22 ноември 1963

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: "11/22/63" - новият роман на Кинг!

Мнение от deadface » нед ное 13, 2011 5:21 pm

LastHope написа:Аз като един олд скул, търпелив читател ще чакам хартиеното издание на български:). Дано това стане по-скоро и ако може преводът да е на А. Лазаровски :rolleyes:
-----
off: Не му е тук мястото, но искам да благодаря още в първия си пост на deadface за вложените време и усилия във форума.
Добре дошла във форума. Опасявам се, че преводът няма да е негов, защото е подхванал друга книга.
Изображение

Потребителски аватар
LastHope
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: нед ное 13, 2011 12:55 pm

Мнение от LastHope » нед ное 13, 2011 7:05 pm

Благодаря!:)
Жалко, че няма да е той, защото преводите му ми допадат. Не се притеснява да ползва съвременния, разговорен български език. Доста други преводачи са се вкопчили в този, отпреди десетилетия.(Това в случая може и да е от полза, предвид че част от действието е през 60-те години на миналия век:))). Както и да е, ще чакам с радост каквото дойде.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон ное 14, 2011 1:28 am

Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср ное 16, 2011 10:28 pm

"There's a scene early in the book where Al Templeton (the owner of the diner that holds the portal to the past) says to Jake, 'I met him (Oswald), you know," and I can remember writing that line and saying, 'I'm actually going to meet Oswald in my imagination.' I don't think I really have been as excited or turned on or had all my lights go on since (1977's) The Shining."
http://www.usatoday.com/life/books/news ... Stories%29
Изображение

Потребителски аватар
podlecii
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 20, 2008 2:59 pm

Мнение от podlecii » чет ное 17, 2011 9:52 am

Shelob написа:YEEHAW!!!! Снощи я почнах, и много сладко - гладко се чете. Хиляди благодарности, deadface!!!
Чакаме после отзиви :wink:
Аз съм леко предубеден към книгата (темата не ми допада особенно), но ако се окаже шедьовър - ще се чете :rolleyes:
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет ное 17, 2011 12:23 pm

Изображение

Потребителски аватар
Shelob
Childe
Childe
Регистриран: чет авг 02, 2007 1:08 pm
Контакти:

Мнение от Shelob » пет ное 18, 2011 10:31 am

podlecii написа:
Shelob написа:YEEHAW!!!! Снощи я почнах, и много сладко - гладко се чете. Хиляди благодарности, deadface!!!
Чакаме после отзиви :wink:
Аз съм леко предубеден към книгата (темата не ми допада особенно), но ако се окаже шедьовър - ще се чете :rolleyes:
Аз си деля Стивън Кинг на "глупости на търкалета" и "добро". Тази влетя в секцията "добро" :smile:
Under the Dome я класирах като "глупости на търкалета" :tooth:

Повече няма да коментирам, да няма спойлери. Приятно четене, завиждам ви!
Everything comes to him who knows how to wait.

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » пет ное 18, 2011 7:43 pm

Аз си деля Стивън Кинг на "глупости на търкалета" и "добро"
:)) :)) :))
от това каква тема ще излезне...
трябва да подискутираме
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб ное 19, 2011 3:41 am

Shelob написа: Аз си деля Стивън Кинг на "глупости на търкалета" и "добро". Тази влетя в секцията "добро" :smile:
На мен ми напомни по доста неща на "Мъртвата зона" и я възприех по същия начин. Дори краят й е в същия дух. Можеше спокойно да е с 200 стр. по-кратка и само щеше да спечели от това. Но и така не е за изхвърляне. Няма да влезе в личния ми топ 10 ("Мъртвата зона" също не е там) и се съмнявам, че някога ще пожелая да я препрочета, защото сюжетът и темите й не са my cup of tea.
Но я прочетох с удоволствие. Имаше много силни моменти и сцени, на които искрено се забавлявах, така че Кинг и този път си е свършил добре работата.
Изображение

aaliyahbo
Commoner
Commoner
Регистриран: чет сеп 22, 2011 9:58 am

Мнение от aaliyahbo » пон ное 21, 2011 3:23 pm

Мисля,че ще го издадат Пляда, защото вече има в сайта им клип за реклама на книгата (You tube).
http://www.pleiadbooks.com/

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон ное 21, 2011 8:56 pm

Разбира се, че ще го издадат Плеяда, нали те издават всичките му нови книги :smile: Вече са купили правата, романът ще излезе у нас през пролетта или лятото. Скоро ще имам информация и кои ще бъдат преводачите, защото няма да е само един.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт ное 22, 2011 2:08 am

Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт ное 22, 2011 3:21 am

На 22 ноември 1963 в Далас отекват три изстрела, президентът Кенеди загива и светът се променя. Възможно ли е да се върне лентата назад? Какво щеше да се случи, ако Кенеди беше оцелял?

Отговора ще намерите в новия драматичен роман на Стивън Кинг. Главният герой се впуска в безумна (и безумно възможна) мисия, като се връща в миналото и предотвратява един от най-разтърсващите атентати в историята на човечеството.

Очаквайте за пролетния панаир на книгата.

http://www.pleiadbooks.com/books/13-/112263
В случай, че не знаете, пролетният панаир обикновено се открива на 24 май.
Изображение

aaliyahbo
Commoner
Commoner
Регистриран: чет сеп 22, 2011 9:58 am

Мнение от aaliyahbo » вт ное 22, 2011 5:24 am

Ами ще очакваме...какво да правим.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет ное 24, 2011 4:32 am

Британското списание "Literary Review" номинира новия роман на Кинг за тазгодишната си награда "Bad Sex in Fiction", която се връчва за най-лошо описана секс сцена. Става дума за сцената:
"She was wearing jeans. The fabric whispered under my palm. She leaned back and her head bonked on the door. 'Ouch!' I said. 'Are you all right?'"
А вижте другите номинации :tooth:
* 1Q84 by Haruki Murakami ("A freshly made ear and a freshly made vagina look very much alike.")
* On Canaan’s Side by Sebastian Barry ("We got rid of our damned clothes, and clung, and he was in me then.")
* The Final Testament of the Holy Bible by James Frey ("Every part of my body sang some song I had never heard.")
* Parallel Stories by Péter Nádas ("They hit gracefully on this exceedingly advantageous position.")
* Ed King by David Guterson ("At the moment of their mutual climax, Ed made sure Diane was on top.")
* The Land of Painted Caves by Jean M Auel ("It surged up, unti, with volcanic release, it engulfed them.")
* The Affair by Lee Child ("Then faster and harder. Then we were panting. faster, harder, faster, harder.")
* Dead Europe by Christos Tsiolkas ("My tongue furiously worked the craters.")
* Outside the Ordinary World by Dori Ostermiller ("We're part of the same organism: some outrageous sea creature.")
* Everything Beautiful Began After by Simon Van Booy ("Henry reached up her thighs ... as though quietly imploring.)
* The Great Night by Chris Adrian ("His lady lifted to the stars on his impossibly stiff, impossibly elegant cock.")
Нещо ми подсказва, че наградата няма да отиде при Кинг :smile:

Впрочем, 90% от всички ревюта и рецензии на "11/22/63", на които съм попадал до момента, са много положителни. Така например в Амазон книгата има оценка 4.5/5 с 228 гласа, а в goodreads.com - 4.4/5 с 954 гласа.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб ное 26, 2011 7:32 pm

Преводачите на книгата действително ще бъдат няколко, Лазаровски ще преведе само последните глави.
Изображение

Потребителски аватар
LastHope
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: нед ное 13, 2011 12:55 pm

Мнение от LastHope » пон ное 28, 2011 2:12 pm

deadface написа:Британското списание "Literary Review" номинира новия роман на Кинг за тазгодишната си награда "Bad Sex in Fiction", която се връчва за най-лошо описана секс сцена. Става дума за сцената:
"She was wearing jeans. The fabric whispered under my palm. She leaned back and her head bonked on the door. 'Ouch!' I said. 'Are you all right?'"
А вижте другите номинации :tooth:
* 1Q84 by Haruki Murakami ("A freshly made ear and a freshly made vagina look very much alike.")
* On Canaan’s Side by Sebastian Barry ("We got rid of our damned clothes, and clung, and he was in me then.")
* The Final Testament of the Holy Bible by James Frey ("Every part of my body sang some song I had never heard.")
* Parallel Stories by Péter Nádas ("They hit gracefully on this exceedingly advantageous position.")
* Ed King by David Guterson ("At the moment of their mutual climax, Ed made sure Diane was on top.")
* The Land of Painted Caves by Jean M Auel ("It surged up, unti, with volcanic release, it engulfed them.")
* The Affair by Lee Child ("Then faster and harder. Then we were panting. faster, harder, faster, harder.")
* Dead Europe by Christos Tsiolkas ("My tongue furiously worked the craters.")
* Outside the Ordinary World by Dori Ostermiller ("We're part of the same organism: some outrageous sea creature.")
* Everything Beautiful Began After by Simon Van Booy ("Henry reached up her thighs ... as though quietly imploring.)
* The Great Night by Chris Adrian ("His lady lifted to the stars on his impossibly stiff, impossibly elegant cock.")
Нещо ми подсказва, че наградата няма да отиде при Кинг :smile:

Впрочем, 90% от всички ревюта и рецензии на "11/22/63", на които съм попадал до момента, са много положителни. Така например в Амазон книгата има оценка 4.5/5 с 228 гласа, а в goodreads.com - 4.4/5 с 954 гласа.
Кой се-га е но-мер едно :smile:
Пространството е пълно с безсмислени класации. В случая бих дала палмата на последното предложение, само заради израза impossibly stiff & elegant cock. И на мен звездите ми говорят, че Кралят няма да се класира тук.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет дек 01, 2011 2:07 am

http://www.nytimes.com/2011/12/01/opini ... .html?_r=2
Писмо на Кинг до "Ню Йорк Таймс"
Изображение

melhaer
Commoner