Любимата ви книга на Кинг

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Тъмната кула
13
17%
То
25
32%
Сиянието
5
6%
Сблъсък
5
6%
Дългата разходка
17
22%
Сeйлъм'с Лот
2
3%
Друга
10
13%

Общо гласове: 77

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » нед авг 21, 2005 2:33 pm

Глас от мен за Дългата разходка

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » нед авг 21, 2005 3:20 pm

Много се радвам ,че моят фаворит - "дългата разходка " води дори пред Кулата :wink:

Потребителски аватар
Morn
allseeing
allseeing
Регистриран: чет авг 18, 2005 9:22 pm

Мнение от Morn » нед авг 21, 2005 5:17 pm

Дългата разходка - нямам думи.Кинг е гениален.

Потребителски аватар
Popsi
Commoner
Commoner
Регистриран: съб авг 20, 2005 8:59 pm
Контакти:

Мнение от Popsi » нед авг 21, 2005 8:17 pm

Определено от гореизброените "Дългата разходка" е моят фаворит
" Let the freedom ring with the shotgun blast "

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » пон авг 22, 2005 2:10 am

Мисля че няма никаква логика Тъмната Кула да е в една класация с останалите творби на Кинг! Обожавам я, но тя е нещо съсвем различно и е над всички класации, поне според мен! За това гласувам за То!

п.с. А защо я няма Мъртвата зона? или Сейлъм'с лот, Подпалвачката и т.н. Много е малък избора! Пак щях да гласувам за То, ама някой друг може да иска да гласува за Безсъние, например!
Изображение

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » пон авг 22, 2005 10:21 am

добавих и Сейлъм'с Лот , но просто е навъ3можно да се напишат всичките книги на Кинг :wink: който не си хареса - гласува 3а "Друга" и готово , даже може да сподели коя е тя :lol: гледам гласувалите 3а Тъмната Кула си мълчат , а тя събира доста гласове

Потребителски аватар
Drake
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Контакти:

Мнение от Drake » пон авг 22, 2005 11:25 am

Мълчим си и тихичко се възмущаваме, докато гледаме как Дългата Разходка догонва ТК :? А ТК ми харесва най-много, защото е 7 книги :tongue: Майтапа настрана, страшно мащабна и необятна е, пък и включва всички останали в себе си :) Абе страхотна книга/поредица, те чувствата трудно се изразяват с думи, знаете. (Може би наистина не е много уместно да се включва в тази класация но..)
Изображение

Потребителски аватар
agiel
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:35 am
Контакти:

Мнение от agiel » пон авг 22, 2005 11:26 am

Много фенове се събраха на Дългата разходка виждам. Наистина е въздеистваща кигата, но се чудя аз ли нещо не разбрах та не ми се нарежда дори сред любимите 5. Ако не възразявате ще споделя какво не ми хареса. Какво е това общество което организира подобни състезания и то с деца - много жестоко от страна на Кинг. На мен ми се стори че става въпрос за хора които харесват да гледат неща като гладиаторски битки, където оцелява само един . Но те са роби и обикновено ги принуждават. А не открих нито една основателна причина за участието на което и да било от момчетата, само на този които искаше да се докаже/покаже на баща си. И сякаш единствените нормални бяха в играта, а стадо малоумници се кефеше да ги гледа. С едно изречение - не ми хареса противоречието между доброволност на участието и това подобно на военно положение където всички гледат и се радват да отстрелват децата им. А когато историята беше извън играта нещата изглеждаха обикновени и нормални.
И искам да кажа накрая че ни най-малко не се заяждам а искам да ми отворите очите за тази книга.

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » пон авг 22, 2005 12:06 pm

Като фенка на "Дългата разходка" не мога да не се намеся.
Съгласна съм за гадното състезание, което се провежда, но не се замисляй толкова много, не го разнищвай. Поне аз правя така. Остави се книгата да те грабне и да погълне вниманието ти на 100%!
Ако започнем да анализираме всички прочетени книги на Кинг и техния сюжет,еми......някои от тях нямат кой знае какъв смисъл, ама пак си ми харесват.
Аз "Дългата разходка" съм я чела на един дъх. Не можех да се откъсна от нея. Докато не я прочетох не пипнах нищо друго. И с други книги ми се е случвало, но не по този начин. "То" също ми харесва, но още не съм му прочела втората част :cry:
Както и "тъмната кула" не съм чела и затова не гласувам за нея, което не ми пречи да бъда в този форум, нали така?

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Контакти:

Мнение от NoLabel » пон авг 22, 2005 6:39 pm

Ауууу, прочети То!
Иначе всичко изброено за Дългата разходка, на мен ми се струва положително! Тя е доста различна книга и точно тези на пръв поглед навъзможни зверства, ми харесват най-много, именно защото някой се е осмелил да напише нещо такова.
Изображение

Потребителски аватар
Drake
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Контакти:

Мнение от Drake » вт авг 23, 2005 12:31 pm

И на мен Дългата Разходка ми е една от любимите книги. Според мен няма нищо необичайно в положението, което е описано. Представено е едно милитаризирано общество(най-вероятно управлявано от армията), където най-голямото признание е да се докажеш, че си Мъж, в една битка на живот и смърт, където слабите не оцеляват. Древните гърци също са се избивали доброволно, за тях битката е била един танц, в който можеш да се докажеш, като убиеш врага. Книжката е един много интересен поглед към свят, където властва силата и в съзнанието на хората е наложено този начин на мислене и няма по-голяма гордост от това синчето ти да оцелее в дългата разходка. Никой не е задължен да участва, но ако не си оцелял в тази битка, всички те гледат едва ли не с презрение. Напомня ми на "Звездни Рейнджъри" на Хайнлайн, където Земята се управлява от армията и нямаш право да гласуваш или да се кандидатираш за някой държавен пост ако не си минал през армията. Живееш си нормално, но ако искаш да участваш в управлението трябва да се докажеш. Никой не те задължава, но е въпрос на чест. Просто хората са си такива, лесно се влияят от всякакви иеологии :)
Изображение

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » вт авг 23, 2005 8:59 pm

Моите любими са поне 10, но в случая гласувах за Тъмната кула (какво да направя като ми е слабост)... :oops:
Изображение

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » съб авг 27, 2005 6:15 pm

любими 'Сърца в Атлантида' ,'Гняв', 'Зеления път'....... за това съм за Друга.............
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Потребителски аватар
Steev Carter
Childe
Childe
Регистриран: чет авг 25, 2005 9:04 pm

Мнение от Steev Carter » съб авг 27, 2005 8:10 pm

Аз пък по една или друга причина също ще цъкна на "друга"
Scream like you never have before, Scream!
Scream till you can't scream anymore, Scream!
Scream like your throat is bleeding, Scream!
Scream till your heart stops beating,
SCREAM FOR ME!

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » вт авг 30, 2005 4:12 pm

Abigel и а3 съм прочел само първата част на "То" :mrgreen:

3а Дългата ра3ходка и 3а военните в нея, поне а3 както го ра3брах - те само си вършеха работата, която е да следят 3а нарушители в "играта", а светът в който се ра3вива действието си е като нашия (или по точно американския) - пълна демокрация :laughing8:
учаниците не само се 3аписваха доброволно , но и 3наеха какво ги очаква - какви са рисковете, но пък и наградата не беше никак малка, така че ... :smt071 :smt006

Потребителски аватар
agiel
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:35 am
Контакти:

Мнение от agiel » вт авг 30, 2005 8:43 pm

Изводът е че американските деца не са много добре по математика и не разбират какво е 1% вероятност да спечелят. И знам ли ама не знаят какво става след състезанието със спечелилите, какво си пожелават и какво правят с него. Wednesday втресе ме като видях имоутиконките ти.

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Контакти:

Мнение от NoLabel » вт авг 30, 2005 10:29 pm

Абе хора, може ли такова нещо, само първата част на То да сте прочели!!! Не ви ли харесва???? Това е генилана книга, прочетете я! Аз съм направо възмутен(с ударение на "у"-то)! Ще изляза пред парламента на палатка и няма да ям, докато не прочетете втората част!
Изображение

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » вт авг 30, 2005 11:38 pm

agiel мисля че точно тръпката от малката вероятност да спечелиш е едно от основните неща, които могат да те накарат да участваш в подобно състе3ание
а мен ме втресе когато 3астреляха първият учсник , така неочаквано ми дойде, че ... може би точно тогава се влюбих в та3и книга. наистина много ме и3ненада, а са малко книгите които могат да предложат нещо подобно.

То ще я прочета със сигурност при първа въ3можност , най-малкото 3ащото съм голям фен на филма

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт авг 30, 2005 10:28 pm
Контакти:

Мнение от Meriadoc » ср авг 31, 2005 1:33 am

И след всичко написано, мощен рев прорязва тишината: "Сблъсък! Сблъсък! Сблъсък!". След като най-накрая я прочетох, определено зае първото място сред творбите на Кинг. Ако говорим за нефантастичните му произведения - "Пътна мрежа", въпреки че май само аз съм я чел тази книжка :wink:

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » ср авг 31, 2005 9:14 am

Meriadoc написа:И след всичко написано, мощен рев прорязва тишината: "Сблъсък! Сблъсък! Сблъсък!". След като най-накрая я прочетох, определено зае първото място сред творбите на Кинг. Ако говорим за нефантастичните му произведения - "Пътна мрежа", въпреки че май само аз съм я чел тази книжка :wink:
Еехеееееееехеееееееей, хайде стига сега сме се обиждали. И други сме я чели "Пътна мрежа",ако не си спомняш даже спорихме за нея, защото беше от малкото в стария форум, които я смятаха за добра книга. Между другото използвам възможността да те поздравя с добре дошъл във форума и да си кажа най-честно, че ми липсваше, защото тъкмо бяхме почнали един интересен диалог в по-предния форум. Но както и да е.

А що се отнася до 2ра част на "То"- аз искам да си я купя тази книга и тогава да я пречета. Преблемът е, че не ми се купуват всички части на книгата, след като вече имам част 1, а намирам само всички части да се продават. Затова се бавя,както с купуването, така и с прочитането. А първата част адски много ме впечатли!Страхотна книга е!!!

Отговори