Робърт Маккамън

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Re: "Лебедова песен" от Робърт Маккамън

Мнение от Ico » чет апр 09, 2020 11:41 pm

И аз я завърших тези дни. Хареса ми много.
Още от началото те хваща, защото почва директно с апокалипсиса. Първите глави са много живи, все едно ходиш из пепелищата. Героите са интересни и динамични, а действието е буквално на всяка страница.
Очаквах малко повече от демона, и някакви неща останаха неясни до края, но определено това е най-добрата книга която съм чел последната година. Препоръчвам, особено в тези времена е доста тематична.
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Робърт Маккамън

Мнение от deadface » съб юни 20, 2020 11:40 am

Изображение
Момчето, което чуваше всичко
https://www.ozone.bg/product/momcheto-k ... e-vsichko/
https://fakti.bg/kultura-art/484552-rob ... tivan-king
Авторът на шедьоврите „Лебедова песен“, „Момчешки живот“ и „Границата“ се завръща с нов неустоим бестселър, който ви среща с достоверни герои в една взривоопасна смес от криминални загадки и свръхестествена фантастика, а напрегнатият финал, с главоломното си темпо, няма да ви позволи да си поемете дъх до самия край!

Годината е 1934.

Стотици предприемачи фалират, хората затъват в дългове и из редица щатски селища и градчета жителите се трупат на опашки за храна и провизии. Сред мизерията по-хитрите търсят безскрупулни начини да спечелят пари. Джон Партлоу – човек с ангелско лице, и Джинджър ЛаФранс, измамничка от панаирите, са най-лошите сред тях. Двамата изоставят досегашните си дребни схеми и обединяват сили, за да се заемат със сложно организирано отвличане с цел откуп.

Недалеч от тях обаче живее Къртис Мейхю – чернокож младеж, който работи като носач на гарата „Юниън“. На него му се носи славата, че умее да разрешава спорове и неразбирателства сред приятелите си… ала никой от тях не подозира, че Къртис има специална дарба да улавя дори онези неща, които не са изказани на глас. Къртис умее да чете мислите… и един ден тази свръхестествена способност му позволява да чуе детски зов за помощ, който го въвлича в опасния свят на Партлоу и ЛаФранс.

В тази напрегната история с емоционално триумфиращ финал се преплитат сериозните и болезнено актуални теми за класовото и расовото разделение с шокиращите и хипнотизиращи прийоми на жанровата литература. Мрачен криминален трилър за ерата на Голямата депресия, обогатен с вещи знания за епохата и намек за паранормалното, романът „Момчето, което чуваше всичко“ представя писателя Робърт МакКамън в апогея на писателската му кариера.
Изображение

alamo
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед май 24, 2015 6:54 pm

Мнение от alamo » нед юни 21, 2020 4:33 pm

Охо... нова книга от Маккамън?! Ще се има и ще се чете :) Задължително! :)

Потребителски аватар
delphipro
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет дек 27, 2013 6:07 pm

Мнение от delphipro » нед юни 21, 2020 6:44 pm

От Маккамън на български ми остана само Мое, явно ще има още една, нямам търпение да я заръфам!

FLAME
Childe
Childe
Регистриран: ср ное 07, 2007 8:54 pm

Мнение от FLAME » чет юни 25, 2020 12:12 pm

И аз прочетох "Лебедова песен". Маккамън може да пише увлекателно, но краят на романа му е истинска катастрофа и много сваля крайната ми оценка.
На който му е интересно, може да прочете по-обширно мнение за книгата в блога ми:
https://flame16.blogspot.com/2020/06/blog-post_24.html

Отговори