Коя книга на Кинг четете в момента?

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Re: Коя книга на Кинг четете в момента?

Мнение от BOTQTA » нед юни 08, 2014 7:11 pm

За по интересно, аз ще се застъпя за Данчо! Не мисля, че е най-добрата книга. Не казвам, че не е хубава, казвам, че не е най-добрата. Първата половина - да, перфектна е! Втората половина малко ми куца - обикалянето из каналите, паяци и костенурки, измерения разни, ганг-банг на малката Бев!!! :D Последното беше смазващо, черешката на тортата!
Точно обратното! Ако някой не е чел Кинг и му кажеш "Кинг е много голям автор, чети го! Започни с най-добрата му книга - ТО!" Иииииииии отказваш човека от Кинг! Един човек точно това ми каза, че прочел 2 книги на Кинг. Ама след ТО се отказал, много му идвали измишльотините. Върви обяснявай, че не са всички книги така.

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Dinh
Dinh
Регистриран: съб апр 13, 2013 6:11 pm

Мнение от dancho_stavrev » нед юни 08, 2014 7:50 pm

Стана мелето, край! :D Наистина нямам право много-много да говоря по въпроса за книгата, понеже не съм я чел, има го и това, че са ми повлияли като са ми казвали, че е прехвалена и неща от тоя сорт. :)) Ще си поправя "грешката" някой ден, някога... че взехте да ми се каните сериозно вече.
Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » нед юни 08, 2014 8:08 pm

Човек който не обича измишльотини,едва ли ще заобича и Кинг.dancho,прочети някога тези 1300 страници,и ще видиш че това не е просто едно романче за клоун гонещ деца,МНОГО,МНОГО повече е!Поздрави.

Hanlon
Childe
Childe
Регистриран: ср дек 29, 2010 8:12 pm

Мнение от Hanlon » нед юни 08, 2014 8:24 pm

Клоун? Доколкото помня, само Джорджи вижда То като клоун, другото са помпони, върху чудовища от популярни през 50-те филми. Като възрастни, Клоунът се яваваше тук - там, но съвсем на място. Иначе - все още най - любимата книга, четете :d0jk25:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » пон юни 09, 2014 1:03 am

Няма книга, която да се хареса на всеки, факт. И все пак "То" присъства в топ 5 на всяка класация на книги на Кинг, която съм виждал (тук визирам класации, изготвени от литературни критици или такива с масово гласуване; тоест - по-обективните), като често е на някое от първите 2-3 места, а всеки втори средностатистически Кинг фен я сочи като най-любима :)

И е задължителна както за всеки почитател на Кинг (защото е една от най-амбициозните и мащабните му творби - в нея на практика има по малко/много от всичко, заради което го харесваме), така и за всеки, който обича хорър (защото в нито един от другите му романи няма толкова ужаси).

И, не на последно място, това е една от най-психологическите му книги, да не кажа най (не знам дали в друг роман успява да проникне толкова дълбоко в психикита на героите си). Тук дълбае много, много надълбоко, за да извади наяве детските ни страхове. Защото романът е като едно изследване на тези страхове - как възникват, защо, от какво се страхува всеки от главните герои и как може да преодолее страха си, умират ли детските страхове, когато порастваме или остават затворени някъде дълбоко в нас в очакване на подходящ момент да ни обсебят отново.

Така че има защо да прочетеш книгата, дори фантастиката в нея да ти дойде в повече. Защото зад измислените чудовища се крият едни съвсем реални страхове, които всеки от нас е изпитвал.
Изображение

Потребителски аватар
delphipro
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет дек 27, 2013 6:07 pm

Мнение от delphipro » пон юни 09, 2014 1:40 pm

То не е клоун, а нещо като паяк живеещ в каналите на Дери!
Всяко дете вижда То като различно чудовище: в момента се сещам само за върколак, клоун и паяк!
Дали защото То ми беше първата книга на Кинг, но тя и Сейлъм'с Лот ми са любими!

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » пон юни 09, 2014 6:14 pm

В момента чета Сейлъм'с Лот,наистина е много добра.

savalikima
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: съб юни 23, 2012 12:19 am

Мнение от savalikima » пон юни 09, 2014 10:38 pm

22 ноември 1963
Русский Витязь

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср юни 11, 2014 2:54 pm

Мнение от bglushkov » ср юни 11, 2014 3:08 pm

Почнах Сблъсък, за една вечер минах 150 стр. :) харесва ми засега.

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » ср юни 11, 2014 5:39 pm

bglushkov написа:Почнах Сблъсък, за една вечер минах 150 стр. :) харесва ми засега.
За мен,втората най добра книга на Кинг,мисля че и най голямата му.

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от bglushkov » ср юни 11, 2014 6:03 pm

Key написа:
bglushkov написа:Почнах Сблъсък, за една вечер минах 150 стр. :) харесва ми засега.
Ще споделя впечатления задължително. За мен най-голямата му книга досега е 22/11.1963

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Dinh
Dinh
Регистриран: съб апр 13, 2013 6:11 pm

Мнение от dancho_stavrev » ср юни 11, 2014 7:53 pm

bglushkov написа:
Key написа:
Ще споделя впечатления задължително. За мен най-голямата му книга досега е 22/11.1963
Любимата ми книга! :)
Изображение

Потребителски аватар
Stargazer
Dinh
Dinh
Регистриран: пет юли 03, 2009 5:09 pm

Мнение от Stargazer » съб юни 14, 2014 5:47 pm

Новата придобивка - "Роуз Мадър". Засега изглежда, че ще ми хареса доста, ще споделя скоро. :)
I've tried to fill this silence up
But now it's back again

It's deafening...

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » пон юни 16, 2014 8:21 am

Аз прочетох "Бурята на века", сега започнах "Долорес Клейборн". И двете се развиват на един остров, реших да отдам дължимото на островчето... :)

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » ср юли 09, 2014 1:38 pm

И аз реших да съм горе долу в крачка със съвремието и днес започвам 'Доктор Сън' :shades:
When I was younger, so much younger than today
I never needed anybody's help in any way
But now these days are gone, I'm not so self assured
Now I find I've changed my mind and opened up the doors…

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » ср юли 09, 2014 9:37 pm

Nothingness написа:И аз реших да съм горе долу в крачка със съвремието и днес започвам 'Доктор Сън' :shades:
+1 Прочетох само първите 3 глави. Дано да ми стане по-ясно нататъка... Верни на Възела... Странни имена. ЕМАНАЦИЯ Може и да ми се смеете, но търсих в речник какво значи това. Никога, НИКОГА не съм я употребявал тази дума в речта си. :tooth:

Ich_Will_
Breaker
Breaker
Регистриран: вт сеп 17, 2013 12:46 pm

Мнение от Ich_Will_ » ср юли 09, 2014 11:20 pm

Захванах втора кникга на Кинг - Томичукалата, ама на немски език :cold: Ще има да я влача до нова година.
Изображение

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Мнение от Buhlio » чет юли 10, 2014 6:43 pm

Mr.Mercedes.

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » нед юли 13, 2014 10:03 am

BOTQTA написа:
Nothingness написа:И аз реших да съм горе долу в крачка със съвремието и днес започвам 'Доктор Сън' :shades:
+1 Прочетох само първите 3 глави. Дано да ми стане по-ясно нататъка... Верни на Възела... Странни имена. ЕМАНАЦИЯ Може и да ми се смеете, но търсих в речник какво значи това. Никога, НИКОГА не съм я употребявал тази дума в речта си. :tooth:
То проблема може и да не е от Кинг. Можело е да се използва българска дума при превода.

Аз пък взех да чета "Мизъри". Не я бех имал и си я купих наскоро. Вчера за няколко часа почти я преполових. Страшна е! Сигурно по-нататък ще споделя повече впечатления от нея в темата и тук.

Мисля да си потърся още няколко негови произведения. "Безсъния" евентуално. Може би "Куджо" и "Подпалвачката", които също не съм чел.

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от bglushkov » пон юли 14, 2014 11:11 am

Сега започвам Вихър през ключалката.

Искам да попитам дали има хора, които са чели Lisey's story на английски? На бъгларски не я намирам и май ще я купувам на английски. Досега без проблем съм чел автори като Fitzgerald, Charlotte Bronte и John Green на английски и се чудя на какво ниво е английски на Кинг? Също така обмислям да си взема и Danse Macabra на английски.

И между другото вчера свърших "Сблъсък" - харесаха ми най-много Лари Ъндърууд и Боклудкжията.
Тази книга за мен е героите, а не сюжета. Сюжета е булшит.

Отговори