Филмите по Стивън Кинг

Всичко за филмите по/на/за Стивън Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
Pavli
Breaker
Breaker
Регистриран: пон май 15, 2006 3:52 pm
Контакти:

Мнение от Pavli » ср май 17, 2006 2:25 pm

"Зеленият път" не съм го гледала още, признавам си
без бой! И като съм тръгнала да си признавам, книгата
също не съм я чела, но това не е нещо непоправимо. ;)

Обаче се сетих за една друга екранизация, която
мене си ме кефи - "Подпалвачката", с Дрю Баримор.
Даже го имам записан някъде на една от добрите,
стари видеокасети.

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт авг 30, 2005 10:28 pm
Контакти:

Мнение от Meriadoc » пет май 19, 2006 11:31 am

Ако си говорим за качествени филми истината е проста - "Изкуплението" и "Зеленият път".

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » съб май 20, 2006 8:36 pm

Да, съгласен съм! Може да има хубави филми по Кинг, но определено тези двата са единствените качествени!
Изображение

Потребителски аватар
Spidy
Childe
Childe
Регистриран: пон юли 03, 2006 5:29 pm
Контакти:

Мнение от Spidy » пон юли 03, 2006 5:40 pm

Гледал съм повечето от екранизациите по Стивън Кинг. Дори да оставим настрана несъответствията с книгите (които са нещо обичайно за филм по книга) и съкращенията, имам усещането, че по-несполучливи екранизации на романи не съм виждал. Не знам дали е заради писателския гений на Стивън Кинг (а то е заради това!)
Не мога обаче да се съглася, че "Зеления път" или "Изкуплението Шоушенк" са велики филми. Най-малкото първо съм прочел книгите, които определено са гениални! "Зеления..." и "Изкуплението..." разбира се не са никак лоши, но да се твърди, че се докосват до същността на Царските творби, си е пълна лудост. (И се надявам никой да не ми говори за Оскарите им, защото тия наградки са си абсолютна глупост и НЕ се дават на най-добрите филми) Мерси, че прочетохте пропандната ми реч :D

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » пон юли 03, 2006 7:41 pm

Съмнявам се някой да ти говори за Оскари, може би защото тези филми не са взели нито един ("Изкуплението Шоушенк" - 7 номинации, "Зеленият път" - 4). Много е жалко, защото заслужават. Според мен това са най-добре филмираните книги ИЗОБЩО. Евала на Стивън Кинг, евала на Франк Дарабонт! :metal: Великолепни истории, брилянтни екранизации... ИзображениеИзображение Щях да съм фенка на чичо Стиви дори и да беше написал само тези книги. Е, може би и Тъмната кула... :D

"Надеждата е нещо добро, може би най-доброто от всичко на света. А нищо добро не умира! Въпросът е дали да се вкопчиш в живота или в смъртта."
Хау, аз казах.
Изображение

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пон юли 03, 2006 9:35 pm

"Мизъри" спечели оскар ако не ме лъже памета /?!/ не помня коя година май 93-та Кати Бейтс игра невероятно. И аз смятам, че повечето филми снимани по Кинг не струват. Май го бях казал и преди мен лично ми допадат "Зеленият път" /най се доближава до книгата/ , "Мизъри" и "Тайният прозорец" ама това, защото Джони е гений. Иначе другите са много зле особено "То" /това си е направо безобразие най-великата книга/ тоя клечав клоун буди повече съжаление от колкото страх. Последно което гледах е Сейлъм`с Лот и беше горе долу добре. Сега на локалният намерих и A Return to Salem's Lot от 87 ама няма субтитри и се чудя дали да го гледам.

PS: изчакайте още малко батко ви да натрупа пари и да си купи някое студио в Холивуд и ще преснима всички книги на Кинг както си трябва :badgrin:

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » пон юли 03, 2006 10:17 pm

Да, Кати Бейтс взе Оскар за ролята на Ани Уилкс (абсолютно заслужено според мен). 1991 е годината. Филмът е доста добър, като се има предвид, че най-бруталните сцени и въобще доста неща от книгата ги няма. Освен това няма как да се предаде достатъчно правдоподобно психологическият момент, но Кати Бейтс си е Кати Бейтс. Просто тя направи целия филм.Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пон юли 03, 2006 11:08 pm

По принцип навсякъде избягват да дават големите награди като оскари, златна мечка на филми на ужаса или айде на по брутални филми. За единствените изключения за, които се сещам са "Мизъри" и "Мълчанието на Агнетата" обаче и в двата филма Антъни Хопкис и Кати Бейтс бяха просто невероятни. С такова превъплъщение могат много малко филми да се похвалят. Кати Бейтс игра невероятно и в "Долорес Клейбърн" там също си беше за награда. А Том Ханкс заслужаваше оскар за "Зеленият Път" това е най-добрият филм сниман по Кинг и заслужаваше поне една награда. Ама в същата година май онази боза Титаник обра всичко ама не съм сигурен. Това им е гадното на оскарите дават всички награди на един филм и или печелиш всичко или губиш.

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » пон юли 03, 2006 11:58 pm

Не мога да се съглася, че дават всички награди на един филм, но пък Оскарите не са кой знае колко меродавни. В киното всичко е крайно субективно. Между другото,"Американски прелести" обра повечето награди през съответната година. :?
Изображение

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Контакти:

Мнение от NoLabel » чет юли 06, 2006 9:06 pm

unheard lullaby написа:Между другото,"Американски прелести" обра повечето награди през съответната година. :?
Който също е много хубав филм и мисля, че заслужава да спечели една-две награди!

с риск да започна да се повтарям, филма "То" е ултра-мега-тъп в сравнение с книгата. Верно си е подигравка с най-хубавата книга след ТК! Иначе, ако го бях гледал преди да съм прочел романа, сигурно щеше да ми хареса горе-долу, без финалната сцена разбира се, където паяка е направен адски нескопосано! Честно казано, изпитвам истинска благодарност, че първо прочетох романа, иначе щеше да ми е много кофти!
Изображение

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пет юли 07, 2006 1:59 pm

"ТО" си беше подигравка от всякъде този клечав клоун беше ужасен. Да го бяха захранили малко преди снимките не че другите екранизации са супер ама това си беше чиста гавра, а паяка накрая все едно аз съм го рисувал. Радвам се, че засега не се чуват идеи да се филмира ТК, защото ако изцапат тази велика поредица трябва да хващаме вилите и факлите и да се отправим към Холивуд

Потребителски аватар
Spidy
Childe
Childe
Регистриран: пон юли 03, 2006 5:29 pm
Контакти:

Мнение от Spidy » пет юли 07, 2006 4:44 pm

ТО е книга, която не може да се филмира. Няма сценарий, режисьор или актьори, които правилно да пресъздадат чувствата, които човек изпитва четейки романа.

Само това мога да кажа

CBurn
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: вт май 09, 2006 1:22 am
Контакти:

Мнение от CBurn » пет юли 07, 2006 6:52 pm

Bad_Dog написа:"ТО" си беше подигравка от всякъде този клечав клоун беше ужасен. Да го бяха захранили малко преди снимките не че другите екранизации са супер ама това си беше чиста гавра, а паяка накрая все едно аз съм го рисувал. Радвам се, че засега не се чуват идеи да се филмира ТК, защото ако изцапат тази велика поредица трябва да хващаме вилите и факлите и да се отправим към Холивуд
хмм... а филма от коя година е, помниш ли :p
"What exactly is
a dream, and what
exactly is a joke?"
Изображение
Емуче

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » съб юли 08, 2006 1:48 pm

90-та ама това не го оправдава и "Мизъри" е от същата година ама е супер як филм.

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Контакти:

Мнение от NoLabel » пон юли 10, 2006 10:10 pm

Да споменавам ли, че Star Wars е от 77, 80 и 83г.? Тоя паяк поне можеха да го пипнат малко повече... през 1990! Ужаст!
Изображение

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт авг 30, 2005 10:28 pm
Контакти:

Мнение от Meriadoc » ср юли 12, 2006 11:51 pm

От гледната точка на нечелите книгата, филмът е изключително ужасяващ и запомнящ се. Аз смятам, че не можем да го сравняваме с оригинала, но като го съпоставим с другите боклукчиви екранизации по Кинг, "ТО" се нарежда доста напред в класацията.

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Контакти:

Мнение от NoLabel » чет юли 13, 2006 12:01 am

Е, ако! Ако го сравняваш с боклучавите - да, но ако го сравняваш с всички екранизации по Кинг, мисля че отпада от челната 5-ца!
Изображение

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » ср юли 26, 2006 6:46 pm

преди малко се сдобих с Сиянието, Кери, Подпалвачката и Apt Pupil (забравих как го превеждаха :? ) и ще има Кинг Уикенд :D
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Потребителски аватар
foog_odd
Commoner
Commoner
Регистриран: нед май 28, 2006 3:16 pm

Мнение от foog_odd » нед юли 30, 2006 8:47 pm

[Относно, филма "То", той за мен си е чиста гавра. Нямам нищо против на вас да ви харесва, но не разбирам защо всички дават за пример как ги бил уплашил на 12 години примено. Това ли е критерий?[/quote]
Филма е хубав.Аз съм на 13 и го гледах на 9!И не видях нищо страшно!А пък мяза малко и на комедия!А пък Тим Къри=клоуна е велик :!: :!:

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пон авг 07, 2006 4:25 pm

Трябват ми субтитри за Stephen King's Nightmares And Dreamscapes може и на английски няма проблем.

"Талисмана" разбрах, че ще го филмира Спилбърг, което ми дава надежда, че ще стане добър филм.

Отговори