Книгата, която ви направи фен на Кинг?

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Re: Книгата, която ви направи фен на Кинг?

Мнение от Key » пет дек 06, 2013 9:57 pm

Първата която ми попадна,преди много години беше "Играта на Джералд", не ми хареса.Исках да продължа в този жанр и си взех "Стингър" на Робърт Маккамън,обичам я тази книга,не се замисляте ако ви попадне.Веднага след нея един приятел ми даде книгата която ме направи огромен фен на Стивън Кинг ,"Особени сезони".

Потребителски аватар
DeadlySlasher
Childe
Childe
Регистриран: чет май 09, 2013 1:45 pm

Мнение от DeadlySlasher » съб дек 07, 2013 8:56 pm

Намерих при баба ми "Мъртвата зона" в ужасно състояние,почти без предна корица.Грабно ме главно самото име,а и отдавна исках да прочета нещо на Кинг.Той направо ме хвана и ме разтърси много здраво-с всяка страница ми ставаше все по и по-интересно,привързах се страшно към Джони и накрая станах негов приятел и съпричастник.И така само след като прочетох една книга от просто любопитко се превърнах във фен на СтивиКинг.Това беше преди година и няколко месеца и от тогава не спирам да си взимам дневната доза от книгите му ...
Watch your thoughts,they become words.
Watch your words,they become actions.
Watch your actions, they become habit.
Watch your habits, they become character.
Watch your character, it becomes your destiny.
LT

Потребителски аватар
killswitch
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт юли 16, 2013 5:52 pm

Мнение от killswitch » чет дек 26, 2013 9:21 am

Като малък гледах " Камионите " филма и чух за Кинг , потърсих какво има в домашната библиотека и корицата с вампира на " Нощна смяна " ме грабна веднага без изобщо да подозирам ,че самият разказ по който е правен филма го има там . " Вампирът " и " Нощна смяна " ме разбирах .

Потребителски аватар
delphipro
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет дек 27, 2013 6:07 pm

Мнение от delphipro » пет дек 27, 2013 6:11 pm

То и Сейлъм'с Лот

Потребителски аватар
stainbek
Childe
Childe
Регистриран: пет авг 27, 2010 10:56 pm

Мнение от stainbek » съб дек 28, 2013 10:31 pm

Hanlon написа:Много хора споменават разказа "Вампирът" като първа среща с Кинг, аз също спадам към тази категория. Просто това беше първият разказ от първото издание на "Нощна смяна", и честно казано доста безсънни нощи съм изкарал заради него ( тогава бях на 12, но и до днес ми е плашещ ). От същия сборник много харесвам и "По едно за из път", но това, което ме накара да чета Кинг и до днес е "То". А на "Мъртвата зона" май за пръв път ми потекоха сълзите над книга ( което си става за нова тема).
Единствената книга, за която са ми покапвали сълзи е "Зеления път". И то на няколко пъти - особено за смъртта на мишока :cry2: :sad:

kaloqn_0998
Commoner
Commoner
Регистриран: чет май 10, 2018 8:00 pm

Мнение от kaloqn_0998 » пон май 28, 2018 2:21 pm

Може да Ви се стори странно, но първата книга, която прочетох на Кинг беше "Отмъстителите" и от всички негови, които съм прочел досега си ми остава любимата и най- интересната. Дали дето си падам по повече кървища. :ae:

SylarR
Commoner
Commoner
Регистриран: чет яну 24, 2019 12:52 pm

Мнение от SylarR » чет яну 24, 2019 5:22 pm

Това ще да е Куджо, която наскоро препрочетох. Бях малък (8-9-годишен), когато гледах филма по някаква кабеларка и много ми хареса. След някоя друга година си купих Куджо и Мизъри, прочетох ги на един дъх и така станах фен на Кинг. В момента съм се заел само и единствено с него - препрочитам старите му книги и чета тези след катастрофата.

Ar.N.
Commoner
Commoner
Регистриран: нед юли 22, 2018 8:00 pm

Мнение от Ar.N. » пет яну 25, 2019 12:57 pm

"Дългата разходка" беше първата, която прочетох, но книгата, заради която се влюбих в Кинг беше следващата - "Гробище за домашни любимци", която докато четях ми се беше сторила позната в началото, и се сетих, че години преди това съм се пробвал да я прочета, но явно съм бил малък. Та и до момента си ми остава любимата.

Потребителски аватар
delphipro
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет дек 27, 2013 6:07 pm

Мнение от delphipro » съб яну 26, 2019 1:42 am

Или Сейлъм'с Лот или То не помня коя беше първата, защото ги четох една след друга.

daniel88bg
Commoner
Commoner
Регистриран: ср юли 10, 2019 7:49 pm

Мнение от daniel88bg » ср юли 10, 2019 7:52 pm

Първата която прочетох беше Огън-много ми хареса , но истински фен станах след Дългата разходка и Гробище за домашни любимци

Отговори