Сблъсък

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

1nt3grat0r
Childe
Childe
Регистриран: нед яну 10, 2010 11:20 am

Re: Бард преиздава Сблъсък

Мнение от 1nt3grat0r » чет май 03, 2012 12:46 pm

И аз се сдобих ; д

1nt3grat0r
Childe
Childe

Мнение от 1nt3grat0r » съб май 12, 2012 4:27 pm

Някой може ли да провери дали след 459 страница не му следва 560?
Защото сега го забелязах,не знам как е станало, защото след това си продължава с 461.

Потребителски аватар
Ally
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 13, 2009 3:22 pm

Мнение от Ally » пон май 14, 2012 8:52 pm

Точно и аз съм там. Същото е. 560 се повтаря - на мястото на 460 и на собственото си. По дяволите! :huh:
I'm so happy 'cause today I found my friends
They're in my head

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Ally
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 13, 2009 3:22 pm

Мнение от Ally » пон май 14, 2012 8:58 pm

Бтв, ето я пропуснатата страница :)
Spoiler
Show
Ние с Ейс Хай, Рони Сайкс и Джени Енгстрьом сме решили да избягаме. Ще дойдеш ли с нас? Господи, истинска глупост е да ти разказвам подобни неща, нали си от приближените му.
— Да бягате? А къде ще отидете?
— Може би в Южна Америка. В Бразилия. Надявам се да е достатъчно далеч — той замлъкна нерешително, сетне продължи. — Много хора си отидоха. Е, може би не много, но с всеки ден стават все повече. Флаг не може да ги спре. Някои заминават на север, в Канада. Но за мен е дяволски студено. Имам чувството, че трябва да се омитам оттук. Бих тръгнал на изток, ако бях сигурен, че ще ме приемат. И че ще успеем да се промъкнем. — Погледна тъжно Лойд. На лицето му бе изписан израз на човек, който съзнава, че е отишъл твърде далеч.
— Всичко е наред — промълви Лойд. — Няма да те предам, старче.
— Просто… тук като че всичко се разпада — каза глухо Уитни.
— Кога тръгваш?
Уитни го изгледа подозрително.
— Е, все едно че не съм те попитал. Искаш ли още джин?
— Засега не — отвърна гостът му, взирайки се в чашата си.
— А аз ще си налея. — Той тръгна към бара и, застанал с гръб, произнесе:
— Не мога.
— Какво?
— Не мога! — рязко отвърна Лойд и се обърна към Уитни. — Много съм му задължен. Той ме спаси във Финикс и от тогава съм с него. Но работата не е в това. Флаг направи нещо с мен — станах някак по-умен, нещо от този род. Не мога да го обясня, вече не съм предишният. По-рано бях обикновен мошеник. А сега той ме е поставил на ръководна длъжност и се справям. Имам чувството, че дори започнах да мисля по-добре. — Лойд стисна в дланта си висящия на шията му черен камък, погледна го и го пусна. Сетне машинално изтри ръката си в панталона, сякаш бе докоснал нещо отвратително. — Зная, че и сега не съм гений. Налага ми се да си записвам всичко в бележник. Иначе не мога да запомня задачите си.
I'm so happy 'cause today I found my friends
They're in my head

Изображение

Изображение

1nt3grat0r
Childe
Childe

Мнение от 1nt3grat0r » пон май 14, 2012 9:09 pm

Аз си я преписах ръчно и си я мушнах, където трябва да е, да не се занимавам в бъдеще, като я препрочитам ;д

Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пет мар 30, 2012 12:09 pm
Контакти:

Мнение от Flesh » пон май 14, 2012 11:31 pm

Днес и аз се оборудвах с книгата и много се кефя, въпреки че цената малко ме жъкна в сърцето :)

При мен има същия "бъг" със страниците. Някой пробвал ли е да я върне в книжарницата и да вземе читаво копие? То всъщност има ли небъгнати книги или при всички е такова положението? :huh:

1nt3grat0r
Childe
Childe

Мнение от 1nt3grat0r » вт май 15, 2012 9:04 am

Явно е в целия тираж, щом при 3 души вече въпросната страница липсва..

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » вт май 15, 2012 4:45 pm

Хаха. В сайта на Бард написах, че при подобни проблеми всеки закупил книгата може да я върне на издателя срещу цената на книгата или срещу замяна с читаво копие съгласно разпоредбите на Закона за защита на потребителите (ЗЗП). Тъй като имаме книга, то това е вещ, която изисква обстойна и продължителна проверка преди да се открие подобен недостатък. Така ако издателя реши да се противи, може да се сезира Комисията за защита на потребителите, която да излезе с решение, за връщане на сумата или замяна на копието. Ако и това не помогне, всеки съд би отсъдил в полза на потребителя. Макар и рекламацията по ЗЗП да е напълно достатъчна.

Мнението ми, естествено, беше изтрито от Бард, хаха. Нали щяха да останат без пари и да се наложи да бракуват целия тираж, ако всички вземат да правят така... Между другото гадините трият и мнения под книгата, които пишат, че има липсващи страници (само едно са оставили)... шибани измамници!

Посочвам тук текстовете от закона:

Чл. 112. (1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба потребителят има право да предяви рекламация, като поиска от продавача да приведе стоката в съответствие с договора за продажба. В този случай потребителят може да избира между извършване на ремонт на стоката или замяната й с нова, освен ако това е невъзможно или избраният от него начин за обезщетение е непропорционален в сравнение с другия.

(2) Смята се, че даден начин за обезщетяване на потребителя е непропорционален, ако неговото използване налага разходи на продавача, които в сравнение с другия начин на обезщетяване са неразумни, като се вземат предвид:

1. стойността на потребителската стока, ако нямаше липса на несъответствие;

2. значимостта на несъответствието;

3. възможността да се предложи на потребителя друг начин на обезщетяване, който не е свързан със значителни неудобства за него.

Чл. 113. (1) (Нова - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Когато потребителската стока не съответства на договора за продажба, продавачът е длъжен да я приведе в съответствие с договора за продажба.

(2) (Предишна ал. 1 - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба трябва да се извърши в рамките на един месец, считано от предявяването на рекламацията от потребителя.

(3) (Предишна ал. 2, изм. - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) След изтичането на срока по ал. 2 потребителят има право да развали договора и да му бъде възстановена заплатената сума или да иска намаляване на цената на потребителската стока съгласно чл. 114.

(4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба е безплатно за потребителя. Той не дължи разходи за експедиране на потребителската стока или за материали и труд, свързани с ремонта й, и не трябва да понася значителни неудобства.

(5) (Предишна ал. 4 - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Потребителят може да иска и обезщетение за претърпените вследствие на несъответствието вреди.

Чл. 114. (1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба и когато потребителят не е удовлетворен от решаването на рекламацията по чл. 113, той има право на избор между една от следните възможности:

1. разваляне на договора и възстановяване на заплатената от него сума;

2. намаляване на цената.

(2) Потребителят не може да претендира за възстановяване на заплатената сума или за намаляване цената на стоката, когато търговецът се съгласи да бъде извършена замяна на потребителската стока с нова или да се поправи стоката в рамките на един месец от предявяване на рекламацията от потребителя.

(3) Потребителят не може да претендира за разваляне на договора, ако несъответствието на потребителската стока с договора е незначително.

Чл. 115. (1) Потребителят може да упражни правото си по този раздел в срок до две години, считано от доставянето на потребителската стока.

(2) Срокът по ал. 1 спира да тече през времето, необходимо за поправката или замяната на потребителската стока или за постигане на споразумение между продавача и потребителя за решаване на спора.

(3) Упражняването на правото на потребителя по ал. 1 не е обвързано с никакъв друг срок за предявяване на иск, различен от срока по ал. 1.

Сайт на комисията за Защита на потребителите: http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd& ... ment_id=19

Потребителски аватар
CELL
Breaker
Breaker
Регистриран: вт юли 20, 2010 4:44 pm

Мнение от CELL » вт май 15, 2012 5:11 pm

Vokial написа:Хаха. В сайта на Бард написах, че при подобни проблеми всеки закупил книгата може да я върне на издателя срещу цената на книгата или срещу замяна с читаво копие съгласно разпоредбите на Закона за защита на потребителите (ЗЗП). Тъй като имаме книга, то това е вещ, която изисква обстойна и продължителна проверка преди да се открие подобен недостатък. Така ако издателя реши да се противи, може да се сезира Комисията за защита на потребителите, която да излезе с решение, за връщане на сумата или замяна на копието. Ако и това не помогне, всеки съд би отсъдил в полза на потребителя. Макар и рекламацията по ЗЗП да е напълно достатъчна.

Мнението ми, естествено, беше изтрито от Бард, хаха. Нали щяха да останат без пари и да се наложи да бракуват целия тираж, ако всички вземат да правят така... Между другото гадините трият и мнения под книгата, които пишат, че има липсващи страници (само едно са оставили)... шибани измамници!
Нормално да изтрият - това си е антиреклама за тях.Хартията на издателството е най-ниско качество + липсващи страници и т.н,ама тиражите (печалбите) са големи и бързо схващат когато заглавие/автор има нужда от преиздаване :smile:

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Vokial » вт май 15, 2012 5:16 pm

И все пак, ъпдейтвах поста си - ако решите, вече пише как може да се защитите.

EDIT: По-добре от мен са го обяснили тук: http://www.kenanoff.com/blog/archives/190#4 ... Тъй де Бард не могат да кажат - това не сме го издали ние... така, че мисля дори касова бележка може да нямате...

Потребителски аватар
Ben Hanscom
Childe
Childe
Регистриран: съб май 26, 2012 12:39 pm

Мнение от Ben Hanscom » съб май 26, 2012 1:04 pm

Голям роман във всяко отношение!
We don't fully know anyone. Least of all ourselves

Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пет мар 30, 2012 12:09 pm
Контакти:

Мнение от Flesh » пон юни 04, 2012 11:36 pm

Успях да се преборя с книгата преди да дойде сесията и да настане литературна зима :) Хареса ми много, но няма да успее да се нареди сред любимите ми книги на Кинг. Средата на книгата беше малко разтегната, та ми доскуча, но пък началото беше страшно яко. Изкефи ме, че е натъпкана със страшно много препратки към Толкин. Всъщност обичам да мисля за книгата като за един съвременен прочит на Властелина на пръстените :)

idavidov
Commoner
Commoner
Регистриран: вт мар 26, 2013 12:42 am

Re: Сблъсък

Мнение от idavidov » вт мар 26, 2013 12:46 am

Любимата ми книга. Изненадан съм, че толкова малко фенове на Кинг в България я слагат сред любимите си.

Темата заслужаваше да бъде вдигната нагоре :blush3:.
Коджак!

Потребителски аватар
desert_rose
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: вт яну 08, 2013 2:54 am

Мнение от desert_rose » чет апр 11, 2013 1:40 am

В момента я чета и ми е много интересна. Като я свърша, ще си споделя впечатленията.
Изображение

Потребителски аватар
desert_rose
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от desert_rose » чет май 09, 2013 12:34 am

Днес я изчетох и останах с леко противоречиви чувства. Цялостно ми беше много интересна, добре написана, че как иначе, нали е Кинг:) Обаче развръзката ми дойде малко набързо скалъпена и недостатъчно епична, т. е. непропорционално елементарна на фона на цялото останало действие.
Spoiler
Show
Да не говорим, че някои от героите буквало бяха изхабени - много добре развити, живи образи с нелеп, набързо претупан край. Например Надин - този скок от балкона беше много плосък. А за Лари колко ме е яд... нямам думи! Най-реалистичния, истински човек от "добрите" да си отиде просто така... Примерно Стюарт и Фран не бяха кой знае какво, но заживяха щастливо като в края на сапунка.
Въпреки споменатите несъгласия, смятам книгата за страхотна. Много добре развити образи, невероятно описани дребни епизоди, дълбок реализъм на всичко случващо се. Определено се радвам, че я прочетох, макар и да не е номер 1 за мен.
Изображение

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Vokial » чет май 09, 2013 8:54 am

По някога така завършват нещата в реалния живот. Аз затова не разбирам, когато такива неща се изтъкват като недостатъци в книгите. Хората искат живота на героите да завърши героично, с патос или ако не така, то с някакъв смисъл. Обече в действителността обикновено хората си отиват без да са спасили човек в опасност, направили саможертва или т.н.

Иначе считам, че редакторите му са били прави едно време като са го накарали да отреже част от книгата, ненужно е разтегната.

Потребителски аватар
desert_rose
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от desert_rose » чет май 09, 2013 2:06 pm

Всъщност си прав. Просто вчера, след като я свърших ми беше едно малко такова неудовлетворено на душата... Не се почувствах както след "То" или "11/22/63", където краят беше размазващ.
Spoiler
Show
И все пак, и тук Кралят си е крал. Последното изречение беше върхът - и като идея и като формулировка.
Изображение

Потребителски аватар
DeadlySlasher
Childe
Childe
Регистриран: чет май 09, 2013 1:45 pm

Мнение от DeadlySlasher » чет май 09, 2013 2:22 pm

Здравейте на всички!Аз съм нов тук и това е първият ми коментар.Голям фен съм на Стивън Кинг от около година.В момента чета The Stand и съм към края.Книгата ми харесва страшно много.Много добре изградени характери - и лошите, и добрите.Атмосферата е типично в Кинг стил -завладяващо напрегната.Мисля,че тази книга е една от добрите на Кинг и препоръчвам на тези,които не са я чели да го направят!
Watch your thoughts,they become words.
Watch your words,they become actions.
Watch your actions, they become habit.
Watch your habits, they become character.
Watch your character, it becomes your destiny.
LT

Потребителски аватар
desert_rose
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от desert_rose » пет май 10, 2013 8:32 pm

С риск да изглеждам като спамър, ще ми се да споделя нещо, което ми направи впечатление в "Сблъсък" - тук мисля, че е първото споменаване на Касъл Рок.
Spoiler
Show
Там където Франи казва на Стюарт, че иска да се върне в Мейн и му обяснява колко било хубаво там. Изрежда градове и между тях е и Касъл Рок.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » съб май 11, 2013 2:52 am

Касъл Рок се споменава за пръв път в разказа "Постепенно ти влиза под кожата" (It Grows On You), който е бил публикуван през 1973, после през 1982 и чак след това е включен в оригиналното издание на сборника "Кошмари и съновидения" (1993). Може и да греша обаче, защото Кинг е пренаписвал два пъти разказа - преди втората му публикация и преди да го включи в сборника. Може първоначално действието да се е развивало в друг град и при някоя от преработките да е променил името му на Касъл Рок; не съм чел първите версии.
Изображение

Отговори