Колко сборника с разкази на Кинг има (но не само негови)

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

welmud
Childe
Childe
Регистриран: нед мар 21, 2010 8:54 pm

Re: Колко сборника с разкази на Кинг има (но не само негови)

Мнение от welmud » съб авг 22, 2015 11:41 pm

Според мен от това което имам като впечатления най-трудно откриваема (да не кажа и ненамираема) е "Гробището...." на "Плеяда" - преизданието от 2003. Другото е достижимо - ако човек има излишни пари...и ако не е много наред с главата да събира по няколко издания. :ae: Направих една бърза ревизия и уточнявам че разполагам точно със 150 книги - ако мога да съм полезен за проекта с нещо съм на линия!

KingRed
Commoner
Commoner
Регистриран: чет юли 23, 2015 12:44 am

Мнение от KingRed » нед авг 23, 2015 12:13 am

Напълно правилно welmud,
Гробището от 2003 е най-трудно наистина. И аз го търся, защото уви не съм му обърнал внимание, когато съм събирал Кинг просто като съдържание. Ако знаеш някой, който е склонен да се раздели с него или го има - дай сигнал. Тук във форума имаме човек, който казва че го продава, но мисля че по-скоро се шегува. Предстои да разбера със сигурност. Иначе честно казано, тъй като в момента попълвам моята колекция и съм с актуален поглед над нещата, има още поне около десет почти нерешими теста, които дори за себе си не бих гарантирал, че мога да ги реша отново. Много от новите издания са дори по-трудно намираеми от старите, заради драстично намалените тиражи. Например, дори от поредицата на Бард вече има пет заглавия, които не можеш да откриеш и просто да си купиш... включително и Гробището (отново) е сред тях:)

Благодаря за изявената готовност, като теглим чертата можем да се обърнем към теб, за допълнително сканиране. На този етап може да се каже, че търсим среща с човек, който има издание с перфектна корица на Куджо от 1996 г. Ако твоето е такова, пиши на лични:)

Освен това, искам да отправя един общ призив, понеже има и други които се отзоваха: ако имате сборници или списания с разкази на Кинг - моля опишете тук какво имате, защото за тях ще са нужни общи усилия. Едва ли някой има абсолютно всичките.

Поздрави,

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Мнение от PostMortem » нед авг 23, 2015 12:22 am

Аз имам сборник с разкази - "Образът на смъртта", където Кинг е включен с разказа си "Образът на смъртта" (The Reaper's Image). Ако това би помогнало с нещо, естествено.
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

welmud
Childe
Childe

Мнение от welmud » нед авг 23, 2015 12:25 am

"Гробището" на Бард купих съвсем скоро за познат човек от магазина на Бард на Славейков...но не съм сигурен дали има още бройки. Ще щракна "Куджо" с фотоапарат за да се прецени дали е перфектна корицата...само да измисля как и къде да я сложа снимката.

KingRed
Commoner
Commoner

Мнение от KingRed » нед авг 23, 2015 12:52 am

Уау, welmud:) Приятелят ти трябва да ти е доста благодарен, защото си отстрелял последната бройка за него в книжарница въобще. Абсолютно никъде не се предлага в момента, дори и в книжен пазар:) За Куджо, направо вместо да се мъчиш да я "дисциплинираш" като размер подходящ за форума, я щракни с каквото имаш (т.е. ти е най-удобно) и я пусни на този мейл: animosity@abv.bg

PostMortem, това списание по случайност го имам (с две мацки отпред), въпреки това благодаря ти много, че се отзова.

welmud
Childe
Childe

Мнение от welmud » нед авг 23, 2015 2:08 am

KingRed написа:Уау, welmud:) Приятелят ти трябва да ти е доста благодарен, защото си отстрелял последната бройка за него в книжарница въобще. Абсолютно никъде не се предлага в момента, дори и в книжен пазар:)
За майтап...но понеже се бях обадил и на други места, едновременно ми се появи и втора бройка от Стара Загора...и понеже не ми трябваха две втората отпътува за Севлиево. :D

KingRed
Commoner
Commoner

Мнение от KingRed » пон авг 24, 2015 2:06 am

Животът е ироничен :d0jk25:
В някаква нинджа-серия сграбчих по най-налудничави пътища за последните три седмици Мизъри, Гробището, Мъртвата зона, Пътна мрежа и Дългата разходка - пет издания на Бард, които днес ми настръхват косите, ако трябва да си ги търся. И петте ВЕЧЕ са пълен аут от пазара :a010: Хванах някакви абсолютни последни влакове :wizard:

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » пон авг 24, 2015 8:18 am

На мен пък преди много години ми продадоха двата тома на То (първите издания на Плеяда) за 10 лева. Двата за 10!!!!! :D Тогава не е било на мода да извиваш ръцете на хората за книги... :tooth:

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » пон авг 24, 2015 10:01 am

Темата е станала доста Off topic, има други които са по-подходящи за подобни дискусии. Все пак да кажа че в книжарницата, която се намира на последният етаж в Мола на бул. Стамболийски винаги има някакви залежали неща. Успех!
"Here, sir, there are always more tales."

welmud
Childe
Childe

Мнение от welmud » пон авг 24, 2015 10:34 am

За проекта - сборниците в които има произведение на Кинг и които имам са два:

"Ченге №1" - 1991 г. / издателска къща "Петекс - Petex" и разказът е "Човекът който обичаше цветята" в превод на Весела Прошкова

"Изгубеното бъдеще" - 1992 г. / ИК "Златното пате" и разказът е "Текстообработващият компютър на боговете" с преводач Емануел Икономов"

KingRed
Commoner
Commoner

Мнение от KingRed » пон авг 24, 2015 1:42 pm

Благодаря welmud, имаме ги. Всъщност може би все пак трябва да уточня, кои все още липсват (поне за които е ставало дума в този форум или знаем със сигурност, че съществуват):
1. сп. "Съвременник" - бр.3/2006 г. (има доказателствени снимки в мрежата)
2. сп. "Върколак" - бр.8/1998 г.(има доказателствени снимки в мрежата)
3. сп. "Фантастични истории" - бр. 0/1991 - това е по информация на R.F. (аз не съм го виждал как изглежда, надявам се той или някой друг да го има и да го предостави за галерията на сайта, когато стане време за това).

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » съб окт 12, 2019 10:33 pm

Разказът "Сражение" е бил публикуван в две части във в. "Орбита", съответно в брой 32 (814) от 1984 г. и в брой 33 (815) от 1984 г. Преводът е на Катя Димитрова, т.е. явно е същият като онзи, публикуван по-късно в сп. "Върколак".
Изображение

Потребителски аватар
HeBuguM
Commoner
Commoner
Регистриран: съб апр 30, 2016 4:33 pm

Мнение от HeBuguM » пон юни 15, 2020 11:22 pm

До къде е стигнал този проект по събиране на информация за всички български издания? И аз започнах нещо такова и ще се радвам да си запълня липсите :)

Отговори