Колекционирането на книгите на Кинг

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » чет мар 23, 2006 11:31 pm

Ами опитах се да проявя невероятното си и очевидно непонятно за някои чувство за хумор, ама щом си решил, обяснявай се. И много ясно, че искам да се облажа, кой не иска?! :badgrin:
Ся Пени кат' ма запознай с неговия френд барабанист и съм готова уредена. :smt112 :boogie:
Хайде сега :offtopic:
Изображение

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » чет мар 23, 2006 11:35 pm

Аз пък се опитах да продължа със своето невероятно и очевидно още по-непонятно и от твоето чувство за хумор,но явно двете са абсолютно несъвместими и не трябва да се прилагат заедно.Занапред ще го имам впредвид. :offtopic:

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:22 am
Контакти:

Мнение от DiZZy » пет мар 24, 2006 1:51 am

Сега последно да разбирам ли, че никой не ме иска :? :lol:

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » пет мар 24, 2006 8:45 am

не,просто не чети предните 5-6 поста

uploder
Commoner
Commoner
Регистриран: нед юни 04, 2006 10:16 pm

Мнение от uploder » ср юни 07, 2006 7:54 pm

Аз съм един от тези избрали нещастния път да съберат всичко на Кинг.За година успях да събера само 15 книжки,но романите на Краля,фоколкото знам са 40,така че си пожелавам успех :D

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » ср юни 07, 2006 9:46 pm

Аз си ги купувам за удоволствие, а не се водя от някаква колекционерска страст имам към 40 книги ама отделно съм прочел още 7-8 съвсем в началото, когато ги взимах от 1 позната на баба ми от там се запалих. Мосле ми стана кофти, защото ги продаде за по левче на онея бандити от Славейков, а бяха супер запазени повече от 1-2 пъти не бяха четени ако знаех бях готов да и дам и по 7 кинта книга. Иначе най-големият ми проблем е, че искам да си купувам съвсем нови книги и много рядко ходя да се ровя по кашоните със старите издания затова ходех до полиграфическият там Плеяда имаха някакъв щанд и си намирах стари издания обаче нови понеже ги вадеха от склада и имаха единични бройки. Там си намерих и неоткриваемата "Понякога те се завръщат", а знам че доста народ я търси. Сега имам вече доста време и ще се хвана сериозно да прочета 2 книги, които имам и не съм чел и после пак ще се замъкна да си търся 8) .

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » чет юни 08, 2006 8:29 am

Аз пък вчера ходих до въпросния дългокос господин от Славейков, неговите цени на книгите поне са по-нормални, но нямаше нищо, което аз да нямам, а при другите цените бяха 15-35 :cry:
Пак ще ходя!
Някой да търси нещо спешно, да гледам и за него? ;) /ама само, ако аз вече го имам за себе си :p /

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт авг 30, 2005 10:28 pm
Контакти:

Мнение от Meriadoc » пет юни 09, 2006 4:31 pm

Аз пък вчера ходих до въпросния дългокос господин от Славейков, неговите цени на книгите поне са по-нормални, но нямаше нищо, което аз да нямам,
Господинът навремето имаше първи том на "То", "Сияние", "Гробището" и два броя от "Очите на дракона", които си му седят от векове и няма изгледи в скоро време да ги продаде.
Там си намерих и неоткриваемата "Понякога те се завръщат"
Чак пък неоткриваема ;) Аз си я докопах за 5 лева навремето и не бе от най-сложните търсения. По мои наблюдения най-рядко се среща "То" том 2 (но на Славейков го има поне на 3 места като цените варират - 15-25лв), както и "Безсъние", който поне лично на мен ми е** майката докато го открия :lol:

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пет юни 09, 2006 5:09 pm

Аз от него си взех "Сияние" в невероятно запазено състояние преди 2 години.
"Понякога те се завръщат" казвам, че е неоткриваема понеже доста хора са ми се оплаквали, че не могат да я намерят никъде, а аз преди да си я купя даже незнаех, че има такава книга :? .

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » съб юни 10, 2006 1:54 pm

Тук е момента да кажа, че усилено търся втората част на Безсъние! Знам че съм го казвал хиляда пъти, ама ей така, за всеки случай!

А Понякога те се завръщат я имам! Много яка! Особено ме кефи професионалния превод на самия разказ Понякога те се завръщат! Ако някой може да преброи колко пъти се среща израза "младият мъж" в тоя разказ, да пише! Аз залагам, че е над 50 пъти!
Изображение

Потребителски аватар
Gunslinger
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Регистриран: съб авг 20, 2005 8:02 pm
Контакти:

Мнение от Gunslinger » нед юни 11, 2006 12:07 pm

Аз пък.. хм, вече имам втората книга на Безсъние, както и 2 и 3 на Сблъсък(Иво ми ги хариза ;р), та така.. търся си първите две части и на двете книжки :?
Честта е онази невидима кост, която държи главата изправена

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » нед юни 11, 2006 3:35 pm

Meriadoc написа:
Аз пък вчера ходих до въпросния дългокос господин от Славейков, неговите цени на книгите поне са по-нормални, но нямаше нищо, което аз да нямам,
Господинът навремето имаше първи том на "То", "Сияние", "Гробището" и два броя от "Очите на дракона", които си му седят от векове и няма изгледи в скоро време да ги продаде.
Там си намерих и неоткриваемата "Понякога те се завръщат"
Чак пък неоткриваема ;) Аз си я докопах за 5 лева навремето и не бе от най-сложните търсения. По мои наблюдения най-рядко се среща "То" том 2 (но на Славейков го има поне на 3 места като цените варират - 15-25лв), както и "Безсъние", който поне лично на мен ми е** майката докато го открия :lol:
Ами много си е готин човек,а аз му взех също един брой на Сияние, така че явно зарежда и други книги, щом двама сме го взели от него :p
Трябва да намина другата седмица пак, обеща да докара нещо, което сега няма.
Колкото до "Понякога те се завръщат" - аз лично съм я срещала само на истинските "славейкови цени", така че наистина не се намира толкова лесно...
Излишно е да казвам, че и аз търся Сблъсък 1, нали :D
Трябва да я намеря тази част - на няколко бройки, че да раздам на всички търсещи, защото определено знам колко трудно се намира :?

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Контакти:

Мнение от Meriadoc » пон юни 12, 2006 8:13 pm

Ех, тоя Сблъсък - няма го никъде :D

Потребителски аватар
Spidy
Childe
Childe
Регистриран: пон юли 03, 2006 5:29 pm
Контакти:

Мнение от Spidy » пон юли 03, 2006 5:48 pm

Аз от около година започнах да си купувам книгите му, но доскоро вземах само от т.нар. "книги на кашон" по 2-4лв. А преди седмица си купих хърва част на "Тъмната кула" и се надявам за 2-3 месеца да си събера цялата сага.
А още не мога да намеря "Сблъсък" и "Сияние", дори на Славейков ги няма. Дори не знам как изглеждат и много се ядосвам за това...

Между другото някой чел ли е автобиографията му от 2000г. (тя не е излизала на български)?

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » пон юли 03, 2006 7:12 pm

Добре дошъл, първо. Пожелавам ти успех със събирането на книгите. :)
А относно това как изглеждат, може да видиш на сайта при бг корици. ;)

Едит:
автобиографията му от 2000г. (тя не е излизала на български)?
Ако говориш за On writing (всъщност няма за кое друго да говориш ;) ), аз съм я чела. Чудесна е, с голяма доза чувство за хумор. :up1:
Изображение

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » вт юли 04, 2006 4:11 pm

Добре дошъл и от мене! :D
Не си давай парите за Сияние на Славейков, намира се и на други места на по-скромна цена, така че потърси повече... ;) /Виж Сблъсък, това е друга работа... :? /
АЗ да се изфукам, че не мога да се сдържа, днес си купих Понякога те се завръщат и Маймуната на съвсем скромни цени, като са в идеален вид, направо чисто нови да не кажа, че са!!!
И ми подариха Всичко е съдбовно и сега изпадам в екстаз, като си помисля какво ще чета това лято :D
Завиждате ли ми? :p ;)

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Контакти:

Мнение от Meriadoc » ср юли 05, 2006 2:24 pm

А още не мога да намеря "Сблъсък" и "Сияние", дори на Славейков ги няма.
Сиянието го няма на Славейков? По-скоро бих повярвал, че бабката след фонтана е започнала да си подарява книгите. Като се замисля сиянието може би е най-разпространената книга на Кинг на бг пазара.
И ми подариха Всичко е съдбовно и сега изпадам в екстаз, като си помисля какво ще чета това лято Very Happy
Завиждате ли ми?
Естествено :p

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » чет юли 06, 2006 9:00 pm

Разказите в Маймуната и Понякога те.... са изключително ЯКИ! Просто са много готини! Чел съм ги отдавна, но може пшак да ги зачета скоро....
Изображение

Потребителски аватар
Spidy
Childe
Childe
Регистриран: пон юли 03, 2006 5:29 pm
Контакти:

Мнение от Spidy » пон юли 10, 2006 5:03 pm

Държа да се похваля, че днес си намерих втори и трети том на СБЛЪСЪК за 7лв. общо. Остава ми само първи ;)

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » пон юли 10, 2006 6:36 pm

Spidy написа:Държа да се похваля, че днес си намерих втори и трети том на СБЛЪСЪК за 7лв. общо. Остава ми само първи ;)
Ихааа, това вече е находка!!:clap:
Май на всички ни липсва обаче номер 1.... :?
Честито иначе!
Да им се радваш двойно повече, само като се сетиш колко парички са на Славейков :smt081

Отговори