Научна фантастика

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
belch huggins
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет сеп 30, 2005 5:23 pm

Re: Научна фантастика

Мнение от belch huggins » ср юни 21, 2017 9:49 am

Не са споменати по-горе, затова като скромен фен на НФ държа да отбележа сравнително нови неща (не от миналия век :Р), които са ми харесали :
- Паоло Бачигалупи - "Момиче на пружина" и "Водосрез";
-Робърт Чарлс Уилсън - "Ускорение" и "Хронолитите"
„Използваме думите, за да се разбираме едни други, а понякога, за да се откриваме едни други.”

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » чет май 24, 2018 4:50 pm

Своенравното хлапе - Стивън Ериксън

Хареса ми, макара стилът да не ми допадна в началото, книгата е лека и неангажираща, много динамична и доста забавна. Има и някой много интересни персонажи и много ирония насочена към ценностите в съвременният начин на живот. Чудесен дебят на Ериксън . С удоволствие бих прочел и нещо по-мащабно като история.
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Ico » съб апр 18, 2020 11:46 am

Скоро почнах една фантастика.
Иън Макдоналд
Сагата за въздушният кораб Евърнес.
Тъкмо приключвам първата книга, Беглец през равнините. Нищо особено за сега, малко ми е тийнейджърска, но има интересни идеи и симпатични персонажи.
Квантова механика, паралелни вселени, пътуване между различни версии на земята, въздушни битки всичко което му трябва на човек. Превода обаче издиша, особено на места свързани със специфични технически и научни термини. Не знам защо издателствата не търсят консултанти за такива неща.

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Ico » пет май 22, 2020 11:07 pm

Иън Макдоналд
Сагата за въздушният кораб Евърнес.

Прочетох и трета книга. Поредицата ми хареса. Малко ми дойде тийнейджърска, но като цяла е доста симпатична. Не липсват култови персонажи, а самата вселена която е изградена е доста колоритна. Паралелни измерения, мултивселена, в някой версии на която, динозаврите не са изчезнали, а еволюирали 65 милиона години повече от нас. Свят подобен на света на диска, в който слънцето трепти в центъра на диска. Друг в който колективно съзнание от изкусвано създадени нано органи е изконсумирали почти цялата вселена. Трети на много подобен на нашият, но на тъмната страна на луната се е заселил извънземен интелект…
Ако ви се чете лека, забавна на моменти доста оригинална приключенска история с тийнейджъри в главната роля, препоръчвам.

Отговори