Фейсбук?

Споделете болката и удоволствието си с нас

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Фейсбук?

Мнение от Abigel » чет ное 11, 2021 1:53 pm

Привет на всички стари муцуни и на новите попълнения. :bye1:
Този форум има голяма емоционална стойност за мен, влизам в него, откакто е създаден(май през половината ми живот). :a010:
Благодаря на всички за информацията, която получаваме тук.
Тъй като социалните мрежи са вече доста по-използван формат(за добро или лошо), какво ще кажете за фейсбук- страница с информация и възможност за коментари?

antoan_nikolov
Commoner
Commoner
Регистриран: пон дек 14, 2020 10:53 am

Re: Фейсбук?

Мнение от antoan_nikolov » съб ное 13, 2021 10:05 am

Добра идея! Лично аз си изтрих профила във Фейсбук, но след това си направих нов, който го ползвам само, за да чета ревюта и мнения за книги. Хубаво е да има място, макар и виртуално, в което да се говори и за Стивън Кинг. Забелязвам, че този форум напоследък не е много активен, така че ще е хубаво да се намери и друго място, в което по-дейно да се говори за творчеството на Краля. Форумът обаче трябва да се запази, защото някой ден може да отмине модата на Фейсбук. Освен това тук "архивите говорят". Лично на мен ми е много полезен този форум, защото в търсачката си намирам доста архивна информация.

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » съб ное 13, 2021 5:12 pm

Тук не може ли да се говори за Стивън Кинг?Защо не е активен форумът.........?!!!Защо да се търси друго място.....защото тук писането е по трудно ли!!!
Майната му на Фейса....както и да е,нищо лично.

antoan_nikolov
Commoner
Commoner

Мнение от antoan_nikolov » съб ное 13, 2021 5:44 pm

Key написа:
съб ное 13, 2021 5:12 pm
Тук не може ли да се говори за Стивън Кинг?Защо не е активен форумът.........?!!!Защо да се търси друго място.....защото тук писането е по трудно ли!!!
Майната му на Фейса....както и да е,нищо лично.
По принцип си прав, но ми прави впечатление, че потребителите тук в момента не са много активни. Аз съм отскоро тук, но четейки го, забелязвам, че форумът е бил доста по-активен преди години, докато сега доста плахо пишат. Инак аз въобще не харесвам Фейсбук, дори там имам профил (без приятели), от който да следя само ревюта и мнения за някои интересни книги. Но, да, тук писането и е същото. Аз дори чета и пиша тук само от телефон и форумът си е пригоден и за мобилна версия много добре. Но ми се иска да е малко по-активен, както е самият Стивън Кинг. :D

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » съб ное 13, 2021 8:06 pm

Ами така е,почти не се пише,но пък посещаемостта не е малка.Преди години е било друго нещо,но фейса не прощава.....всички като стадо овце са се забили там.Този проблем не е само с този форум,всички са така,например метъл форуми(и всякакви други),всичко е капут.

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » съб ное 13, 2021 8:33 pm

Пуснах темата като предложение, не е нужно да бъде приета.
Аз съм в този форум от създаването му и членувах в предишния, който се затри( около 2005та година) и разбира се, че форумът трябва да остане, това не подлежи на коментар. Толкова труд и писане има тук, за което благодаря и поздравявам всички "замесени".
Смятам, че така дори може да се популяризира, повечето млади хора не знаят що е то мирк, ай си кю, форум и т.н., но има и много от тях, които четат, включително Кинг.
Форумът дава един начин на комуникация, фейсбук-друг. И в никакъв случай не искам да го натрапвам или рекламирам. Всеки има своите плюсове и минуси.

Благодаря за коментарите.

antoan_nikolov
Commoner
Commoner

Мнение от antoan_nikolov » нед ное 14, 2021 10:04 am

Може да се помисли за вариант да се рекламира този форум във Фейсбук. Истината е, че този форум в много по-подреден в сравнение с Фейсбук. Там просто листваш, докато тук има ред по теми, заглавия и т.н. За жалост Фейсбук наистина "презвзе" света и умовете ма хората. Затова може да се измисли някакъв вариант за реклама там, за да дойдат повече тук. Макар че има по-малка активност тук, поне я има. :)

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » пон ное 15, 2021 12:51 am

Ако направим фб страница или група, тук ще се пише още по-малко :) Освен това вече има няколко фб групи, посветени на Кинг, но хубавото на форума е, че в него има повече и по-лесна за намиране информация, а същевременно предлага по-голяма анонимност на потребителите и е по-неангажираща форма на общуване.
Изображение

belch huggins
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет сеп 30, 2005 5:23 pm

Мнение от belch huggins » пет ное 19, 2021 9:17 am

Скъпа ми другарко (не в червения смисъл на думата) Abigel,
Предложението ти ми се струва позакъсяло с 12-13 години. Както казва сина ми "фейса е за пенсионери" . Има доста други по -популярни сред тийновете мрежи. По тяхната логика форумите би трябвало да са за динозаври. Толкова динамично е всичко през последните години, че всичко днешно утре вече е остаряло. Форматът няма значение и това го показват всички, които макар и рядко (кой колкото и когато му е на сърце) влизат и постват по някое мнение или впечатление. Аз лично го приемам (по мои наблюдения и други потребители) сериозно като форума на краля, а не като мелница за празни приказки. Чат платформи колкото щеш. Ако искаш да знаеш кога най-сетне ще излезе "Били Самърс" на български или какво пише Кинг в момента - тук е мястото. И всеки от нас го знае. Ако преди да си купиш новата книга искаш да прочетеш адекватно мнение на компетентен в творчеството и повечето произведения на автора човек или нямаш търпение да споделиш пресните си впечтления или разочарвания - заповядай.
От целия потоп от информация, който ни залива всеки интелигентен човек би следвало да се научил да може да отсее ненужната и несъществената. Така както от огромното количество литература, халтура, писатели и графомани сме си избрали точно чичката с дебелите очила за "нашия човек" и чакаме всеки негов нов ред.
Убеден съм, че съдържанието тук е важно за всеки нов, стар, голям или не чак толкова фен на Кинг. Който има нужда от него ще го намери.
Благодарен съм на deadface, че толкова години е кислорода, който поддържа горенето тук. Дано е здрав и ентусиазиран, за да го прави и занапред.
Поздрав най-сърдечен, твой приятел вечен... и т.н.
„Използваме думите, за да се разбираме едни други, а понякога, за да се откриваме едни други.”

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » нед ное 21, 2021 1:11 am

Глас народен-глас Божи.
Благодаря за отделеното време.

Отговори