Стивън Кинг VS Дийн Кунц

Кралят е жив, да живее кралят

Модератор: Ka-tet of 19

Кой е вашият фаворит?

Стивън Кинг
57
95%
Дийн Кунц
3
5%

Общо гласове: 60

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » чет сеп 28, 2006 2:21 am

J.S. написа:Може да е станало нещо с художника на кориците - Петър Станимиров
До колкото знам, нищо му няма на човека, просто май е прекалено зает да е собственик на Плеяда и не му стига времето и желанието да рисува и корици.
Изображение

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » пон окт 02, 2006 6:48 pm

NoLabel написа:
J.S. написа:Може да е станало нещо с художника на кориците - Петър Станимиров
До колкото знам, нищо му няма на човека, просто май е прекалено зает да е собственик на Плеяда и не му стига времето и желанието да рисува и корици.
Да,това обяснява нещата.Само ми е интересно защо двете части на Четири след полунощ са със същия дизайн(и художник),но от друго издателство(Ведрина).Чудил съм се още от преди да разбера че Петър Станимиров се занимава и със собственичество на Плеяда.Надявам се да знаеш и това - да остане една мистерия по-малко неразкрита

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » ср окт 04, 2006 5:31 pm

това за художника не го знаех :shock:

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » чет окт 05, 2006 8:11 pm

J.S. написа:Да,това обяснява нещата.Само ми е интересно защо двете части на Четири след полунощ са със същия дизайн(и художник),но от друго издателство(Ведрина).Чудил съм се още от преди да разбера че Петър Станимиров се занимава и със собственичество на Плеяда.Надявам се да знаеш и това - да остане една мистерия по-малко неразкрита
До сега не знаех, че са от друго издателство, но сега като каза проверих и наистина е така. Странно наистина, защото книгите са оформени точно като на Плеяда, като изключим факта, че под рисунката на Стивън Кинг няма номер. Не знам, защо е така, но имам няколко предположения. Ако някой знае, да каже!
Изображение

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » пет окт 27, 2006 9:58 pm

NoLabel написа:
J.S. написа:Да,това обяснява нещата.Само ми е интересно защо двете части на Четири след полунощ са със същия дизайн(и художник),но от друго издателство(Ведрина).Чудил съм се още от преди да разбера че Петър Станимиров се занимава и със собственичество на Плеяда.Надявам се да знаеш и това - да остане една мистерия по-малко неразкрита
До сега не знаех, че са от друго издателство, но сега като каза проверих и наистина е така. Странно наистина, защото книгите са оформени точно като на Плеяда, като изключим факта, че под рисунката на Стивън Кинг няма номер. Не знам, защо е така, но имам няколко предположения. Ако някой знае, да каже!
Явно никой не знае,кажи предположенията си.

Аз прочетох Пророчество на Кунц.Досега не бях чел нищо негово.Определено грабваща книга,вчера вечерта я почнах преди да си легна и прочетох само стотина страници защото ми се доспа много.Днес следобед я довърших.Мисля да си потърся още книги на Кунц.Усещам че ще стане един от любимите ми автори.Но за да мога да го сравнявам с Кинг мисля че ще трябва да прочета още поне двайсетина негови книги(да наближи бройката прочетени на Кинг,а и да се запозная по-добре с творчеството му).

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:22 am
Контакти:

Мнение от DiZZy » съб окт 28, 2006 8:28 pm

Аз лично смятам, че книгите на Кунц свършват безкрайно незадоволително, започват стегнато и грабващо а към края се чудя защо бяха тези 200 страници преди това. Не че и с Кинг не се е случвало, но при Кунц е всеки божи път. Особено пък Вуду беше голямо разочарование :cry:
J.S., надявам се че няма да останеш разочарован ;)

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » пон окт 30, 2006 10:55 pm

Може да ме е срам,ама ще си призная,че на Кунц нищо не съм чел :oops:
...но едва ли,дори да прочета,ще надделее над творчеството на словострелецът 8)
When I was younger, so much younger than today
I never needed anybody's help in any way
But now these days are gone, I'm not so self assured
Now I find I've changed my mind and opened up the doors…

Потребителски аватар
belch huggins
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет сеп 30, 2005 5:23 pm

Мнение от belch huggins » пет дек 22, 2006 11:27 pm

Закачам се за последния за да напиаш няколко думи. А и имам повод. По получено снощи ценно инфо от J.S. посетих книжар в града ни, който разпродава Кинг и Кунц колекция - доста богата между другото. За жалост от книгите на Кинг всичко имах, та си взех Убежище на Кунц, ей така за утеха и за да не съм валат. Скоро не съм чел нищо на Кунц, но както всички съм правил сравнения между двамата. Кунц, според мен, като майстор на трилъра набляга на екшъна, на задъхана развръзка от началото до края. Все едно гледаш филм. За Кинг е по- важна обстановката, мястото на действие. В нея се вписват и преплитат съдбите на героите, а историята разказана по този начин лично мен ме привлича повече. Умее човека да разказва и това е. Личи си че е завършил литература и е понаучил това онова. Колкото до комерсиалността и двамата пишат за пари. Все едно аз да кажа, че работя за слава. И двамата са намерили начин да бъдат издавани, намерили са свои фенове, а от там нататък машината се завърта и издатели и почитатели започват да чакат да искат още и още,писателите пък трябва да задоволят търсенето и всичко става просто бизнес. Сюжетите се поизчерпват, идеите се поповтарят и така.

Vile
Dinh
Dinh
Регистриран: вт авг 30, 2005 12:51 pm

Мнение от Vile » нед дек 24, 2006 4:56 pm

Брей и ти ли си от Сливен бре :) Хе хе хе аз напазарих Сейлъмс Лот и Маймуната за подарък вчера, но мисля да се върна скоро за Питър Строб и една-две на Кинг, които нямам... Само пича да изкара пак масата хихихи... Иначе твърдо за Кинг. На кунц съм чел Служители на здрача, Лицето на страха, Шепоти, Пазители, Убежище (която нещо ми се губи сякаш на рафта хмм мамка им крадци)... и са интересни и приятни книжки, но нищо повече... нищо, което да те накара пак да го прочетеш. Така че за Краля отново ще е моят вот :)

Потребителски аватар
Silent Sorrow
Commoner
Commoner
Регистриран: нед ное 19, 2006 4:36 pm

Мнение от Silent Sorrow » пон дек 25, 2006 10:28 pm

От Кунц ми харесва само"Врата към Декември".Не ми допада,че в разказите му всички заживяват щастливо накрая :evil: .Обичам отворени финали ;)
Изображение

FLAME
Childe
Childe
Регистриран: ср ное 07, 2007 8:54 pm

Мнение от FLAME » ср ное 07, 2007 9:08 pm

Кралят е един!
Дийн Кунц не е лош, стига да не четеш последните 10-15 страници на 95% от романите му. Понякога ми се струва,че е прекалено шаблонен.

Потребителски аватар
Ted
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 12, 2007 5:18 pm

Мнение от Ted » пет ное 09, 2007 11:58 am

Харесвам книгите на Кунц.Но харесвам и книгите на...Дан Браун, примерно.Това означава ли, че мога да сравнявам Браун с Кинг?!

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » пет ное 09, 2007 12:04 pm

Ted написа:Харесвам книгите на Кунц.Но харесвам и книгите на...Дан Браун, примерно.Това означава ли, че мога да сравнявам Браун с Кинг?!
Естествено , че може!
Винаги ми е било странно, като почнат да твърдят хората, че не можем да сръвняваме това и това. Става дума за два автора в крайна сметка. Не сръвняваме пожарникар с програмист....
Може да се сръвнява стил на писане, дълбочина на сюжет, дълбочина на персонажите, увлекателност и т.н.
Тук се дават лични мнения, не сме седнали на кръглата маса, да решаваме кой от двамата ще живее и кой ще ляга под гилотината....
"Stay scared!"

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Мнение от BloodAti » пет ное 09, 2007 5:21 pm

Мен ме кефи Кинг повече.Но и Кунц е добър! Лично аз гласувах за Кинг.
Иначе според мен в изкуството няма "по-добър" всички,които са известни са се доказали по един или друг начин!
Въобще не трябва да има сравнения...

Dark Lord
Commoner
Commoner
Регистриран: вт мар 11, 2008 5:44 pm

Re: Стивън Кинг VS Дийн Кунц

Мнение от Dark Lord » нед мар 16, 2008 11:21 am

За Кинг :D

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед мар 30, 2008 7:41 pm

Мнение от The God of Blood » нед мар 30, 2008 8:09 pm

И двамата. Но нека да не забравяме, че Кунц пише предимно трилъри ("Фалшива памет") и фантастика ("Зимна луна", "Входът за рая - платен", разказът "Нощта на бурята"). Но, да, Кинг е онзи с по-добре изградените герои и сюжети. И все пак не бързайте да слагате двамата в един кюп.
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Изображение

Потребителски аватар
Pir
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: нед мар 08, 2009 10:53 pm

Мнение от Pir » нед мар 22, 2009 11:15 pm

Естествено че гласувах за Кинг първо щото на Дийн кунц не съм чел нищо , а Кинг мога да кажа че съм прочел нещо(13 книги) за тва гласа ми е за него пък и четох от някой минало мнение че Кунц пишел трилари а аз не съм им голям фен,предпочитам си ужаса!!! :)

Потребителски аватар
BLADE
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 17, 2006 11:59 pm

Мнение от BLADE » вт мар 24, 2009 12:01 am

http://www.vbox7.com/play:677190a6
Клипчето казва всичко :)
Сега сериозно.Стивън Кинг си го харесвам от край време а на Кунц съм че лсамо 1, 2 книги.
http://jordanlozanov.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Darth Vader
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: вт май 05, 2009 1:40 pm

Мнение от Darth Vader » вт сеп 01, 2009 3:28 pm

Кунц е приятен, но Кинг си е висш пилотаж. Кунц няма нищо съпоставимо като въздействие с "Начин на дишане". Стивън Кинг дори само сборника "Особени сезони" да беше написал, щеше да е във "висшата лига" :))

Отговори