Филмите по Стивън Кинг

Всичко за филмите по/на/за Стивън Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт авг 30, 2005 10:28 pm
Контакти:

Мнение от Meriadoc » чет сеп 08, 2005 12:43 am

Не всички ;)

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » чет сеп 08, 2005 8:55 am

едно от 3адълженията според мен, на филмите на ужасите е да плашът. а3 гледах "То" уплаши ме :arrow: хареса ми (не само 3аради това естествено). това на колко години съм го гледал не3нам критерии ли е. навремето и първите епи3оди на "Между3ве3ни войни" кефеха максимално, сега ако си на 20 и ги гледаш 3а пръв път едва ли можеш да останеш впечатлен от кукления театър, който представляват, но въпреки това хората харесали ги навремето си спомнят с умиление 3а тях и си ги тачат досега и най-вероятно ще са им любими до края на живота им. гледах "То" доста преди да почна да чета Кинг, нямах и идея как са представени нещата в книгата, може и 3атова да ми е харесъл толкова, а и все пак на 8 години човек се плаши доста по лесно от филмите и не обръща внимание на спец ефектите ;)
иначе един от последните филми по Кинг, който гледах е "Бурята на века" и доста ми допадна. в негов + е и това че няма книга с която да се сръвнява :p . атмосферата напомня на та3и в "Оцеляването"(The Stand) - магьосник, апокалипсис, добрите хора и т.н. един филм който си 3аслужава да се види, мисля доста по добър от "Червена като ро3а"(Rose Red), ако трбва да оценяваме Кинг като сценарист.

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » ср дек 21, 2005 1:42 pm

имам въпрос :?
намерих си в дата-та Тъмната половина, филма ,оообаче нямаше субтитри.Та да питам - някой тук има ли субтитрите за този филм, тъй като не ми се гледа без, мързи ме да си превеждам...
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Потребителски аватар
Shiva
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед сеп 04, 2005 12:58 am

Мнение от Shiva » ср дек 21, 2005 6:47 pm

Доколкото знам,в нета няма субтитри за The Dark Half.Колкото до 'То' - наситина не е критерии,че като съм била на 10 съм се напикавала от него.Филма е добър ЗА ВРЕМЕТО СИ и това му е.Колкото и да е глупаво да го кажа,в предвид пълните бози,които правят напоследък-ако сега филмират пак То,ще стане по-добре.Това,което не харесах във филма беше пълната лишеност от логика при избирането на моментите за филмиране.Какафония и осакатяване на хубавата книга.

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » пет дек 23, 2005 8:25 pm

Току-що догледах "Изкуплението" и много ме е яд, че заради предубеденост -възникнала след гледането на филми по Кинг като Таен прозорец или Проклятието - не съм го гледала до сега.
Филмът е НЕВЕРОЯТЕН!
Ако някой друг все още не го е гледал-да не се бави, ами да го направи!

peniuaiz
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: нед окт 02, 2005 11:49 pm
Контакти:

Мнение от peniuaiz » пет дек 23, 2005 9:41 pm

!!!"Зеления път" гледай!!!

SisterOfPAIN
Commoner
Commoner
Регистриран: нед дек 25, 2005 1:06 am

Мнение от SisterOfPAIN » нед дек 25, 2005 1:09 am

Аз лично почти не съм гледала хубава екранизация на книга на Кинг.Признавам само 1-2 добри попадения!Ина4е,явно не испява да се пресъздаде чувството.А и като съм чела вече книгата и съм си представила нещата по някакъв начин... :roll:
Малодушието е участ на незначителните!

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Контакти:

Мнение от Meriadoc » съб дек 31, 2005 1:26 am

Някой гледал ли е "Riding the bullet"?

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » съб дек 31, 2005 3:01 am

да
почти 1:1 с ра3ка3а, но като цяло нищо особенно.
ако ра3ка3а ти е харесъл по-вероятно е филма да те ра3очарова малко.
мен не накефи цитат от филма на Ромеро - Ноща на живите мъртви, май само с това ще го 3апомня то3и филм.

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Контакти:

Мнение от Meriadoc » нед яну 01, 2006 2:49 am

То и разказът не е нещо особено, въпреки че е събрал няколко наградки - за какво не знам. Нощтта на живите мъртви е най-добрият филм със зомбита, който съм гледал, та кой е цитатът? 8)

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » нед яну 01, 2006 5:02 pm

"They're coming to get you, Barbara!"
култова реплика просто

Vile
Dinh
Dinh
Регистриран: вт авг 30, 2005 12:51 pm

Мнение от Vile » нед яну 01, 2006 6:43 pm

Wednesday13 написа:филма на Ромеро - Ноща на живите мъртви, май само с това ще го 3апомня то3и филм.
Поклон... пред култа... думи ням... секта...

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » вт май 02, 2006 1:52 pm

Ето едно мнение за То от друг форум на един тип duende. Като чета негови мнения е един малък празник за мен:

Стивън Кинг не може да се филмира буквално. Той пришива изключително тънка метафорика в героите и историите си, та буквализирани от някое режисьорче те изглеждат нереални и бутафорни. Освен това на всички е ясно, че пищния му стил разтърсва изпървом нашите възприятия при докосването с книгата, възбужда по неповторим начин въображението, неусетно извайваме свят от образи и асоциации и после сме преднамерено скептични към визуализирането на този опитомен свят. Сякаш някой рисува картина на нещо твърде лично наше.

Ето например, според мен, “То” съвсем не е ужаси. Дори минава твърде далеч от този жанр. Сама по себе си, книгата е разказ за тъжната участ на няколко деца аутсайдери, за трудностите и проблемите в изгрева на живота им и за бавното душевно опустяване, наречено порастване.

Клоунът е символ на всичко безумно трудно за тях, на съвкупния им страх от жестокия живот, от хулиганите и родителите, на тяхната неувереност “Най – вкусни сте, когато се страхувате”.

То е образ на кошмарите им, неслучайно има нестабилна форма, приемайки облика на техният най-голям ужас. То е злото, срещу което те се опитват да се изправят заедно. Защото заедно те са рицари, поотделно са нещастници. Когато са заедно Бевърли е обичана, Ричи е смешен, Еди е поне малко човек, Бен се грижи за някого, Бил не е самотен без братчето си, а даже е водач. (Стивън Кинг вижда себе си в Бил)

Клоунът не е чудовище, вампир или таласъм, клоунът е демонът във всеки един от тях. И расте заедно със страха и самотата.

Това е толкова прекрасна книга, една притча за изгубеното детство, за приятелството, за обичта и за мъчителния път на живота, каменист и обрасъл с несправедливости, през който вървиш ръка за ръка с малцината истински приятели. Защото приятелството е за цял живот, а страхът остава в детството. За да се страхуваш, трябва да обичаш. Детето обича. Възрастният се привързва. Към хора, вещи и занимания. И такива ми ти работи.

Телевизионният минисериал, белязал нашето детство е направен да бъде страшен. Липсва му психологизмът и дълбочината, но това е защото То не може да се екранизира истински. Технически не е възможно да пресъздадеш достоверно толкова фини метафори, просто няма какво да правят с “То”, освен да подчертаят плашещите елементи. Както и повечето Кинг – екранизации, филмът не е лош, но в сравнение с книгата....

Характерният комедиен актьор Тим Къри прави прекрасна роля като Пениуайз, бидейки илядо пъти по-страшен например от жалкия аракноид накрая.

Малките и порасналите актьори си приличат доста и са сполучливо подбрани - кастингът е много добър...... Но като цяло филмът си е повърхностен прочит, направен за телевизионно забавление.

Как да екранизираш книга, която завършва така:

„По-добре си мисли, че всичко винаги завършва щастливо... може пък и да е вярно; кой казва, че щастливият край е измислица? Не всички корабчета изчезват сред мрака, без да срещнат слънчев лъч или ръката на друго дете; ако животът изобщо може да ни научи на нещо, то е, че щастливият край се среща често, невероятно често и затова трябва сериозно да се усъмним в умствените способности на всеки, който твърди, че няма Бог.

Когато се спуска залез, трябва да си отидеш час по-скоро, мисли той в този сън. Това трябва да сториш. И ако си позволиш една последна мисъл, може би ще се запиташ за призраците... призраците на седем деца, които стоят сред водата по залез слънце, стоят в кръг, стоят ръка за ръка и лицата им са млади, разбира се, млади, но силни... във всеки случай достатъчно силни, за да създадат бъдещите мъже, може би даже достатъчно силни, за да разберат, че бъдещите мъже трябва задължително да пресъздадат някогашните деца, ако искат да разберат нашата простосмъртна участ. Кръгът се затваря, колелото се търкулва и друго няма на този свят.

Не е нужно да се озърташ, за да видиш тези деца; част от тебе ще ги вижда навеки, ще живее сред тях навеки, ще ги обича навеки. Не е задължително те да са най-доброто в тебе, ала някога са били хранилище на всичко, в което си могъл да се превърнеш.

Стивън Кинг
„ТО”
Изображение

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » вт май 02, 2006 11:00 pm

За първи път чета толкова огромно мнение с толкова голямо удоволствие! Страхотен анализ!
Този пич, защо още не е във форума?
Изображение

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » вт май 02, 2006 11:24 pm

'Щото не четеш както трябва - казах от ДРУГ форум. :-P
Изображение

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » ср май 03, 2006 12:24 am

Правилно си чета бря! Имах предвид, как може да пише такива хубави Кинг-рилейтед работи, а да не се е присъединил още към Нас!
Изображение

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » ср май 03, 2006 12:28 am

Ми той не е фен на Кинг специално, просто си е такъв - киноман, за книгоман не знам. Всичките му мнения са такива, за каквото и да е.
Изображение

Потребителски аватар
Gregg
Commoner
Commoner
Регистриран: съб май 13, 2006 4:59 pm

Мнение от Gregg » вт май 16, 2006 6:55 pm

Не мога да не се съглася, че "Бурята на Века" и "Роуз Ред" са хубави филми. Може би най големия им минус са безбоооожните им часове (особенно първия, като го пуснах вечерта, имах усещането че свърши сутринта...). Любимите ми филми си остават:

1. "The Shining" (1997) - Steven Waber, Rebecca De Mornay
2. "The Tommyknockers" (1993) - Jimmy Smits, Marg Helgenberger
3. "A Return to Salem's Lot" (1987) - Michael Moriarty, Samuel Fuller
4. "Sleepwalkers" (1992) - Brian Krause, Madchen Amick
5. "Carrie" (1976) Sissy Spacek, Piper Laurie
“О, вий прекрачващи тоз праг помнете – надежда всяка тука оставете!”

Потребителски аватар
Pavli
Breaker
Breaker
Регистриран: пон май 15, 2006 3:52 pm
Контакти:

Мнение от Pavli » ср май 17, 2006 10:59 am

Стивън Кинг е труден за филмиране по принцип.
В романите му сюжетите се преплитат с много силни, тънки психологически моменти и точно тези моменти в повечето
случаи не могат да бъдат уловени и пресъздадени във филма.
Обикновено разочарованието от екранизацията по книга,
била тя на Кинг или не, идва точно от това, че сценаристите и
режисьорите не могат да "екранизират" усещанията и емоциите,
които сме имали, докато сме чели книгата, още повече, че тези
усещания и емоции са различни за всеки.
Може би, единствения филм, направен по книга на Стивън
Кинг, който наистина ми е харесал много, е "Изкуплението
Шоушенк". "Мизъри" и "Тъмната половина" също не са лоши.

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » ср май 17, 2006 1:16 pm

A "Зеленият път"? Къде го забави? ;)
Изображение

Отговори