22 ноември 1963

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
Stargazer
Dinh
Dinh
Регистриран: пет юли 03, 2009 5:09 pm

Re: 22 ноември 1963

Мнение от Stargazer » пет юни 28, 2013 12:16 am

Наскоро най-сетне я дочетох, много увлекателна ми беше, но се позабавих с нея повече от очакваното. Така или иначе, много съм доволна, страхотна книга. :)
Spoiler
Show
Не ми хареса много в края, когато нашият човек се завърна в настоящето... някак претупано и неубедително ми се видя описанието на заварената реалност, но все пак финалът ми хареса
I've tried to fill this silence up
But now it's back again

It's deafening...

Oy
Childe
Childe
Регистриран: чет авг 16, 2007 11:49 pm

Мнение от Oy » пон юли 08, 2013 8:11 am

BOTQTA написа:Какъв е този "алтернативен финал" и откъде мога да го прочета?

И аз току що я прочетох книгата. Наистина частта с Дери е много интригуваща, стига да си чел "То" преди това. След това темпото малко поспада с "безкрайното" следене на Осуалд. Романтичната част ми хареса... щото май и аз съм влюбен малко... и (срам-не срам) се просълзих тук-таме.
А на някой направи ли му впечатление, че на някой места вместо ДЖОН се използва ДЖАК? Много тъпо... човека си се казва Джон Кенеди. Джон и Джак не са като Георги и Гошо, нали? :D

Всъщност е подобно. Има си име Джак, но много често и на Джон викат Джак. Живея в Щатите и познавам поне двама Джоновци, на които им викат Джак.

Иначе книгата ми хареса, включително и романтичната част /но не съм влюбен/. Просто Кинг е майстор.

Тук му е мястото да спомена, че на промоцията на тази книга видях на живо Стивън Кинг, можех да си я купя с автограф, ако имах търпението да изчакам няколкостотин души, вече чакащи за това. Стига ми, че го видях. Видя ми се доста слабичък.

Общо взето ми върви на такива срещи със знаменитости. През 2010 в Ню Йорк се снимах с едно момче от Уелс...

Потребителски аватар
stanislav_vd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » чет ное 14, 2013 9:37 pm

Книжарница в Крайова, Румъния. Твърди корици, 93 леи. 10 леи са 4, 40лв.
Прикачени файлове
snimka1.JPG
snimka1.JPG (189.64 KиБ) Видяна 2063 пъти
snimka2JPG.JPG
snimka2JPG.JPG (183 KиБ) Видяна 2063 пъти
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » пет ное 22, 2013 8:31 pm

бтв, днес е 22.11
по NG дават филми за JFK
отново офф-топик
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Потребителски аватар
Stargazer
Dinh
Dinh
Регистриран: пет юли 03, 2009 5:09 pm

Мнение от Stargazer » пет ное 22, 2013 8:40 pm

Мхм, към обяд баща ми хванал по телевизията интервю със Стивън за книгата, излъчвали са го очевидно по повод годишнината (не знам кой канал, някой от непреведените). Аз, естествено, съм го проспала :huh:
I've tried to fill this silence up
But now it's back again

It's deafening...

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » пет ное 22, 2013 8:46 pm

Добре че беше романа... и аз днес се сетих. Иначе рожденния ден на майка ми не помня на коя дата е, ама 11/22/63 - как!!! Е, както разбрахме от книгата, добре че Лий го е светнал ДжФК! Иначе сега в какъв свят щяхме да живеем, да си е*е майката чак! :D

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » съб ное 23, 2013 1:17 pm

ти честно ли
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » съб ное 23, 2013 2:12 pm

^ Ти за това харесваш последните сезони на "Как се запознах с майка ви"... с такова изтънчено чувство за хумор как иначе!
Да, честно! :D

Потребителски аватар
derry_maine
Childe
Childe
Регистриран: пет юни 27, 2008 8:53 pm
Контакти:

Мнение от derry_maine » пет дек 13, 2013 8:49 pm

BOTQTA написа:А на някой направи ли му впечатление, че на някой места вместо ДЖОН се използва ДЖАК? Много тъпо... човека си се казва Джон Кенеди. Джон и Джак не са като Георги и Гошо, нали? :D
Джак изпълнява и ролята на умалително от Джон. Същевременно Jack е едно от прозвищата на Кенеди, заедно с JFK. В началото са го наричали така в семейството, после тесен кръг сътрудници, а накрая е изпълзяло в печата. Jack в английския/американския има особен статут на вездесъщност, универсалност, която особено добре е прилягала на образа му. Днес просто наистина ни е трудно да си представим колко е бил популярен. Дори в СССР обикновени хора (е вярно най-вече от по-добрия пол) са плакали при вестта за смъртта му.
Ето как започва например "An american dream" (излязла през 1965) на Нормън Мейлър: "I met Jack Kennedy in November, 1946..."
"...и най-приказното вълшебство помръкваше пред блясъка на желанието; Гестаад беше НЯКЪДЕ; Дери беше желание"
Отвъд

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » съб дек 14, 2013 1:24 pm

Всъщност той ти го каза. Джак и Джон са точно като Гошо и Георги там.

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » ср сеп 24, 2014 6:08 pm

И аз прочетох "22 ноември 1963",поредната невероятна книга на Стивън Кинг,една от най големите му творби,във всяко едно отношение.Основните теми в книгата са пътуването във времето,убийството на Кенеди,но най основната си е любовната история.Това също е поредната книга на Кинг която в края си те оставя с горчив вкус и малко тага,също като в "Сарца в Атлантида" и "Джойленд".Книгата е почти 800 страници,и нито една не е излишна,дори ми се струва че можеше още.Финалът и е много добър но въпреки това оставаш леко разочарован(поне аз бях така).Да живее Кралят,няма по голям от него!

Потребителски аватар
stanislav_vd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » съб май 09, 2015 12:07 pm

Тези дни си препрочетох първата третина на романа и направо се влюбих в нея. Чиста магия е!
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » вт яну 01, 2019 2:28 pm

Някъде към средата съм и определено много ми допада. Завладяваща от началото с интересни персонажи и оригинална идея. Срещата с Бевърли беше наистина освежаваща, както и препратките към Дери. Единствено се надявам да не е претупал финала.
"Here, sir, there are always more tales."

SylarR
Commoner
Commoner
Регистриран: чет яну 24, 2019 12:52 pm

Мнение от SylarR » чет яну 24, 2019 5:25 pm

Книгата е страхотна и нямам никакви забележки. Грабна ме от самото начало с оригиналната си идея и ме държа до края. Героите са много добре развити, както и самата история. И от финала съм доволен, общо взето няма за какво да се хвана.

Отговори