Сблъсък

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Сблъсък

Мнение от deadface » нед авг 16, 2015 2:41 am

"There's one 'Stand' story that still needs to be told, although it's not a long one. It would feature the characters memorably played by Gary Sinise and Molly Ringwald in the 1994 TV miniseries. I happen to know that when Stu Redman and Frannie Goldsmith headed back to New England (with their baby), Frannie fell into a dry well," King said. "That's all I know. I'd have to write the story to find out what happens."
Изображение

Потребителски аватар
stanislav_vd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » нед юли 29, 2018 12:18 pm

Най - накрая и аз да прочета една от легендарните книги на Кинг. За съжаление последните около 300стр, след тръгването им към Човекът в черно, нивото спада. Мотивация, постъпки, действия - всичко става много елементарно. Първите 1 000 стр. са чудесни.
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

rodweiver
Commoner
Commoner
Регистриран: вт сеп 03, 2019 4:11 pm

Мнение от rodweiver » вт сеп 03, 2019 4:18 pm

Сблъсък е изключителна книга с изключителни герои.Много рядко ми се случва всички от добрите да са ми толкова симпатични-Глен, Том, Ник, Лари.Нямаше слаб герой, всеки беше някак много реалистичен и такъв, който много добре може човек да си представи.Категорично се нареди в личния ми топ 3 на Кинг.Хем на много моменти доста трогателна ми се стори, хем доста поучителна и с много теми за размисъл-относно човешката глупост, човешкото щастие, приемането, обществото и изграждането му.

Потребителски аватар
KingRookie
Commoner
Commoner
Регистриран: пет сеп 06, 2019 9:45 am

Мнение от KingRookie » съб май 16, 2020 1:40 pm

Голяма книга. Не казвам, че страшно много ми хареса. Една капка не ми достигна за 5/5 . Останах доволен от четивото. Голям е майстор спор няма. Сюжет и персонажи страхотни. Най - много симпатизирах на Лари и Том. Харолд, Боклукчията, Хлапето ..... изключителни, противоречиви, истински. Флаг е ясен - топ :devil:
Spoiler
Show
Имам въпрос - от някъде разбрах, че Х е Х в черно от DT. Не съм чел поредицата. Голям спойлер ли е това? :shades:

Потребителски аватар
HeBuguM
Commoner
Commoner
Регистриран: съб апр 30, 2016 4:33 pm

Мнение от HeBuguM » пон юни 08, 2020 10:53 pm

Една от любимите ми книги на Кинг. Толкова много персонажи... Страхотна е!
Бард са пуснали нов тираж/издание преди няколко седмици, което е добре на фона на предстоящия сериал, предполагам може да има засилен интерес :)

Имам една питанка. Превода на Бард предполагам е същия като на Плеяда, но ако някой притежава тяхното издание в два тома ще съм благодарен ако сподели какво е записано като превод във всеки от томовете :)

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Мнение от PostMortem » пет юни 26, 2020 8:32 pm

Прочетох разширеното издание и много ми хареса. Знам, че много хора критикуват Кинг, че разводнява твърде много, но на мен не ми пречи (имаше около 30-40 страници от цялата книга, които ми се сториха раздути).
Spoiler
Show
Имам въпрос относно Рандал Флаг - не съм чел Тъмната Кула още, но знам, че той е главният злодей (поправете ме, ако греша) и в тоя ред на мисли - има ли някаква свързаност между Сблъсък и ТК освен самият Флаг? Ако не ме лъже паметта и в Сърца в Атлантида имаше подобен образ, може и да не е бил точно на Флаг, който преследваше главните герои. Ех, хубаво е да се чете в правилен ред, ама...
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » пет юни 26, 2020 10:39 pm

За PostMortem:
Spoiler
Show
Имам въпрос относно Рандал Флаг - не съм чел Тъмната Кула още, но знам, че той е главният злодей (поправете ме, ако греша) и в тоя ред на мисли - има ли някаква свързаност между Сблъсък и ТК освен самият Флаг?
The events of the fourth Dark Tower novel, Wizard and Glass, reveal the setting of The Stand to be an alternate level of the Dark Tower. The main characters of that novel spend the night on this level after defeating Blaine the Mono, and confront Flagg, who demands that they abandon their quest to reach the Dark Tower. When they refuse, he escapes.
* * *
Ако не ме лъже паметта и в Сърца в Атлантида имаше подобен образ, може и да не е бил точно на Флаг, който преследваше главните герои.

Виж тук -> viewtopic.php?f=10&t=3109
Изображение

Отговори