Дата и час: Чет Юни 21, 2018 1:39 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Яну 22, 2008 2:06 am 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Хайде нещо лесно- не гарантирам, че е полезно, но се прави бързо и е вкусно.
Вземат се няколко гъби, махат им се пънчетата, измиват се добре, слага им се малко сол и кашкавал и се пускат в микровълновата за няколко минутки.Идеално ядене, става за броени минутки и се прави по-лесно от сандвич :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 14, 2008 3:11 am 
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Аватар

http://nojivilichka.wordpress.com
тука има някакви странни го3би
ако някой си хареса нещо и го сготви да се похвали :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 24, 2008 2:26 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

Днес се сдобих със сач/голяма керамична плоча,която се слага на котлона и на нея се пекат разни неща/-резултат от шопинг терапията, която си прилагам напоследък. Та молбата ми е ако някой знае рецепта за сач, нека да сподели.
Сега се ровя из разни готварси сайтове и трябва да измисля какво да си сготвя довечера в новата придобивка, но още един съвет от вас няма да ми е излишен :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 24, 2008 2:38 pm 
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Аватар

преди седмица ядох мн добро свинско с 3еленчуци приготвено на сач
по края на сача редиш наря3ани на колелца тиквички, в средата - лик, чушки, моркови, гъби(а3 старателно ги ра3карах естествено) може и ра3ни други неща и отгоре върху това слагаш месото с ра3ните му подправки(месото не трябва да е мн дебело, 3а да се и3пече добре). само, че се слага във фурната, не на котлона
свинското спокойно се 3амества с пилешко, като може да се сложат и картофчета :D
чудесии стават на сач, мн добра придобивка :smt023

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 25, 2008 12:59 am 
Dinh
Dinh
Аватар

Направих го по твоята рецепта,Уензди. Само,че без тиквичките , свинското подмених с пилешко и понеже много обичам пушено топено сирене сложих достатъчно количество и от него. Мали как миришеше тази вкуснотия!А на вкус беше просто божествено!
Хора,не си купувайте сач!Той води до пристрастяване и е опасен за вашата фигура! ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 25, 2008 12:02 pm 
Commoner
Commoner
Аватар

Ох, искам да ви кажа, че отивам в Англия с приятеля ми иииии събирам всякакви рецепти да не го умра от глад :) Темата ми допада много. Доста неща попреписах. Та да не остана и аз по-назад, ще напиша една много лесна рецепта за дисертче. Не може и без такава :)
Значи необходими са 1 пакет бисквити "Закуска"(тези големите обикновените), 2 чаени чаши пудра захар, 3 яйца, 1 ванилия, 1 пакетче пасло. Бисквитите се натрошават на много ситно, направо се стриват, всичко останало се добавя и се прави нещо като тесто. Всичко се омесва добре и се правят топки(малко по-малки от орех, абе като хапчици) После се овалват в пудра захар, орехи или кокосови стърготини. Не се пекът, не се пържат! Така се ядат. :) Уникално вкусни са. Казват се "Снежни топки"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 25, 2008 12:47 pm 
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Аватар

Предполагам, че се държат в хладилника, първо да се стегнат и после да не се развалят. Права ли съм?
Аз не обичам бисквити закуска, но предполагам,че ще стане с всякакви бисквити (смятам да пробвам какаови Еверест с парченца шоколад). Чувала съм подобна рецепта за сладък салам с тесто (не се прави на топчета, ами се завива във фолио и после се реже на парчета). Аз го правя по-трудоемко- мажа всяка бисквитка с масло и мармалад какъвто имам и ги лепя една за друга. После цялото го намазвам с масло и завивам във фолио. След 12 часа в хладилника е готово и се реже на филийки по диагонал. Пак е същият вкус, само е по-красиво, защото става раирано. Пробвала съм и с течен шоколад, но не става, защото пречи на маслото да размекне бисквитите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 25, 2008 1:34 pm 
Commoner
Commoner
Аватар

о, да, слагат се в хладилника разбира се ама не чак за 12 часа. Добре, че се сети да ме поправиш :) ами да ти кажа, и аз не ги обичам много бисквитите "Закуска", ама след като завършиш вкуса им не се усеща от останалите неща, ама както си предпочиташ де. Пробвай и с други, само че ще се наложи да сложиш 2 пакетчета заради по-малкия грамаж. Айде ако до 10 дни някой ги направи да ми пише да знам как ви се струват ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 05, 2009 11:37 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Аз пък ви предлагам да си направите пудинг на Др. Йоткер, ако не сте. Уникално лесно се прави и е вкусно. Точно за 5-10минутки. :ae: Само да добавя, че аз го правя с 1л.пр.мляко и с 2 пакетчета пудинг. :smile:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 05, 2011 8:20 pm 
Ka-mai
Ka-mai

Да съживя малко темата с нещо вкусно. Един от малкото десерти които знам и мога да правя. :wink:
Бананов кекс с стафиди
трябват ви банани 3 бр.презрели,2 яйца,захар 1 чаена чаша,1/2 чаена чаша олио,орехи 1 чаена чаша смлени,брашно 1/2 чаена чаша,канела 2 ч.л. сода 1 ч.л. бакпулвер 1 ч.л. стафиди 2 шепи.
Бананите се намачкват с прибор за картофи.След това добавяте захарта,олиото,смлените орехи и канелата,а брашното и набухвателите се слагат най-накрая. Всичко се разбърква добре и изсипва в намазнена и набрашнена тавичка. Пече се около 40 мин. в предварително загрята фурна.
За тези които обичат сладкото,сладкиша е бърз и лесен. :smile:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 05, 2011 8:52 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

geishata написа:
Да съживя малко темата с нещо вкусно. Един от малкото десерти които знам и мога да правя. :wink:
Бананов кекс с стафиди
трябват ви банани 3 бр.презрели,2 яйца,захар 1 чаена чаша,1/2 чаена чаша олио,орехи 1 чаена чаша смлени,брашно 1/2 чаена чаша,канела 2 ч.л. сода 1 ч.л. бакпулвер 1 ч.л. стафиди 2 шепи.
Бананите се намачкват с прибор за картофи.След това добавяте захарта,олиото,смлените орехи и канелата,а брашното и набухвателите се слагат най-накрая. Всичко се разбърква добре и изсипва в намазнена и набрашнена тавичка. Пече се около 40 мин. в предварително загрята фурна.
За тези които обичат сладкото,сладкиша е бърз и лесен. :smile:

Между другото, какво се прави с яйцата, щото си ги пропуснала :question:

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 05, 2011 9:00 pm 
Ka-mai
Ka-mai

Яйцата се слагат заедно с захарта,олиото,орехите и канелата. :smile:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 26, 2011 11:24 am 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

http://www.mandjorno.com/pulneni-domati-sus-sirene-i-yaica.html

Изображение

получи се
е.. то какво има да не се получава
елементарно, за 23мин.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 11, 2012 1:50 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete

:) Ще пусна в тази хубава тема две простички, но много вкусни рецепти.
1. Вкусен шарен боб. Както знаете пътя към сърцето на мъжа(както и на дебалансирания куршум) минава през стомаха. Аз лично не познавам мъж, който да не обича боб. Но вкусния боб си има тайни и малко хора го правят добре. Та така...
- Накисвате за няколко часа(най-добре една нощ) 500гр. шарен боб(този на "Крина " е добър). След това го слагате да поври с една чаена лъжичка сода за хляб.(!) После изплаквате боба и го слагате в херметическа тенджера със студена вода.(първата вода със содата естествено се хвърла)
Приготвяте 1-2 нарязани моркова, 1 глава ситно нарязан лук, 2-3 скилидки чесън,2 сухи червени чушки или пресни, ситно нарязани(сухите се слагат цели). Тези красоти се бухват при боба заедно с 1-2 супени лъжици ронена чубрица. В херметическа тенджера се вари около 12-15 мин.(зависи от боба)
След като боба е сварен добавяте сол на вкус(винаги се соли вече сварен боб) и една супена лъжица(равна) сушена мащерка, един ситно нарязан пресен домат, или пък няколко лъжици консервирани домати. Оставяте да поври малко и добавяте една две пълни лъжици джоджен. Той се слага съвсем накрая, за да е по-осезаем аромата.
Махате от котлона.
Запържвате до златисто малка глава ситно нарязан лук. Добавяте препълнена лъжица брашно. Запържвате сместа внимателно да не прегори и съвсем на края добавяте 1 чаена лъжичка червен пипер. Задържате на котлона и бъркате, пак за кратко, за да не прегори пипера. Запръжката се изсипва в боба и още мъничко да поври, като разбърквате. Поръсвате с нарязан пресен магданоз. И...това е. Много е вкусно
По желание може да добавите предварително запечен на скаричка суджук или пък някаква наденица. Нарязвате на хапки и я слагате да поври заедно със запръжката.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 11, 2012 2:50 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete

:) Втората рецепта сам я измислих.
Картофите на Вейдър
Бърза и лесна рецепта. Белите и нарязвате(резени около 3-4 мм дебелина)картофи в зависимост колко ви е голяма тавата. Нарязвате много ситно една средно голяма глава лук. Смесвате го с картофите и хуваво разстилате и пълните тавата да около 1 пръст под ръба. Разтривате хубаво една шепа сушена мащерка и поръсвате. Може да добавите и половин чаена лъжичка куркума(не е задължително). Добавяте струйка олио и сол на вкус . Заливате с вода, колкота да покрие картофите. "Запечатвате"тавата с домакинско фолио. Слагате я в предварително загрята фурна (около 200градуса) Задушавате до омекване(т.е. да са почти готови картофите).
Изваждаге тавата и с лъжица оформяте кладенчета.(подреждате ги както ви харесва) Поръсвате в кладенчетата нарязана на кубчета шунка или колбас ако предпочитате. После отгоре на всяко кладенче чуквате яйце, като внимавате да не се разтече. Посолявате яйцето и ръсвате и малко червен пипер(само на яйцето). Връщате обратно във фурната и печете докато яйцето хубаво стегне и се зачерви. И готово.
Много върви с бира :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]