Купувам / продавам / разменям / търся книги на Кинг

Кралят е жив, да живее кралят

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » вт апр 25, 2006 11:22 am

Пропусна.Е,утре като отида ще видя какво има,жалко че вторниците ходи до София а по празниците не бях сигурен дали ще е там(пък и ме мързеше да проверя)

Потребителски аватар
agiel
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:35 am
Контакти:

Мнение от agiel » чет апр 27, 2006 12:52 pm

По въпроса на Bad_Dog имаше една черна книга с твърди корици на Славейков и ако не се май за нея става въпрос. Доста голяма и със скромното число 60лв отзад. Не съм я виждала никъде отново. Естествено може и да бъркам и да не са дневниците, но беше със сигурност нещо биографично.

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » чет апр 27, 2006 1:52 pm

@Агиел, имам я тази книга. Казва се The Stephen King Universe и няма общо с никакви дневници. По скоро е обзор на творчеството му.
Изображение

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » чет май 04, 2006 8:13 pm

Аз го нямам това книжле.
Иначе за тази книжка според мен може наистина да я има понеже на края на "Песента на Сузана" има "Страници от дневника на един писател". А и не може да няма дневник, мисълта ми е дали го е издал :? . Както казах вече един бивш съученик от гимназията ми пусна тая муха преди 6 години. А иначе целия Славейков съм преровил има един пич с дълга коса дето има в доста запазен вид повечето му стари книги та той веднъж ми каза, че може и да има може и да няма ако научи нещо ще ми каже.

Сега имам друг въпрос понеже леля ми живее в Белгия /там между впрочем са издали последната му книга Мобайл още януари/ та там имало някаква негова книга посветена на Ред Сокс или нещо такова някой да има идея дали ще се появи и тук?

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » чет май 04, 2006 8:41 pm

http://search.barnesandnoble.com/bookse ... 0743267526
Тази ли? Мога да ти отговоря - никога. :?
Изображение

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » чет май 04, 2006 10:21 pm

Да тази. Защо никога? Понякога адски много се дразня доказано е, че Кинг е един от най четените в Бг тиражите му са по 5000, а тея копелета нищо не правят. А поне тази Мобайл ще я издават ли или не? Май накрая ще накарам леля ми да ми я прати от Белгия и да се мъча да я чета на френски дано да я намери на немски, че там поне нещо чат пат схващам. Те Плеяда освен Кинг май нищо друго не издават гледам в неделния Труд има едно приложение за култура и там никога не фигурират книги от Плеяда. Те и книги на Кинг не рекламират де ама тва е друга тема :? .

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » чет май 04, 2006 10:48 pm

Под Мобайл може би имаш предвид Cell? Казах никога, защото тук няма кой да купи книга за бейзбол. ;)
Изображение

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » чет май 04, 2006 11:12 pm

unheard lullaby написа:Под Мобайл може би имаш предвид Cell? Казах никога, защото тук няма кой да купи книга за бейзбол. ;)
така ли ? ами "момичето,което обичаше Том Гордън"?

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » чет май 04, 2006 11:41 pm

Хехе, там определено не става дума САМО за бейзбол и най-малкото, въобще не е главното. ;)
Изображение

Потребителски аватар
Drake
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Drake » чет май 04, 2006 11:44 pm

Момичето, което обичаше Том Гордън се разказва за момиче което се губи в гората и й се случват разни работи, а бейзбола е представен като страничен елемент, помагащ й да оцелее по някакъв начин. Докато книжката за Ред Сокс представлява описание на един бейзболен сезон. Трябва да се съгласиш, че в България много малко хора се интересуват от тази игра и още по-малко хора четат Кинг, едновременно интересувайки се от бейзбол, така че евентуалната аудитория на тази книга се стопява до пренебрежимо малко число. Едно е в книга на Кинг да се споменава за бейзбол, докато главното действие тече, друго е главното действие да е бейзбол. Да не говорим че доста хора оплюха момичето :)
Изображение

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » чет май 04, 2006 11:50 pm

@Дрейки, имаш от мен 1 бира за тва мнение :D , защото успешно изрази това, което се мъчех да обясня.
Изображение

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » пет май 05, 2006 12:30 pm

@Drake
Съгласен съм,много от това , което написа го знаех(че беизбола не е популярен в България и т.н.)
Но и "Момичето..."има малко общо с Ред Сокс и спорта (и е написана от Кинг).Пък нея има кой да я купи(аз например).Е,ако не беше художествено произведение(като другата за Ред Сокс) печалбите й щяха да бъдат доста по-малки в БГ(ако издателството не е на загуба от нея,което също е възможно...)

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » пет май 05, 2006 3:49 pm

Bad_Dog написа: А иначе целия Славейков съм преровил има един пич с дълга коса дето има в доста запазен вид повечето му стари книги та той веднъж ми каза, че може и да има може и да няма ако научи нещо ще ми каже.
хи хи хи, днес си пазарувах именно от него :D
Направи ми голяяяяяма отстъпка и ми даде визитна картичка с телефони ;)
Уензди, ти купи ли си Сияние?
Купих ти я за 5лв, но ако вече я имаш, няма да те задължавам да ми я вземаш. Иначе се продаваше за 10, но ми я даде на 5лв. Комисионна няма да ти искам.Устройва ли те?Пиши ми л.с., ако нещо.
Там имаше още Мизъри, Кери, 4 след полунощ двете части, Дългата разходка и какво ли още не...Ако някой се интересува, да казва. Може скоро пак да мина оттам, минавайте и вие ако искате.
Толкова от мене.
Аз пък си купих Куджо за 5лв. Книгите са в добър вид. Айде стига толкова съм му правила реклама на човека :p

п.с. пропуснах да спомена, преди време се сдобих със Сблъсък- част 2/аз имах само 3/, сега издирвам само първата. Почти нова е и ми я продадоха само за 4лв, ако някой издирва някоя от другите части и я видя пак, ще се обаждам.
На някой да му се повтаря първа част? ;) :oops:

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пет май 05, 2006 8:16 pm

Под Мобайл може би имаш предвид Cell? Казах никога, защото тук няма кой да купи книга за бейзбол. ;)
До колкото знам Мобайл няма нищо общо с бейзбола поне така ми каза леля ми. Книгата за бейзбола се казва Faithful: Two Diehard Boston Red Sox Fans Chronicle the Historic 2004 Season до колкото съм запознат. Жалко явно трябва да си набавям по друг начин. И аз не съм кой знае какъв фен на бейзбола повече ми харесва американския футбол, но ми е интересно да зачета какво е написал знам, че е болен фен а "чорапите" и си спомням, че когато спечелиха титлата си казах, че сигурно си е "отвинтил главата" :D .

Сиянието преди години си го взех от тоя за 7 кинта. Имам доста неща, които съм си набавял от този пич. Книгите са много запазени даже 2-рата част на "Неизживени спомени" ми изглеждаше напълно нова нямаше следа да е четена преди.

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » нед май 07, 2006 9:53 am

Abigel нямам я все още, ще ти пиша ЛС, 3а да се ра3берем

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » пон май 08, 2006 5:02 pm

Wednesday13 написа:Abigel нямам я все още, ще ти пиша ЛС, 3а да се ра3берем
Поръчката предадена. С мене сметките са вече разчистени. Сега как ще се отблагодаряваш на Деси, не знам :p :badgrin:

Някой да има други поръчки към мене?... :lol:

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:22 am
Контакти:

Мнение от DiZZy » пон май 08, 2006 6:21 pm

Abigel написа:п.с. пропуснах да спомена, преди време се сдобих със Сблъсък- част 2/аз имах само 3/, сега издирвам само първата. Почти нова е и ми я продадоха само за 4лв, ако някой издирва някоя от другите части и я видя пак, ще се обаждам.
На някой да му се повтаря първа част? ;) :oops:
При нашата лелка често се появяват я първата част, я втората, за третата не съм сигурна.. но никога и трите заедно :)
Ако я мерна там ти е заплюта, обещавам :p

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт авг 30, 2005 10:28 pm
Контакти:

Мнение от Meriadoc » пон май 08, 2006 6:45 pm

Първия "Сблъсък" го мернах в Пловдив преди няколко седмици - лошо състояние, 3 лева. Шансът да го има още е малък, но все пак съществува :p

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » пон май 08, 2006 6:54 pm

ок- за 3 лв, ако е -плащам двойно :lol:
1 част търся и 3та, ако е в добро състояние, че моята е малко оръфана.
Мерси, много сте мили :)

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт авг 30, 2005 10:28 pm
Контакти:

Мнение от Meriadoc » вт май 09, 2006 10:43 am

Мерси, много сте мили
Ама не сме от Пловдив :D

Отговори