Американски Футбол

Споделете болката и удоволствието си с нас

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Американски Футбол

Мнение от Bad_Dog » пон яну 28, 2008 8:47 pm

Преди време с уензди си говорихме за Американски Футбол и казах, че скоро ще се проведе мач и тук в Бг ето малко инфо, който иска да заповяда. Ако имате някакви въпроси питайте :) .

Среща за Благотворителност по Американски Футбол
Източник: http://www.teamsofia.com

Събота, 02 Февруари 2008 от 14.00ч при Слънце, Дъжд или Сняг ! Старият Стадион Академик Зад Студентски общежития на бул. “Цариградско шосе” 5 лв. Входна такса Ще са на разположение храна и напитки! Всички приходи и дарения ще са за подкрепа на BSAPP и TS Football Team

http://www.proamsports.bg/Home/News/?id=9

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Re: Американски Футбол

Мнение от Garraty47 » пон яну 28, 2008 9:29 pm

супер яко ще е вярвам :D
лошо, че съм много далече и няма как да се гледа, а наистина ще е интересно да се види
ако може след това да качиш снимки или видео ще е добре, особенно видео

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пон яну 28, 2008 9:46 pm

нямам фото апарат нито gsm с камера, ако някой снима ще дам линк после. Всичко е на аматьорско ниво, но смятам, че ще се получи яко :). Даже незнам с кой ще играят след като са единствения отбор в Бг знам, че във Варна играели някакви пичове на плажа и в Благоевградския ама без екипировка.

Потребителски аватар
Dime
Childe
Childe
Регистриран: пон дек 24, 2007 11:25 am

Мнение от Dime » вт яну 29, 2008 10:20 am

Преди години ми се искаше да се запиша на американски футбол, ама то май дори нямаше в България тогава. Иначе в доджото където тренирам, лятото ще купуваме топка и ще играем и ние. :lol:

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » съб фев 02, 2008 5:02 pm

Днес на мача дойдоха от Канал 3 и говорих с Петя каза, че довечера по Канал 3 в "Едно към едно" между 9 и 10 може и по-късно ще пуснат репортаж от днешния мач. Един познат даже даде интервю, дойдоха и репортери от Максим направиха снимки и каза, че ще има статия за мача март или април по скоро март.

За мача днес стана много хубав играха Team Sofia с някакви от американското посолство само, че на флаг футбол. Това е без протектори и каски на кръста имат колани и като ти дръпнат колана се счита, че си свален това не попречи да има доста здрави единоборства и всички да се омажат с кал. Играха 2 полувремена 3 паса на 5 ярда понеже терена е малък и без фийлд гол понеже няма врати :D . Мачът завърши 14 на 7 за американците /брояха си и допълнителната точка въпреки, че нямаше фийлд гол/. Нашите накрая отбелязаха тъчдаун и стана голям купон :D . Запознах се с американския треньор на нашите поздравих го за играта и го питах за фланелки, но каза, че се продават само обикновенни без номера, както на състезателите. Готин пич зарадва се, че бяха дошли толкова много хора, и че играта добива някаква популярност.

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пон фев 04, 2008 5:30 am

НЯМАМ ДУМИ !!!! ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ СЕ УБЕЖДАВАМ, ЧЕ НЯМА ПО ВЕЛИК ФИНАЛ ОТ SUPRBOWL ТОВА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯ ФИНАЛ НА ЗЕМЯТА !!!

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » пон фев 04, 2008 6:06 am

a a3 неможах да го гледам целия. гледах до 3-7 и после ми спря ТВ-то :(

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пон фев 04, 2008 4:48 pm

Wednesday13 написа:a a3 неможах да го гледам целия. гледах до 3-7 и после ми спря ТВ-то :(

как ТВ-то ? Незнам в Бг да са го давали кабеларките в София всички отидоха в Мърфиса да го гледат по немската ама там е със сателит аз не отидох понеже се омазах с бири започнах от 22 общо за 8 часа гътнах 10 :D това ми е лично постижение за Superbowl миналата година ударих 7. Иначе го гледах по нета. Дърпай сега като излезне и го гледай последните 6 минути са мазало. НЙ ги смазаха със защита Брейди толкова бой не е ял никога. За мен най-бруталния момент е накрая мисля, че беше 93-ти от НЙ тръгна като товарен влак с 2-ма на гърба и така нацели Брейди, че го отхвърли на 5 ярда :badgrin: .

Само ти трябва регистрация http://leech.tenyardtorrents.com/browse.php

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » пон фев 04, 2008 6:47 pm

и3гледах го - просто невероятно наистина!
гледайте го, дори и да не сте фенове на американския футбол. последната част е просто убийствена :D до средата мача е доста муден, но след това става касапница.
Манинг направи велик мач. в последните 15 мин беше машина и при двета атаки.
Брейди и на него в последната част му тръгна играта, но преди това прекалено много мислеше и допусна много браг.
НЙ трудно, но 3аслужено биха. не3нам дали бяха подценени, но се радвам 3а тях. голям мач направиха.

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » пон фев 04, 2008 8:00 pm

Код: Избери всички

За поредна година рекламата на финала на Супербоул постави рекорд. Една минута по време на излъчването на най-популярното спортно събитие в САЩ е струвала невероятните за мащабите на Европа 5,4 милиона долара.
:shock:

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пон фев 04, 2008 9:00 pm

Да до края на 3-тата част мача е много скучен даже си мислех, че ще постави рекорд по ниска резултатност до сега бяха Маями-Вашингтон 14-7, но там НЙ нямаха вече какво да губят и тръгнаха напред Брейди и Мос също се разиграха и стана мазало. Мос се покрива в плейофите и това им беше шанса на НЙ и те го използваха въпреки тъчдауна не показа нищо. Брейди е машина и не е виновен просто офенза не му дадоха време обаче ако забеляза понеже ми беше скучно им броях секундите при паса защитата на НЙ беше много силна тя им спечели мача даваха му максимум 3-4 секунди докато на последния тъчдаун Менинг имаше към 6, което си е много. Решителен беше паса след задължителния таймаут за реклами в последната част на 2-те минути понеже беше 3-ти опит и имаха над 10 ярда да преодолеят, когато оня хвана топката с каска и една ръка даже мислех, че няма да му го признаят понеже топката беше спорна и защитника също я хвана даже мислех, че е успял да я овладее. Малкия наистина направи невероятен мач и излезе от сянката на брат си всички го подценяваха понеже изглежда леко флегматичен даже четох, че за малко да повтори 1-ви клас понеже не можел да чете и пише. Момчето обаче даде всичко от себе си игра без страх тръгна уверено поставиха рекорд за Супербоу понеже първата атака беше 9 минути. Както казах преди мача НЙ имаха шанс ако удържат 3-тата част Патс винаги там печелят трупат преднина 2 тъчдауна или тъчдаун и фийлд голове и в последната държат само на защита те успяха да ги спрът, което доказа за пореден път, чрюе защитата печели Супербоу, колкото някои да не вярват куотърбека също е от значение, но само защитата може да спечели този мач. Джаксънвил бяха на косъм, Колтс също /да не говоря за Балтимор на, които не им стигнаха 2 секунди и съдийте ги ощетиха/ сега обаче на Патс им свърши късмета. Другия сезон няма да са това страшилище понеже ще обновяват отбора даже не ги виждам за финала. Някъде четох, че съдбата си връща за първата им титла, където с голям късмет биха Сейнт Луис и до сега това беше една от най-големите изненади.

Не се изненадвай за рекламите в САЩ имат няколко задължителни таймаута заради тях. В Европа 1 час е разделен на няколко прекъсвания за реклами докато в САЩ могат да пускат много повече на по-кратко време. При нас например прекъсванията са 3 като максимума е 15 минути реклама. Затова им е толкова силна индустрията само от реклами докарват такива приходи, че после могат да купят шампионата за 2 милярда от там приходите за отборите скачат също. Някъде четох, че в момента Фокс, CBS, ESPN дават по 2,5 милярда на година и то до 2010 след това пак ще преговарят за правата.

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » пон фев 04, 2008 9:31 pm

определено 3ащитниците на НЙ бранеха Манинг повече от перфектно, но и той игра с много хъс. на няколко пъти като не видя откити играчи игра самостоятелно, бе направо много му се и3радвах :D
жалко, че няма повече мачове, тамън се 3арибих

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пон фев 04, 2008 9:55 pm

Сега в неделя е "Про боул" най-добрите играчи от двете конференции нещо като мач на звездите. Само като гледам имената и очаквам да стане много здрав сблъсък. Особено моя любимец дедо Фарв ще иска да натрие носа на Брейди и да му покаже как играе "старата школа"

Ето съставите:

АФК:
Нападение: Том Брейди (Ню Инглънд), ЛаДейниън Томлинсън (Сан Диего), Лоренцо Нийл (Сан Диего), Ренди Мос (Ню Инглънд), Реджи Уейн (Индианаполис), Антонио Гейтс (Сан Диего), Мат Лайт (Ню Инглънд), Джейсън Питърс (Бъфало), Алън Фанека (Питсбърг), Лоугън Менкинс (Ню Инглънд), Джеф Сатърдей (Индианаполис)
Защита: Джаред Алън (Канзас Сити), Кайл Ванден Бош (Тенеси), Албърт Хейнсуърт (Тенеси), Винс Уилфорк (Ню Инглънд), Джеймс Харисън (Питсбърг), Майк Врейбъл (Ню Инглънд), ДеМеко Райънс (Хюстън), Чемп Бейли (Денвър), Асанте Семюъл (Ню Инглънд), Ед Рийд (Балтимор), Боб Сандърс (Индианаполис)
Специални тимове: Шейн Лехлър (Оуклънд, пънтър), Роб Биронас (Тенеси, кикър)

НФК:
Нападение: Брет Фарв (Грийн Бей), Ейдриън Питърсън (Минесота), Тони Ричардсън (Минесота), Лари Фицджералд (Аризона), Теръл Оуенс (Далас), Джейсън Уитън (Далас), Флозел Адамс (Далас), Уолтър Джоунс (Сиатъл), Ленърд Дейвис (Далас), Стийв Хъчинсън (Минесота), Андре Джуроуд (Далас)
Защита: Аарън Кампмън (Грийн Бей), Патрик Кърни (Сиатъл), Кевин Уилямс (Минесота), Пат Уилямс (Минесота), Джулиън Питърсън (Сиатъл), ДеМаркъс Уеър (Далас), Лофа Татупу (Сиатъл), Ал Харис (Грийн Бей), Маркъс Трюфант (Сиатъл), Шон Тейлър (Вашингтон) като Рой Уилямс (Далас) ще замени покойния Шон Тейлър , Дарън Шарпър (Минесота)
Специални тимове: Анди Лий (Сан Франциско, пънтър), Ник Фолк (Далас, кикър)

Кофти е, че сезона завърши, но понякога си мисля, че за да има такава борба и да се издържи до края и края да е всичко в едно трябва дълга почивка :D . Въпреки, че са разделени на защита и нападение все пак не са роботи. Добре, че увеличиха отборите преди 6 години преди бяха 28 сега са 32 това е и оптималното няма претрупване играе се всяка неделя 17 седмици всеки мач е като финал. Сега ще почиваме 7 месеца, особено след снощния мач ще трябва поне седмица преосмисляне тези 6 минути още ме държат :D , а не съм фен на нито един от отборите незнам ако Пакърс спечелят, какво ще направя сигурно ще тичам гол около НДК-а :D

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » вт фев 05, 2008 2:45 pm

уензди виж тук има няколко момчета, които се мъчат да направят нещо в Бургас може да се свържеш с тях ако искаш. Ясно е че всичко още на много ниско ниво, но от някъде трябва да се започне сoach-а на TS е готов да ви помогне със съвети и материали, а ако види, че има сериозни момчета може да дойде лично да ви проведе една тренировка.

За другите, който е навит да игре американски футбол пак може да посети горния линк с него ще се опитаме да популяризираме играта и в други градове така, че ако има навити да пишат и може да се запознаят с други хора от своя град, които също искат да се занимават с играта. Както каза тренера всичко, което е необходимо е една топка, 12 човека, едно поле и много хъс. По нататък ще дойдат екипите и каските, но те струват пари и трябва да си сериозен иначе няма смисъл. ако имах повече свободно време щях да се хвана и аз, но понеже нямам няма смисъл за сега съм само ентусиаст зрител и метнах няколко паса :D .

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » вт фев 05, 2008 4:38 pm

ентусиа3ъм 3а игра имам, но с моята скромна фи3ика ставам по-скоро 3а топка :lol:

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » вт фев 05, 2008 7:43 pm

и аз не съм мистър Олимпия обаче това никога не ми е пречело в каквото и да е. То е ясно, че професионално няма да го играете и ще сте без каски и няма да се избивате, както в професионалния футбол, но може да играете флаг футбол слагате си по една кърпа в колана и като ти я дръпнат все едно си свален. Не вярвам и всички да се съберете само животни над 80-90 кила. Номера е да пробваш и на мен ми се иска ама не професионално.

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пет фев 15, 2008 10:59 pm

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll