Купувам / продавам / разменям / търся книги на Кинг

Кралят е жив, да живее кралят

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » пон ное 28, 2005 8:57 pm

ами да.аз ТК съм решила най-умишлено да си я оставя за десерт.
не знам защо, но реших да прочета колкото мога повече от другите книги на Кинг и тогава да "изям" и поредицата.
да,бих дала повече пари за книги. но не и за такива, които мога да намеря или съм намирала за половината сума.
не искам никой да ми се обижда.
примерно Сърца в Атлантида -за нея бих дала повече, защото е по-нова и доста дебеличка.
а иначе нормално ли е То-част 1 да съм си я купила за 4 лева, а втората да ми я предлагат за 15 лева?(б.авт.на Славейков)
сега не ми се изброява колко книги и кои имам, защото е адски тъпо и не му е тук мястото да пиша подобни неща, а и не искам.
между другото, дори винаги с удоволствие давам книги на Кинг назаем, за да зарибявам нови хора с творчеството му или защото не мога да откажа на фенове.стига да ми ги връщат след това.... ;)
е, някой ще предложи ли нещо за размяна или продаване или ще си пишем само общи приказки? :roll:

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » пон ное 28, 2005 9:20 pm

Съгласен съм ,че не е необходимо да се дават над 10лв за книга ,особено след като се намира и за доста по-малко...Аз също мислех да си пазя ТК за десерт,но...един приятел имаше първите две и ми предложи да ми ги даде и аз ги взех.Иначе и аз с готовност давам книгите си , но май няма кой да зарибя. Но все пак дадох ТК5 преди да съм я чел на същия приятел(не мога да откажа на фенове) и сега чакам да ми я върне,защото прочетох ТК4 и ми се иска да продължа поредицата...

П.П. Абсолютно ненормално и неморално е да се искат толкова много пари(15+)за книги,които даже не са нови(не че има такива на издавани в 1 издание книги от началото на 90те)
П.П.2 Май ще си пишем общи приказки,защото аз нямам нищо за предлагане :(

Потребителски аватар
It
Childe
Childe
Регистриран: пет ное 25, 2005 8:46 am
Контакти:

Мнение от It » вт ное 29, 2005 10:14 am

Конкретен списък с цени няма да пускам, но мога да дам ориентировъчни цени. Цената за книги, които са разделени в по няколко тома - по около 10 лв на книга. За еднотомни книги - зависи от това дали лесно се намира или не, колко е обемиста, каква й е коричната цена ако е по-нова и т.н., но около 10 лв и нагоре.
Конкретно дотук има две питания, на които отговарям:
То - 2 част мога да предложа за 12 лв. Тъй като е само 2ра част е нормално да е по-скъпа, защото 1ва остава непродадена. Освен това книгата си е доста дебела, а и е суперяка, така не мисля че за всеки истински фен на Кинг цената е проблем (разбира се, всяка книга може да се намери и по-евтино, и по-скъпо от цената, която аз предлагам, така че си е въпрос на избор дали ще я вземеш или ще дебнеш да изкочи отнякъде по-евтино). Ако става дума за 2-те части на То - щях да ти кажа по 10 лв на част - общо 20 лв.
Що се онася до Сблъсък - книгата е три части - по 10 лв на част - 30 лв. Това е една от най-редките книги на Стивън Кинг, така че ако аз бях купувач бих определил цената като добра, разбира се, всеки купувач си има различни критерии за това кое го устройва и кое не, така че ти решаваш.
И искам накрая да кажа няколко думи за цените на книгите на старо. Според мен цените, на които предлагам са напълно нормални и ще обясня защо. Вижте какви са цените на новоиздадените книги на Кинг - по 15 лв горе-долу, че и повече. Следователно ако сега се преиздаде някоя от редките книги на Кинг и нейната цена ще е такава. Аз не искам по повече от тези 15 лв на книга, при това - и тук е особено важно да видите разликата - книгите, които предлагам не могат просто да се купят в книжарницата, просто защото ги няма там. Ето защо редки книга като Безсъние, Роуз Мадър, Сблъсък и др. имат даже антикварна стойност и би трябвало да се продават по-скъпо от цената, на която биха се продавали, ако се преиздадат. На такива цени можете да намерите книгите около пл. Славейков. Аз ги продавам дори на по-ниска цена от тази, на която биха се продавали при преиздаване. Повече от това не мога да направя.
Разбирам че всеки иска по-евтино да мине. Знам че някои книги могат да се намерят по-евтино. Но за тях и никой не ме пита общо взето :)
Аз имам абсолютно всички книги на Стивън Кинг и Дийн Кунц издадени в България, но не продавам от личната си колекция. Взимам книгите, които продавам от другаде и за мен не е важно просто да ги продам - важи принципа "ще ги продам на съответната цена, иначе - не", защото трябва да имам съответната печалба от цялата работа, която да не е символична дето се вика.
И последно искам да изпреваря евентуални последващи опити за намаляне на определените от мен цени - няма да стане :) Продавал съм много книги на Стивън Кинг на цени, по-високи от предлаганите от мен в момента, и знам, че за всяка стока си има купувач (дори факта, че на пл. Славейков цените на книгите на Кинг са толкова високи е показателен - ако никой не купуваше цените щяха да паднат). Ето последно преди няколко дена продадох двете части на Безсъние за 20 лв (междудругото това означава, че в момента я нямам тази книга, ако някой я търси да знае!) - за някои може да е скъпо, за други може да е максимума, който могат да дадат, за трети цената може дори да е без значение, щом става дума за нещо, което желаят - има различни хора, с различни финансови възможности, с различно по степен желание да притежават съответната книга.
Много се разприказвах, ама тва е вече, точка.
Ако някой има някакви питания съм на разположение - може и на лично съобщение (не искам да окупирам цялата тема).
Ако още днес не спрете,
скоро всички ще умрете.
Аз съм ви предупредил.
Пениуайз,
Приятел мил

Потребителски аватар
Drake
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Drake » вт ное 29, 2005 11:59 am

Аз искам първата част на Сблъсък, тъй като Кирето ме изпревари, ако е съгласен да ги вземе трите, добре, ако се откаже, взимам първата :)
Изображение

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » вт ное 29, 2005 2:07 pm

It написа:Знам че някои книги могат да се намерят по-евтино. Но за тях и никой не ме пита общо взето :)
мда. за всеки влак си има пътници. цената на То не ме усторойва и няма да ти мрънкам, че я искам по-евтино. точка по въпроса.
Да, Сблъсък, Роуз Мадър и Безсъние наистина се намират доста трудно. От опит го казвам. И те си струват тези 20 или 30 лева, ако ги има в момента и може да ги даде човек.
Само исках да те попитам кои са тези по-евтини книги, за които говориш?Надявам се не са Сияние, Пътна мрежа, Мъртвата зона или Живата факла, защото тях ми ги предлагат навсякъде.
Тях съм ги взимала за по 4-5-6лева. Колкото до по-високите цени, наскоро си купих Долорес за 8лева и цената си струва, защото книгата не се намира никак лесно и я купих, макар, че видът й не е особено лъскав.
Колкото до състоянието на книгите, ако са сравнително здрави и не приличат още на парцал, не мисля ,че това доколко са запазени има кой знае колко голямо значение за един фен на Кинг.
:roll:
До скоро писане!
:arrow:

p.s.купих си преди време Зеленият път от Бард. За няма и 8лева.Чисто новичка. Така че не е задължително цените на преиздаваните книги да са над 15 лева...

Потребителски аватар
Gunslinger
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Регистриран: съб авг 20, 2005 8:02 pm
Контакти:

Мнение от Gunslinger » вт ное 29, 2005 3:02 pm

Мне, не се интересувам от Сблъсък :)
Иво, взимай го първия..

Не искам да критикувам на никого цените, но никога не бих дал 30 лева за стара книга, която и да е :/
Намирам си всичко, рано или късно.. Само ще дам за пример, че То(изданието в 2 части) си го взех за 5 лева, а от самостоянителните книги не съм давал повече от 4-5 лева.
Бих нарекъл цените на It всичко, но не и реални :) Единствените резачки с подобни цени се намират в София.

Независимо от всичко, ако книгите са като нови.. имам предвид наистина много запазени, бих дал 30 лева.
Честта е онази невидима кост, която държи главата изправена

Потребителски аватар
It
Childe
Childe
Контакти:

Мнение от It » вт ное 29, 2005 4:04 pm

Няма такова нещо като реални или нереални цени, има цени, на които едно нещо се продава и цени, на които не се продава :)
И, Gunslinger, не разбрах - ако книгите са много запазени интересуват ли те?
Ако още днес не спрете,
скоро всички ще умрете.
Аз съм ви предупредил.
Пениуайз,
Приятел мил

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » вт ное 29, 2005 4:08 pm

а3 си търся "Сияние" и "Пътна мрежа", ако някой има 3а даване на цена до 6лева 3а "Сияние" и 4 3а "Пътна мрежа" да се обажда.
имам 3а даване "Талисмана"-старото и3дание, в3ето от "Славейков" 3а 12лева, давам го 3а 8лева, 3ащото си намерих новото и3дание и ми стана комплект с "Черния дом"

Потребителски аватар
It
Childe
Childe
Контакти:

Мнение от It » вт ное 29, 2005 4:15 pm

Abigeil, за солените цени на преиздаваните книги визирах главно изданията на Плеяда, защото нейни са най-редките заглавия, а и това издателство е известно с малките си тиражи и високите си цени. Бард са по-нормални, макар че, ето - току-що излязлата "Дългата разходка" мисля, че е пусната за 12 лв (аз бих я продал на старо за 10 лв).
Що се отнася за тези по-евтини книги - еми с изключение на тези най-редките книги, за които самите продавачи знаят, че са редки и не пропускат възможност да им надуят цените, всички останали книги на Кинг по принцип могат да се намерят за под 10 лв, даже някои за доста под тази цена. Но трябва да обикаляш често и из цяла София за да ти попадне такова бижу.
Иначе за външния вид на книгата си права, че няма значение, поне докато не събереш всички книги от поредицата на Стивън Кинг. При мене поне беше така. После, след като вече имах всичко, почнах да си заменям книгите с по-лош външен вид, с такиво с идеален. Горе-долу съм приключил с това :)
Ако още днес не спрете,
скоро всички ще умрете.
Аз съм ви предупредил.
Пениуайз,
Приятел мил

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » вт ное 29, 2005 5:15 pm

Wednesday13 написа:а3 си търся "Сияние" и "Пътна мрежа", ако някой има 3а даване на цена до 6лева 3а "Сияние" и 4 3а "Пътна мрежа" да се обажда.
имам 3а даване "Талисмана"-старото и3дание, в3ето от "Славейков" 3а 12лева, давам го 3а 8лева, 3ащото си намерих новото и3дание и ми стана комплект с "Черния дом"
Ако искаш, мога да ти ги потърся тези две книги, ако не ги търсиш спешно и веднага. Мисля, че на тези цени мога да ги намеря, защото са ми ги предлагали много пъти.
Кажи ми само дали да ги купувам, ако ги видя, или ще си ги намериш сам...
В смисъл-не обещавам, че ще ги намеря за няколко дни.просто ще се пооглеждам за тях...

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » вт ное 29, 2005 5:20 pm

мне, не бър3ам, ако можеш ги потърси и ако ти попаднат на подобни цени в3имай. ако случайно а3 си ги намеря ще ти пиша да 3наеш да не се 3анимаваш.

Потребителски аватар
Gunslinger
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Регистриран: съб авг 20, 2005 8:02 pm
Контакти:

Мнение от Gunslinger » вт ное 29, 2005 5:29 pm

И двете би трябвало да ти ги намеря за по 3-4 лева. Поне 'Мрежата' със сигурност ще ти я намеря за толкоз, а 'Сияние' ако е останало :)

It, ако наистина са много запазени, сиреч като новички, интересуват ме, да ;)
Честта е онази невидима кост, която държи главата изправена

angora
Commoner
Commoner
Регистриран: пон окт 24, 2005 2:28 pm
Контакти:

Мнение от angora » вт ное 29, 2005 11:17 pm

Търся Безсъние 2 част, но ако няма как - и двете ги вземам. Също - Регулаторите, град Отчаяние, Момичето което обичаше Том Гордън... Мисля, че 10-12 лв. за книга наистина е доста, но за Кинг ги прежалвам и още как :D

Потребителски аватар
agiel
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:35 am
Контакти:

Мнение от agiel » ср ное 30, 2005 10:30 am

Вчера точно до блока ми в студентски град открих, че има сергия с книги. Има Роуз Мадър за 4 лв. Ако някой се интересува да каже. Уензди аз имам Пътна Мрежа в два екземпляра и са съвсем нови. Ще се радвам да ти подаря една от тях.

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » ср ное 30, 2005 10:55 am

ех колко много добри хора се от3оваха на търсенето ми :D
agiel и а3 ще се радвам, бих си я и платил нп
само пиши на лични как ще ти е по удобно - дали някъде в Студентски град да я дадеш на някой по3нат да ми я предаде след това, или да ми я пратиш по поща/куриер - а3 си плащам транспорта.

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » ср ное 30, 2005 11:57 am

agiel написа:Вчера точно до блока ми в студентски град открих, че има сергия с книги. Има Роуз Мадър за 4 лв. Ако някой се интересува да каже. Уензди аз имам Пътна Мрежа в два екземпляра и са съвсем нови. Ще се радвам да ти подаря една от тях.

Да,да ,да!!!
искам я,даже ще те черпя!!!
само че сигурно чак в понеделник или вторник ще дойда до Ст.град да я взема и да ти дам парите.
има ли проблем?
иххххххххххх.днес минах край Ст.град, тази сергия я знам, ама не ми се ходеше чак до нея и днес...
п.с.Wendnesday, значи аз спирам да търся...

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » ср ное 30, 2005 12:00 pm

Abigel ako ти попадне "Сияние" имай ме в предвид

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » ср ное 30, 2005 12:23 pm

Wednesday13 написа:Abigel ako ти попадне "Сияние" имай ме в предвид
добре,оглеждам се за Сияние само.ако си го намериш-казвай.иначе ще го търся по местата, от които съм купила моите книги...

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » ср ное 30, 2005 2:26 pm

п.с. It, ако сега изтичаш да купиш книгата, просто ще бъде върхът...

мисли си каквото искаш за мене, но си мисля, че сме се събрали съвсем доброжелателно в този форум, за да обсъждаме Кинг и книгите му и да си помагаме, а не-за да си правим търговия.
като гледам ти нямаш много постове във форума, освен в тази тема и именно заради това избрах точно с тебе да се "заям"... :evil:

p.s.s. agiel, книгата вече я няма. не се разкарвай напразно.

Потребителски аватар
It
Childe
Childe
Контакти:

Мнение от It » ср ное 30, 2005 4:44 pm

Нямам много постове, защото се регистрирах преди няколко дена.
Иначе всеки има право да отиде и да купи книгата, за която става въпрос - какво например ако някой друг прочете във форума, че я има там и на него му трябва? Да не би да имаш право повече на нея от него? Ако някой иска да ти каже само на теб, че я е видял книгата, може да го направи на лично съобщение.
Аз съм истински фен на Стивън Кинг и ще разбереш това ако прочетеш всичките ми постове колкото и малко да са те.
Не съм дошъл в този форум само за търговия, но не виждам защо да не се съчатае полезното с приятното. В крайна сметка щом има хора, които искат да купят книги от мен значи съм им полезен - искат да имат някоя книга, която не могат да намерят, аз им я давам на съответната цена, по-ниска от пл. Славейков. Това е.
Ако още днес не спрете,
скоро всички ще умрете.
Аз съм ви предупредил.
Пениуайз,
Приятел мил

Отговори