Предстоящи филми по Кинг

Всичко за филмите по/на/за Стивън Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет яну 14, 2010 2:34 am

Re: Предстоящи филми по Стивън Кинг

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » ср фев 24, 2010 12:35 am

Бедата е, че Кинг е доста труден за филмиране. В крайна сметка очарователното в книгите му е точно това, че ти дават възможност да използваш въображението си и съответно да се изплашиш до смърт от собствените си страхове или да изпиташ друга силна емоциа на същия принцип - Кинг започва, ти го довършваш в главата си. При филмите това няма как да стане, понеже ти поднасят герои, сюжет и внушения наготово, завършени.

Единствената добра екранизация на Кинг, за която се сещам, е "Изкуплението Шоушенк" (и пак не гарантирам, защото съм гледала филма мноооого отдавна). И по "1408" също направиха сносно филмче.

Ще ми се да мога да възложа надежди за качественото филмиране на "То" , ама съм много скептично настроена.
Изображение

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » ср фев 24, 2010 4:22 am

Ами има и други добри екренизации освен Шоушенк и 1408. Споменавали сме ги доста, но все пак, "The Green Mile" и "Stand By Me" за мен са страхотни, а има и доста, които стават. Съгласен съм, че е труден за филмиране, но не е невъзможно. Най-малкото, когато е хорър, могат да наблегнат именно на хорър елемента и във филма. А в ТО го няма това. Нито страшната, нито психологическата част бяха направени добре. Филма ме кара да се смея. Мисля, че няма как да предадат психиката и мислите на хлапетата. Въобще, не мисля, че ще се справят добре с по-дълбоката част, но могат поне екшъна и страшните неща да ги направят добре. За мен ТО е нещо много повече от хорър, но мисля, че най-правилния ход е да направят екранизацията точно хорър.
Изображение

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » чет фев 25, 2010 9:25 am

NoLabel написа:Въобще, не мисля, че ще се справят добре с по-дълбоката част, но могат поне екшъна и страшните неща да ги направят добре. За мен ТО е нещо много повече от хорър, но мисля, че най-правилния ход е да направят екранизацията точно хорър.
Именно, ТО е много повече от хорър. Могат да направят ефектно хорърче, ако изпипат добре ужасяващите неща в книгата, прав си. Но това няма да бъде ТО повече, поне според мен. Защото ужасните неща в ТО са прекалено тясно свързани с дълбоката част и без нея биха висели някак нелепо.
Изображение

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Контакти:

Мнение от NoLabel » пет фев 26, 2010 2:36 am

Да, съгласен съм, но според мен могат да направят или качествен хорър или некачествена боза! Е, не съм чак толкова негативно настроен, мисля че има шанс да направят хубав филм и без да е 100% ужаси, но според мен шанса не е толкова голям!

А този сценарист David Kajganich... Къф е тоя? Никога не съм го чувал и в IMDB има 4 реда за него! Имам чувството, че този човек никога почти не е участвал по някакъв начин в правенето на филм! Поне според IMDB нещата седят така! Човека е на над 40 години и се води "writer" на точно два филма и то от 2007 и 2009г и това е всичко което е направил, като изключим че е озвучавал един документален филм. Никакъв опит няма, но му предстои да прави освен "То" още два филма, от които единият пак е по Кинг - "Гробище за домашни любимци". Знам, че всеки почва от някъде, ама наистина трябва да си парче гений, за да направиш хубава екранизация по "То" без да имаш никакъв опит като сценарист или какъвто и да е филмов "деец"! Ако се наканя, ще взема да ги гледам тия два филма, които е направил. Може пък верно да е някакъв гений. Ще се радвам, ако се окаже така. Ако ли не, да направи от "То" един хорър фрашкан с кръв, крясъци и ефекти, и да не разваля хубавата книга!
Изображение

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » пет фев 26, 2010 2:59 am

Може да е талантлив чиляка. Всеки трябва да почне отнякъде :wink: . А като спомена "Гробище"-то ... искрено се надявам ако го филмират пак, да си помислят по-добре как точно трябва да изглежда едно малко, обсебено от адски зъл дух, полуразложено зомби-убиец. Онова русо ангелче, дето го бяха типосали в първата екранизация, вместо да ме уплаши, ми събуди майчинските инстинкти :a010: .
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » пет фев 26, 2010 12:53 pm

NoLabel написа: А този сценарист David Kajganich... Къф е тоя? Никога не съм го чувал и в IMDB има 4 реда за него! Имам чувството, че този човек никога почти не е участвал по някакъв начин в правенето на филм! Поне според IMDB нещата седят така! Човека е на над 40 години и се води "writer" на точно два филма и то от 2007 и 2009г и това е всичко което е направил, като изключим че е озвучавал един документален филм. Никакъв опит няма, но му предстои да прави освен "То" още два филма, от които единият пак е по Кинг - "Гробище за домашни любимци". Знам, че всеки почва от някъде, ама наистина трябва да си парче гений, за да направиш хубава екранизация по "То" без да имаш никакъв опит като сценарист или какъвто и да е филмов "деец"! Ако се наканя, ще взема да ги гледам тия два филма, които е направил. Може пък верно да е някакъв гений. Ще се радвам, ако се окаже така. Ако ли не, да направи от "То" един хорър фрашкан с кръв, крясъци и ефекти, и да не разваля хубавата книга!
Не забравяй, че и Франк Дарабонт е направил само 2 филма преди Изкуплението Шоушенк, като единият е късометражен, а другият телевизионен. Така че - стават чудеса :smile:

А "То" преди всичко е роман на ужаса, така че новата екранизация трябва задължително да е хорър. Ако пренебрегнат ужасите за сметка на другите неща, просто няма да се получи читава екранизация.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб мар 06, 2010 12:20 am

Новини около римейка на Pet Sematary. Сценарист на новата екранизация ще бъде Matthew Greenberg ("1408"), а студиото - Paramount.
Изображение

Потребителски аватар
Ally
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 13, 2009 3:22 pm

Мнение от Ally » нед мар 07, 2010 7:37 pm

Ако в горния пост има линк, да знаеш, че не работи :sad:
I'm so happy 'cause today I found my friends
They're in my head

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон мар 08, 2010 1:56 am

Няма линк. Имената на сценариста и на студиото = новини.
Изображение

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Контакти:

Мнение от NoLabel » пон мар 08, 2010 2:42 pm

Имената на сценариста и на студиото = добри новини.
Изображение

Потребителски аватар
Ally
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 13, 2009 3:22 pm

Мнение от Ally » пон мар 08, 2010 10:18 pm

Просто щото го беше отличил в друг цвят и затова реших, че може да е линк :blush3:
I'm so happy 'cause today I found my friends
They're in my head

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет мар 26, 2010 1:24 pm

Малко новини около "Haven":

http://www.seat42f.com/index.php/latest ... lfour.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Production on "Haven" which is set in small-town Maine, will start shortly in Halifax, Nova Scotia, with Lucas Bryant ("Queer as Folk") and Eric Balfour as the latest additions to the cast."
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб мар 27, 2010 6:14 pm

Кинг оповести официално, че ще има римейк на "Pet Sematary".
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет апр 01, 2010 10:15 pm

Още новини около "Haven":
Spoiler
Show
Stephen King's novella "The Colorado Kid" is coming to Syfy as Haven, and its leading lady, Emily Rose, recently spilled some beans about the show, which will premiere in July.

"It's definitely based on the characters of 'The Colorado Kid,' but I would say it's about a girl named Audrey [Parker], who's an orphan and becomes an FBI agent," Rose (Jericho, John From Cincinnati) said last week in an exclusive interview at Syfy's upfront session for advertisers in New York. "She ends up getting sent on this case up in Maine. When she goes up there, she kind of starts having these things happen to her, and she sort of starts feeling like she's been called home. Paranormal things happen, and some exciting things happen for her, and it's not only her unraveling this murder case, but kind of unraveling the case of herself, honestly. It's pretty fascinating."

More specifically, Haven is a small town in Maine that is literally a haven for cursed people, many with supernatural powers, and when the curses start kicking in again, it's up to Parker to help put a halt to them. In addition to Rose, the cast includes Lucas Bryant (Odyssey 5, Queer as Folk) as Parker's wry partner, Wuornos, and Eric Balfour (24) as Duke Crocker, a mysterious local.

The show, which has a 13-episode commitment from Syfy, will be executive-produced by the Dead Zone team of Lloyd Segan and Shawn Piller, while their Dead Zone partner Scott Shepherd—who also worked on Tru Calling—will serve as show runner. Production on Haven is set to begin soon in Halifax, Nova Scotia, and the series should premiere on Syfy this summer.

Haven will represent Rose's first major credit, with her name at the top of the call sheet. It's a challenge she welcomes. "It's a big responsibility," she said. "The great part of that responsibility is that you really get to set the tone for the show. You get to set an excitement to be there at work, to look around you and really rally everyone. It's a huge responsibility, but one I am so excited to take on."
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон апр 05, 2010 8:25 pm

Премиерата на "Haven" ще бъде на 9-ти юли, като сериалът ще се излъчва по Syfy, CanWest и една от немските телевизии (още не е известно коя).
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет апр 15, 2010 4:32 pm

Снимките на сериала "Haven" започват на 20 април в Луненбърг, Нова Скотия.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет апр 22, 2010 1:56 pm

Още за "Haven".
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет апр 23, 2010 12:43 pm

Мик Гарис обяви, че екранизацията на "Bag of Bones" ще бъде телевизионна.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон апр 26, 2010 11:09 pm

Adam Kane ("The Mentalist," "Heroes") will be directing the pilot for the Stephen King-created supernatural series "Haven" for the Syfy Channel. Production has started with Lunenburg, Nova Scotia standing in for the fictitious Maine town of Haven, where Emily Rose ("Damages") plays an FBI agent solving the murder of a local ex-con. The pilot's ensemble cast includes Lucas Bryant, Eric Balfour, Richard Donat and John Dunsworth. The project centers on a spooky town in Maine where cursed folk live normal lives in exile. When those curses start returning, FBI agent Audrey Parker is brought in to keep those supernatural forces at bay -- while trying to unravel the mysteries of Haven.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет апр 30, 2010 11:01 am

В интернет се появи информация, че Кинг е в преговори с "Imagine Entertainment" и "Weed Road" за заснемането на телевизионен сериал и/или филм в три серии по "Тъмната кула" :) Режисьор на проекта ще бъде Ron Howard (Willow, Apollo 13, How the Grinch Stole Christmas, A Beautiful Mind, The Missing, The Da Vinci Code, Angels & Demons), а сценарист Akiva Goldsman (A Beautiful Mind, The Da Vinci Code, I Am Legend, Angels & Demons, Fringe). Повече информация тук.
Изображение

Отговори