Джон Конъли

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Ich_Will_
Breaker
Breaker
Регистриран: вт сеп 17, 2013 12:46 pm

Re: Джон Конъли

Мнение от Ich_Will_ » вт окт 23, 2018 9:09 pm

deadface, направо ти се чудя как си пропуснал да споменеш издаването на тази книга:

"Нощна музика" на Джон Конъли
https://prozoretz.com/bg/%D0%BA%D0%BD%D ... muzika-618
Изображение
С първия си сборник с разкази „Нощни приказки“ Джон Конъли, авторът на прочутата поредица романи за частния детектив Чарли Паркър, успя едновременно да ужаси и да зарадва читателите. Сега той ни поднася „Нощна музика“ – нова книга с разкази за свръхестественото, сред които смразяващи кръвта приказки, фантастични истории за несъществуващи библиотеки и обсебени от духове книги, нежен разказ за любовта след смъртта, както и откровено и съкровено споделяне на авторовите лични пристрастия към историите за призраци и зли духове. В настоящия том са включени и две новели: хумористичната и многократно награждавана „Частната библиотека „Какстън“ със заемна и книгохранилище“ и „Счупеният атлас – пет фрагмента“, част от която е новелата „Скитник в непознати селения“, издадена на български от ИК „Прозорец“.

Новият сборник с разкази на Джон Конъли разкрива впечатляващата литературна ерудиция на своя автор, огромния размах на неговото въображение и завидната му писателска вещина. „Нощна музика“ ще ви изненада, очарова и покори.
Дата на издаване: 08 октомври 2018.

Стилът на Джон Конъли доста ми допада и нямам търпение да прочета още негово :happy:
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » ср окт 24, 2018 1:30 am

Благодаря, не знаех, че е излязла :)
Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » ср окт 24, 2018 8:26 pm

Много ми хареса „Нощни приказки“!Като се има и в предвид че от скоро все на разкази налитам(бая ме затормозяват големите книги,ако не е нещо много добро и губя интерес),може и да се взема.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон яну 28, 2019 6:26 pm

Изображение
"Жената от леса" от Джон Конъли
https://www.ozone.bg/product/zhenata-ot-lesa/

Пролет е и полумумифицираното тяло на млада еврейка бива открито погребано в горите на Мейн. Ясно се вижда, че е родила малко преди смъртта си. От бебето обаче няма и следа.
Частният детектив Чарли Паркър е ангажиран от адвокат Мокси Кастин да следи полицейското разследване и да намери детето, но Паркър не е единственият, който търси. И някой друг е по следите, оставени от жената... Някой, който се интересува от нещо повече от едно изчезнало дете. Някой, готов да убие всеки, изправил се на пътя му.
А в една къща на ръба на гората, един телефон-играчка започва да звъни. На едно малко момче му предстои да получи обаждане от мъртва жена...
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт апр 23, 2019 2:55 pm

Останах много доволен от "Нощна музика", хареса ми поне колкото "Нощни приказки", даже повече, защото тук историите ми се видяха малко по-оригинални и още по-добре написани. Сборникът включва 12 разказа (два от които на практика са новели) плюс 50 (!) страници послеслов, в който авторът говори за различни книги и филми на ужаса (и не само). От 12-те истории само една е издавана преди на български - "Скитник в непознати селения". Повечето от тях (без 3-4) са хорър, като 5 (в това число "Скитник...") са част от цикъл, озаглавен "Счупеният атлас" (да, иде реч за същия "атлас", който се споменава и в последните романи за Чарли Паркър, а в един от разказите участва и Куейл от "Скитник..." и "Жената от леса"). /Чудно ми е само защо Конъли не е включил в сборника и други разкази, които ги няма в "Нощни приказки", примерно "Mr. Gray's Folly"./ Фаворитите ми в новия сборник са именно историите от цикъла "Счупеният атлас" (заради лъвкрафтовския хорър в тях, който се отдава така добре на Конъли) плюс "Сън за зима", "Мнимият крал", "Рожбите на доктор Лайъл", "Острокрак", "За "Дисекцията на неизвестен мъж" и "Лазар".

Колкото до последните романи за Паркър (гледам, че не съм коментирал "Време на мъчения", "Игра на духове" и "Жената от леса") - и трите ми харесаха горе-долу в еднаква степен: не са сред най-добрите, нито сред най-слабите в поредицата. Хареса ми, че и в трите има свръхестествени елементи и хорър сцени (понеже не във всеки роман за Паркър има такива), но ми се искаше да са малко по-динамични и малко по-хорър. Освен това на Конъли започва да му става навик да оставя 50+ процента от екшън сцените за последните глави, което е дразнещо. Като подхвана негов роман, вече си знам, че същинският екшън ще бъде чак на финала :) Btw, в "Игра на духове" умира (и то доста нелепо) един от най-емблематичните му персонажи - и само Джон си знае защо реши да го извади толкова рано от играта, след като по всичко изглеждаше, че му готви доста ключова роля за по-нататък.

А преди броени дни излезе и 17-та книга от поредицата - A Book of Bones, - която е цели 700 страници и вероятно ще се появи у нас чак през ноември или декември. (Ако някой я иска, да ми пише ЛС.) Вече е известно и как ще се казва 18-та, която ще излезе догодина - The Dirty South.
Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » вт апр 23, 2019 8:30 pm

След това мнение на deadface определено ще се взема сборника,пък и "Нощни приказки" е много,много добър!А и това споменаване на Лъвкрафт..............!
Аз от няколко месеца съм само на разкази.

Ich_Will_
Breaker
Breaker
Регистриран: вт сеп 17, 2013 12:46 pm

Мнение от Ich_Will_ » вт апр 23, 2019 10:59 pm

Заглавната новела от "Нощна музика" не беше ли издавана преди на български език като отделна миниатюрна книжка? Спомням си, че в една от книжарниците съм мяркала такива, Джеймс Патерсън със сигурност съм виждала, Майкъл Конъли и той ако си спомням правилно. Иначе и аз прочетох сборника и много ми хареса при все, че никак не обичам разкази. Като че ли заключителното есе (така ли се води) ми допадна най-много. Май е време да прочета и първия свръхестествен роман, но още се чудя кой да е.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср апр 24, 2019 8:28 pm

В сборника няма новела на име "Нощна музика" - другата новела вътре се казва "Частната библиотека "Какстън" със заемна и книгохранилище". Иначе си права, че и тя е издавана (сега проверих), обаче аз или съм забравил това, или поначало не съм го знаел, понеже нямам това издание на хартия ("Частна заемна библиотека и книгохранилище „Какстън“, Бард, 2017); явно не съм го купувал. Btw, последният разказ в "Нощна музика" разказва друга история за същата библиотека, в която гл. герои са Шерлок Холмс и д-р Уотсън :)
А разказът Mr. Gray's Folly (който по незнайни причини Конъли не е включил в сборника) е издаден в антологията "Опасни жени", която съм споменавал на втора страница от темата.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед май 03, 2020 11:47 am

https://prozoretz.com/bg/novini-47/john ... strange-37
Джон Конъли – Сестрите Стрейндж
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср авг 19, 2020 10:40 am

Изображение
"Книга на костите" от Джон Конъли
https://www.ozone.bg/product/kniga-na-kostite/
Той е единствената ни надежда.
Той е последната ни надежда.
Край мочурище в североизточната част на Англия, близо до изчезнала църква, е открито тялото на млада жена. На юг трупът на момиче лежи погребан под саксонска могила. На югоизток руините на манастир крият човешки череп.
Всяка от тези находки е жертвоприношение.
И нещо в тъмнината е чуло призива му.
Но идва Паркър ловецът, Паркър отмъстителят. От горите на Мейн до пустините на мексиканската граница, от каналите на Амстердам до улиците на Лондон той ще проследи онези, които искат да потопят този свят в мрак.
Паркър не се страхува от злото.
Но злото се страхува от него...
Изображение

Отговори