Революция на Обречените

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Революция на Обречените

Мнение от Nothingness » чет авг 28, 2014 10:01 pm

Изображение
Революция на Обречените
Йордан Лозанов

Един страхотен сборник с разкази, който въпреки преобладаващата тъга ми се стори изключително подходящ за четене по време на морето.

Да започна с пълните 10+/10:

'Пламъкът на страстта' - изтръпнах тук! Ето заради такива моменти чета, а главния герой е мега дразнител…ако пишеш продължение се надявам да е на смъртно легло и никой да не му обръща внимание ;-)

'Той знае' - много тегава работа, стана ми кофти малко тук :)

Началото ми се стори леко неубедително и първите два разказа не ми харесаха. Едноименния обаче започна много добре, главната героиня беше бая симпатяга, но цялата идея около 'обречените' не ми допадна.

'Една Зима с...' беше адски симпатична историйка и оттук, та чак до 'Мъглата'(вкл) разказите се четяха сами - много силни пирони! Може би размишленията при бъркането на бетона ме изкефиха най-много…направо се замислих, ако аз съм поставен в подобна ситуация дали ще реагирам така!?

'Старецът и лехата с рози' - хмм, хем ми хареса, хем ме подразни края. Много анти-пенсионерски разказ, а на главния герой даже му е провървяло…добре го беше вплел в един от разказите по-късно :tooth:

От останалите разкази имам също приятни спомени, като най-вече ми се откроява 'Вяра'
When I was younger, so much younger than today
I never needed anybody's help in any way
But now these days are gone, I'm not so self assured
Now I find I've changed my mind and opened up the doors…

Потребителски аватар
BLADE
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 17, 2006 11:59 pm

Re: Революция на Обречените

Мнение от BLADE » пет авг 29, 2014 10:22 am

Благодаря за добрите думи. Радвам се, че ти е харесал сборника. :)
http://jordanlozanov.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори