Дата и час: Пон Юни 25, 2018 10:03 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1107 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 70, 71, 72, 73, 74
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Мар 29, 2018 11:26 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Да не започвам да изброявам,че са много,поне 20 любими(ако не и повече).За това ще ти кажа само това,всичко от 80-та(и малко преди това) до 90-та година от миналият век!Разбира се има страхотни книги и след това,но най-много са през този период.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 29, 2018 11:37 pm 
Commoner
Commoner

Key написа:
Да не започвам да изброявам,че са много,поне 20 любими(ако не и повече).За това ще ти кажа само това,всичко от 80-та(и малко преди това) до 90-та година от миналият век!Разбира се има страхотни книги и след това,но най-много са през този период.

От тези периоди които казваш съм се спрял на... The Long Walk, Firestarter, Pet Sematary, The Tommyknockers ( обаче за нея се чудя понеже страшно много хейт има по нейн адрес в интернет и като цяло мненията са разделени, ако не се лъжа дори и самият Кинг казва, че му е една от най-слабите книги понеже в него период бил яко на кокаин и алкохол хаха, но пък други казват че е една от най-добрите му..)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 30, 2018 9:11 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Така,доста се оляхме в тази тема,ето какво мисля.
Гробущето,задължителна!!!
Томичукалата е много добра(поне за мен) но не е сред най-добрите му.Другите две не са кой знае какво.
Препоръки(мои лични,все пак всеки си има вкус и не гарантирам........)
Кристин,Неизживени спомени,Особени сезони,Мизари,Нощна смяна,Мъглата,Гробище за домашни любимци.То и Сблъсък вече си ги взел (може би най-добрите му).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Мар 30, 2018 11:15 pm 
Ka-mai
Ka-mai

Да покоментирам и аз:
Мъртвата зона - първият ми сблъсък със Стивън Кинг. Заех я от роднина да я чета без никакви очаквания. Книгата много ми хареса, поддържаше ми интереса през цялото време, а накрая и ме натъжи. По едно време беше ми въздействала така, че я оставих временно и прочетох един трилър преди да се върна на нея.
Сияние - това е фаворитът ми и до ден днешен. До такава степен ми въздейства, че дълго време не можах да довърша всяка започната от мен книга, включително две на Краля.
То - за тази книга се изписа толкова много, че каквото и да кажа, няма да е новост. Но все пак да знаеш, че няма нито една излишна страница и всяка една от тях си е на мястото.
Дума Ки - Това си остава моят фаворит от книгите на Краял след 2000 година. Страниците вървят с такава лекота, че не ги усещаш изобщо.
22 ноември 1963 - Темите, които засяга този роман, хич не са ми по вкуса, но Кинг го е написал така, че не изпитах и за миг досада. Подобно на "Дума Ки", страниците не се усещат и е изключително удоволствие да се чете.
Дългата разходка - страхотна антиутопия, която ми подейства като балсам след първия прочит на "Играта на Джералд". Докато я четях, си представях как участвам в това състезание рамо до рамо с останалите участници.
Гробище за домашни любимци - една от малкото книги, които не ми хареса(шок). Сама по себе си историята е интересна, изпълнена е с напрежение и обрати, но не можах да почувствам нито един герой близък и не можа да ми въздейства.

Към препоръките на Key добавям "Бягащият човек", "Сърца в Атлантида", "Огън", "Страшни сънища за продан"(сборник в два тома е, втората част е по-силна от първата), както и "Играта на Джералд" и "Долорес Клейборн" да се четат една след друга. Срам, не срам, не съм чела "Сблъсък" и "Сейлъм'с Лот" :blush3: Мненията за "Капан за сънища", "Томичукалата" и "Възкресяване" са доста противоречиви, мисля третата да ми е следващата среща с Кинг да видя в кой лагер ще се присъединя.
Аз също чакам тези дни да пристигнат книги на Кинг, три на брой - Черният дом, Трите карти и Доктор Сън. Преди да прочета първата, трябва да издиря "Талисманът" и нея да свърша, което ще е доста трудна работа. В една книжарница в моя град последният път беше останала една бройка от последното издание, дано някой не я е сграбчил. Втората я чакам с нетърпение, за да си продължа с поредицата "Тъмната кула", а третата ще я чета след време с нагласата да не я сравнявам със "Сияние".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 31, 2018 12:38 am 
Commoner
Commoner

Ich_Will_ написа:
Да покоментирам и аз:
Мъртвата зона - първият ми сблъсък със Стивън Кинг. Заех я от роднина да я чета без никакви очаквания. Книгата много ми хареса, поддържаше ми интереса през цялото време, а накрая и ме натъжи. По едно време беше ми въздействала така, че я оставих временно и прочетох един трилър преди да се върна на нея.
Сияние - това е фаворитът ми и до ден днешен. До такава степен ми въздейства, че дълго време не можах да довърша всяка започната от мен книга, включително две на Краля.
То - за тази книга се изписа толкова много, че каквото и да кажа, няма да е новост. Но все пак да знаеш, че няма нито една излишна страница и всяка една от тях си е на мястото.
Дума Ки - Това си остава моят фаворит от книгите на Краял след 2000 година. Страниците вървят с такава лекота, че не ги усещаш изобщо.
22 ноември 1963 - Темите, които засяга този роман, хич не са ми по вкуса, но Кинг го е написал така, че не изпитах и за миг досада. Подобно на "Дума Ки", страниците не се усещат и е изключително удоволствие да се чете.
Дългата разходка - страхотна антиутопия, която ми подейства като балсам след първия прочит на "Играта на Джералд". Докато я четях, си представях как участвам в това състезание рамо до рамо с останалите участници.
Гробище за домашни любимци - една от малкото книги, които не ми хареса(шок). Сама по себе си историята е интересна, изпълнена е с напрежение и обрати, но не можах да почувствам нито един герой близък и не можа да ми въздейства.

Към препоръките на Key добавям "Бягащият човек", "Сърца в Атлантида", "Огън", "Страшни сънища за продан"(сборник в два тома е, втората част е по-силна от първата), както и "Играта на Джералд" и "Долорес Клейборн" да се четат една след друга. Срам, не срам, не съм чела "Сблъсък" и "Сейлъм'с Лот" :blush3: Мненията за "Капан за сънища", "Томичукалата" и "Възкресяване" са доста противоречиви, мисля третата да ми е следващата среща с Кинг да видя в кой лагер ще се присъединя.
Аз също чакам тези дни да пристигнат книги на Кинг, три на брой - Черният дом, Трите карти и Доктор Сън. Преди да прочета първата, трябва да издиря "Талисманът" и нея да свърша, което ще е доста трудна работа. В една книжарница в моя град последният път беше останала една бройка от последното издание, дано някой не я е сграбчил. Втората я чакам с нетърпение, за да си продължа с поредицата "Тъмната кула", а третата ще я чета след време с нагласата да не я сравнявам със "Сияние".

Информативно и ясно, мерси!

Сияние, Дума Ки, То, 11/22/63, Мъртвата зона (Прочетена) ги имам и чакат да бъдат прочетени. Дългата разходка съм я набелязъл (още я нямам и мисля, че ще е една от следващите които ще си купя) навсякаде я хвалят като най-добрата на Ричард Бакман и в класациите Кинг които съм чел винаги е в топ 10

За Играта на Джералд, голямо търсене падна по книжарницте (включително и онлайн такива) явно навсякъде е изчерпана.. но я намерих в някъв забутан сайт като последна бройка и утре ми пристига!

На Възкресяване съм почти накрая (за 2 дена стигнах до там) и смело мога да кажа че си заслужава от дотук прочетеното! Много ми е интересно защото книгата проследява живота на героите от деца до възрастни и как поредица-от-събития и ключови моменти промянат тяхните "съдби" плюс в голяма част е вързана и с музика(рок/метъл) и аз като човек, който обичам метъл музиката т'ва много ми харесва. Въпросът, който повдига "Трябва ли да си играем на господ с необясними за нас явления и сили?" Науката срещу религията и т.н. Цялата концепция за "Тайното електричество" също е интригуващата и нашия човек (the mad scientist), който се е отказал от религията и си играе на господ с науката до така го усвоявя че счупва времето и пространствово и отваря портал към друго измерение.

Мерси и на двамата за препоръките! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 31, 2018 5:16 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Само да уточня,моите предложения са само за книги от 80-те години(и малко преди).Не съм изброявал такива след 1990 година,не са никак малко!
И да пропуснал съм "Дългата разходка",как съм могъл :),една от най-добрите!Сигурно има и други пропуски ама........

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 10, 2018 11:40 am 
Ka-mai
Ka-mai

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 21, 2018 1:13 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Аватар

ИзображениеИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 21, 2018 2:43 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

"Дивашка жътва" на Карл Хофман и "Змията и дъгата" на Уейд Дейвис, т.нар. комплект "Канибали и зомбита".

Гледал съм екранизацията на Уес Крейвън по "Serpent and the Rainbow", така че ще ми е доста интересно да прочета и книгата. Канибалските приключение също, вероятно, ще са изключително интригуващи.

сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 26, 2018 12:01 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

И аз намазах от Озон. Симънс –Лято на страха, една фантастика на Стивън Ериксън, един от създателите на света на Малазанската империя.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 27, 2018 12:04 am 
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Аватар

И аз се възползвах доволно от промоцията в Озон:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юни 09, 2018 10:37 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Антъни Бърджес - "Портокал с часовников механизъм"

Най-накрая, дето се вика, пък после ще гледам и филма, който си пазех.

сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1107 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 70, 71, 72, 73, 74

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]