Silent Hill: Revelation 3D

Nine, ten... never sleep again

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Silent Hill: Revelation 3D

Мнение от deadface » вт яну 22, 2013 12:53 pm

Определено е по-слаб от първия, и като история, и като атмосфера. 5.5/10
Изображение

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » нед фев 03, 2013 11:08 pm

Кошмар! Въпреки занижените ми очаквания, филмът успя да ме шокира с посредствеността си.
Сюжетът, макар и до голяма степен да е взет от игрите 1 и 3, беше абсолютна каша. Като в крайна сметка крайният резултат не е добър нито за фенове на игрите, нито за обикновения хорър фен.
Диалогът бе най-слабата част в целия филм - изкуствен, дървен, малоумен и така нататък в същия дух.
Ефектите и компютърната анимация бяха абсолютна смешка(като се има предвид, че бюджета на филма е приличен).
Персонажите - тотално безлични и незапомнящи. Бледо копие на това, което са в игрите.
Начинът, по който представиха Pyramid Head бе абсолютна подигравка!
Не знам с каква цел бяха сложени тези ценобити, които се появяваха от време на време из филма, но определено не бяха на място.

Спомням си с умиление за далечната 2006-та, когато аз и компанията ми от приятели тогава смятахме първия филм за слаба адаптация на игрите и намирахме куп проблеми в него.
Сравнен с този боклук, първия филм е абсолютен диамант!
Първата част не бе добър филм по гейм поредицата Silent Hill, но беше един доста читав хорър филм сам по себе си, а втората част издъхва по всички параграфи.
4,5/10
"Stay scared!"

Потребителски аватар
BLADE
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 17, 2006 11:59 pm

Мнение от BLADE » нед фев 03, 2013 11:42 pm

Аз съмщо останах разочарован, прекалено смешана история взета от няколко от игрити. Прекалено американизирана беше атмосферата, което е разбираемо. Джон Сняг дървар, не че очаквах друго. Нед Старк за 3 минути във филма. Единственото, което ми хареса беше закачката на края с всичките игри и най- вече с Origins и Downpour
5/10
http://jordanlozanov.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » пон фев 04, 2013 11:02 am

И аз го гледах снощи. Като човек който не е играл играта, мога да каже че първият филм доста ми хареса особено атмосферата. Този обаче е наистина много зле. Никакъв сюжет, малко действие, повърхностни герой. С две суми, омазана работа.
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пет мар 30, 2012 12:09 pm
Контакти:

Мнение от Flesh » пон фев 04, 2013 10:30 pm

И мен не успя да ме впечатли :sad: Сестрите, Pyramidhead и останалите "неща" бяха добре издокарани на външен вид, но дотам.

Отговори