Четири след полунощ

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

alamo
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед май 24, 2015 6:54 pm

Re: Четири след полунощ

Мнение от alamo » вт дек 11, 2018 4:21 pm

Нямам възможност да ходя до София сега за панаира на книгата, затова реших да го направя от Озон. Избирам си аз новите книги и издания на Кинг и ми направи впечатление, че втората новела от втория том на "Четири след полунощ" не е 'Слънчевото куче", ами "Роден от мрака'!!! Мисля че, оригиналното заглавие e "The sun dog", и не разбирам тази смяна на името. Пише, че ще има нов превод, но чак заглавието... Хм... Иначе корицата радва :)

Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » вт дек 11, 2018 8:38 pm

"Слънчевото куче" си е във моето старо издание(от 90-те).Ами тъпотия,ей така да са по интересни.И между другото,първата новела е в пъти по добра!

За корицата,все същите са си!За мен това е корица като за някоя детска книжчица,ей така по страшничка да е(детската книжка)!

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » ср дек 12, 2018 3:52 am

Сменили са заглавието, защото е неправилно. SUN е марката/моделът на фотоапарата, а не Слънцето:
15 септември беше рожденият ден на Кевин и той получи точно това, което искаше: „Слънце“.
Въпросният Кевин беше Кевин Деливън, това беше петнадесетият му рожден ден, а „Слънцето“ беше „Слънце 660“, фотоапарат полароид, който прави всичко вместо начинаещия фотограф освен сандвичи с наденичка.
Ами ако апаратът беше "Куче", а не "Слънце", заглавието "Кучешкото куче" ли следваше да бъде според вас? :)

Друг е въпросът, че заглавието, което са избрали, няма нищо общо с оригиналното.
Аз бих го направил "Полароидното куче", защото "Кучето от "Слънце" звучи тъпо, а "Слънчевото куче" променя смисъла (все пак кучето не е слънчево), ама не работя в Плеяда, така че нямам думата :)
Изображение

KingRookie
Commoner
Commoner
Регистриран: пет сеп 06, 2019 9:45 am

Мнение от KingRookie » вт дек 03, 2019 12:27 am

Като изключа Слънчевото куче, другите три бяха страхотно четиво. Най ми допадна Арделия и Шутър :).
Екранизацийте на Ланголиерите и Таен прозорец също не бяха лоши. Ефектите в Ланголиерите са покъртителни, но е нормално като се има предвид годината. Може би репликите бяха 1:1.Балки игра доста добре в ролята на Туми. :D
Слънчевото куче нещо не ме грабна. Едва го довърших... добре че преди това прочетох Куджо. Щях да си набия страхотен спойлер.

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » вт дек 03, 2019 8:30 pm

"Куджо" е в пъти по добра от "Слънчевото куче",но за мен "Ланголиерите" си е на последното място от четирите новели.Останалите две новели,сред най-добрите неща на Краля въобще!!!

Отговори