Nine, ten... never sleep again

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср май 14, 2008 10:23 am

Мнение от shewolf » пон авг 24, 2009 1:16 pm

Напоследък много се шуми около този филм и му слагат какви ли не гръмки определения, затова реших да пусна малко информация за него. Живот и здраве, декември ще видим дали ще е толкова изключителен, колкото обещават :)
Изображение
Джейк Съли (Сам Уъртингтън) е морски пехотинец, прикован в инвалидна количка.

Той получава шанс да проходи, като се включи в експеримента "Аватар" на враждебната за хората планета Пандора.

Ние не можем да дишаме отровната й атмосфера, затова изпращаме разузнавачи, като прехвърляме съзнанието им в тела хибриди от местната раса Нави - т.нар. аватари.

Навите са красиви триметрови хуманоиди със синя кожа, камшичести опашки, заострени уши и буен нрав.

Те обитават дивата природа на планетата си заедно с тамошната версия на динозаврите и фосфоресцираща нощем растителност.

Яздят нещо средно между дракони и птеродактили, чието укротяване напомня родео с мустанги.

Намеренията на пришълците от Земята към тях обаче не са съвсем чисти.

Хората търсят начин да експлоатират полезните изкопаеми на Пандора, а Съли очевидно ще бъде изправен пред дилема дали да помогне на своите или да спаси местната цивилизация.

Решаващи за неговия избор май ще са чувствата му към амазонката Нийтири (Зоуи Салдана)...
Трейлър
Цялата статия във vesti.bg
http://www.imdb.com/title/tt0499549/
Вeware what stalks You in the night
Вeware the Shewolf and her bite

http://www.plovdivmetalforum.net/smf/index.php

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Аватар

Мнение от deadface » чет окт 29, 2009 12:28 am

Изображение

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от shewolf » чет ное 12, 2009 4:02 pm

"Аватар", новият филм на Джеймс Камерън, с който той се завръща след 12-годишно отсъствие, вероятно ще се превърне в най-скъпия проект в историята на киното, прогнозираха експерти пред вестник "Ню Йорк Таймс". Той ще струва на компаниите "Туентиът сенчъри фокс" (20th Century Fox), "Дюн ентъртейнмънт" (Dune Entertainment) и "Инджиниъс медиа" (Ingenious Media) половин милиард долара. Бюджетът на "Аватар" е около 250 млн. долара, а още толкова се планира да бъдат дадени за реклама.

Финансовите рискове за компаниите производители обаче не са толкова големи, тъй като около 60% от сумата за заснемането на филма са осигурени от инвестиционни фондове. Японската компания "Панасоник" участва в проекта с 25 млн. долара. Носителят на три награди "Оскар" за "Титаник" Камерън е инвестирал и около 14 млн. долара собствени средства в разработката на специални камери за триизмерно кино и софтуер за обработка на изображението. Изработването на "Аватар" в 3D формат крие повече неизвестности, защото подобни филми се излъчват само в определени киносалони, а билетите за тях са по-скъпи.

Интересът към филма вече е огромен, а в средата на август трейлърът към него счупи всички досегашни рекорди за гледания през интернет - за денонощие беше видян от над 4 млн. зрители. Плюс за "Аватар" е, че ролите са поверени на стойностни актьори като номинираната три пъти за "Оскар" Сигърни Уивър (поредицата "Пришълеца"), Сам Уорингтън ("Терминатор: Спасение"), Мишел Родригез ("Бързи и яростни"), Джовани Рибизи ("Обществени врагове").

Успокоение за инвеститорите носи и фактът, че името на Джеймс Камерън е свързано с най-касовия филм за всички времена - "Титаник", който излезе през 1997 г. и до момента е събрал над 3 млрд. долара от кинопрожекции, видео и DVD разпространение. Негови са също популярни и печеливши заглавия като "Пришълци", "Терминатор" 1 и 2, "Истински лъжи"

Любопитна подробност е, че за разлика от повечето филми, в които се инвестират стотици милиони "Аватар" не е създаден на базата на комикс, не римейк или продължение на друго популярно заглавие. Сюжетът се ражда в главата на Камерън преди 14 години, но вижда бял свят едва сега.
Източник

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет ное 26, 2009 6:19 pm

Откъс от филма
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт дек 15, 2009 2:30 pm

http://www.youtube.com/watch?v=waH6wUcPhLE" onclick="window.open(this.href);return false;

Моят добър приятел Uzumaki вече го гледа и му дава максимална оценка 10/10 :rolleyes:
Изображение

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от shewolf » вт дек 15, 2009 3:25 pm

А пък моят добър приятел шефът каза, че може и да пропусне заплатите предколедно :tooth: Така че засега ще се доверим на хорската преценка. Приятно гледане на останалите :)
Иначе колкото повече трейлъри гледам, толкова повече искам да го гледам, ама да видим

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от shewolf » ср дек 16, 2009 1:51 pm

Не благодарение на моя добър приятел, :wink: резервирах билети :) В петък живот и здраве ще можем да споделим собствени впечетления. Поне ми се оправдаха надеждите, че билетите са на същите цени като на другите 3D филми.

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от shewolf » пет дек 18, 2009 8:44 am

Една много хубава статия за фантастичната природа в "Аватар"

Потребителски аватар
Drake
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Drake » пет дек 18, 2009 12:06 pm

ФИЛМЪТ!!! Искам да го гледам пак и пак и пак :) Най-живият свят който съм виждал на кино. Перфектен баланс от всичко - екшън, романс, дискавъри чанъл :) Страхотен...
Изображение

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » пет дек 18, 2009 1:58 pm

Така, така
говорете, накарайте ме да го гледам
най-вече за да разбера аз ли не съм в ред, не разбирам от кино ли, що ли
само като видя трейлър на това нещо, ЗНАМ, че няма да ми хареса
както и да е, в сряда съм на кино
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Потребителски аватар
Drake
Ka-tet of 19
Ka-tet of 19
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Drake » пет дек 18, 2009 2:24 pm

Ходи, ходи :) Винаги може да го разкостиш и да кажеш този елемент не ми харесва, това тук не е наред, но цялостното произведение е изпипано до съвършенство :) Така че в случая трейлърът не е много показателен.
Изображение

Потребителски аватар
Ally
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 13, 2009 3:22 pm

Мнение от Ally » пет дек 18, 2009 11:17 pm

West of Hell написа: само като видя трейлър на това нещо, ЗНАМ, че няма да ми хареса
И аз така :huh:
I'm so happy 'cause today I found my friends
They're in my head

Изображение

Изображение

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » пет дек 18, 2009 11:38 pm

Аз също.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб дек 19, 2009 1:56 am

Изгледахме го. Историята не е нещо невиждано, но е разказана изключително увлекателно. А начинът, по който е поднесена на зрителя... тук вече филмът със сигурност няма еквивалент в историята на киното. Всичко е изпипано до най-дребния детайл и е адски реалистично. Мимики, движения, флора, фауна, пейзажи... всичко изглежда като живо и вълшебният свят Пандора сякаш наистина съществува. Това е най-убедителната компютърна анимация, създавана някога. Отначало не ми беше много интересно, но след първите 30 минути не можех да откъсна очи от екрана, а филмът ставаше все по-зрелищен и по-зрелищен. Последната една трета беше просто убийствена. Истински триумф на въображението. 10/10
Изображение

Vile
Dinh
Dinh
Регистриран: вт авг 30, 2005 12:51 pm

Мнение от Vile » съб дек 19, 2009 2:49 am

Имах страшно песимистични очаквания към филма, заради целия този филм, но сега се връщам от прожекцията и съм меко казано впечатлен. От много, много, много време имахме нужда от такъв фантастичен филм, който да те накара да се сетиш, че има и други светове. Наистина нищо нечувано, но реализирано страхотно и цялостното впечатление, което остава е без аналог от "Властелина..." насам. Най-после нещо, което да има смисъл да достигне до много хора! И дано повече се замислят и за социалното послание на филма, не само заради чудесните ефекти и всичко останало...

Потребителски аватар
balefire
Childe
Childe
Регистриран: пон дек 14, 2009 3:05 pm

Re: Аватар (2009)

Мнение от balefire » ср дек 23, 2009 5:23 pm

И аз се присъединих към маймуните гледали филма и се чудя, колко ли добър би бил хорър с подобен бюджет и ефекти. Жалко, че като дават толкова пари търсят сигурни печалби каквито един филм на ужасите едва ли би им осигурил. Или поне първият 3D horror дано да видим скоро :happymob:
Иначе че задаващият се Wolfman е крачка напред във високобюджетните ужаси, но историята за върколаци е доста изтъркана. Май за първи път ще излиза филм, за който са похарчени 90М и в жанр пише horror.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср дек 23, 2009 7:19 pm

balefire написа:Или поне първият 3D horror дано да видим скоро
Първият 3D хорър излезе още през 2007 г., само че не стигна до нашите кина - Scar (2007). За сметка на това през тази година излязоха няколко такива филма - My Bloody Valentine (2009), The Final Destination (2009) и т.н., - а скоро ще видим и други, така че не се притеснявай :smile:
Изображение

Vile
Dinh
Dinh
Регистриран: вт авг 30, 2005 12:51 pm

Мнение от Vile » чет дек 24, 2009 11:14 am

Баси, аз ходих да го гледам втори път :tooth:

Потребителски аватар
Дени
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: съб мар 01, 2008 12:31 am
Контакти:

Мнение от Дени » чет дек 24, 2009 10:06 pm

Мн силен филм. Не очаквах нищо от него, но разбирам защо се оценява така високо. Страхотен, заслужава си гледането на MtelIMAX !!!

(bow)
Stephen King - THE KING OF THE DARKEST PART OF ME
TWILIGHT SERIES Изображение THE BEST LOVE STORY EVER

Потребителски аватар
Ally
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 13, 2009 3:22 pm

Мнение от Ally » пет яну 01, 2010 10:37 pm

Утре ще ходя да го гледам на IMAX, навихте ме :)
I'm so happy 'cause today I found my friends
They're in my head

Изображение

Изображение

Отговори