"Призраци в моята глава" от Пол Трембли

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » пон май 16, 2016 10:49 pm

Изображение Изображение
http://www.amazon.com/Head-Full-Ghosts- ... 0062363239

Роменът е носител на наградата "Брам Стокър" за 2015 г. (а не 2016, но това са подробности)

"Призраци в моята глава" на Пол Трембли буквално ме смрази от страх, а аз не се плаша лесно" - Стивън Кинг
"Кен вдигна ръце, за да ги накара да замълчат. После каза на групичката, че името на демона Идра му се е сторило познато, когато за пръв път го е чул, докато е гледал всичко от караваната, но не беше успял да си спомни точно кой или какво било това, така че проверил в интернет. Идра беше един второстепенен демон от измислената вселена в литературните произведения на ужасите на писателя от началото на двадесети век Х. Ф. Лъвкрафт – вселена, в която съществуваха безименни Древни богове и чудовища с пипала от други измерения. Кен подчерта, че демонът Идра е напълно измислен и не се среща никъде в юдео-християнската или езическата традиция. И допълни колко интересно било, че в текстовете на Лъвкрафт този демон се появявал в изкусителен женски облик.
Доктор Нейвидсън каза:
– Марджъри говореше с мъжки глас, когато беше под предполагаемото въздействие на Идра.
Отец Уондърли каза:
– Демонът крие истинската си самоличност. Винаги прави така, до самия край.
– Защо тя каза, че ти ще си го чувал? – попита татко. – Да не би да си говорил с нея и да си ѝ разказвал такива неща?
Татко не крещеше на Кен, но говореше достатъчно силно, така че отец Уондърли да се обади:
– Спокойно, Джон.
– Какво? Не, с Марджъри не сме си разменяли нещо повече от поздрави още от първите интервюта насам, когато пристигнахме. И искам да подчертая, че не знаех този демон по име. Наложи се да го проверя в интернет. Искам да кажа – да, аз наистина съм голям почитател на Лъвкрафт като писател и прочие, но Идра е толкова второстепенен герой, че дори не си спомнях за него."
Излиза за пролетния панаир на книгата :)
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Re: "Призраци в моята глава" от Пол Трембли

Мнение от deadface » чет май 26, 2016 2:17 am

Изображение

Потребителски аватар
Sir Hush
Commoner
Commoner
Регистриран: съб апр 30, 2016 6:51 am

Мнение от Sir Hush » пет май 27, 2016 9:14 pm

Другарката Елена Павлова ми я препоръча и си я взехме от Панаира (появи се на щанда на "Еднорог" точно за нас - по обяд на 25.05 :tooth: ) Сега я чета, към 1/3 минах - върви идеалка - авторът прави доста препратки към други хорър произведения, най-честите паралели са със "Заклинатилят" на Уилям Питър Блати, разбира се ... и браво на издателството, че толкова скоро след излизането му на Запад пускат такъв роман!!! Има надежда!!!

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср юни 11, 2014 2:54 pm

Мнение от bglushkov » пон май 30, 2016 9:25 am

Остават ми 50 страница до края, романчето наистина е много добро. Не ме уплаши, но е... забавно с всичките си препратки и стрктура. Доста свежо хорърче.

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » съб окт 15, 2016 11:32 am

Тая си я взех на половин цена вчера, но още не съм я чел :D

Потребителски аватар
stanislav_vd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » пон окт 17, 2016 8:04 am

Vokial написа:Тая си я взех на половин цена вчера, но още не съм я чел :D
От къде?
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон окт 17, 2016 11:16 pm

На мен ми харесаха първите стотина страници, финалът също го биваше, но през останалото време историята ми беше скучна. Ако ги нямаше главите с блогърката и някои напълно излишни сцени, щеше да се получи хубава новела.
Изображение

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » вт окт 18, 2016 1:18 am

stanislav_vd написа: От къде?
От Славейков на една от сергиите (до фонтана) продават нови книги на 50%. Иначе Еднорог правят понякога 40% намаление на всичко в книжарницата си (не знам дали имат само една или са повече).

FLAME
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: ср ное 07, 2007 8:54 pm

Мнение от FLAME » нед юни 16, 2019 2:47 pm

Заради наградите очаквах повече. Стандартни неща на тема обладаване и екзорсизъм. Краят на романа го спаси, поне в моите очи.
Разширеното ми мнение:
https://flame16.blogspot.com/2019/06/blog-post_16.html

Отговори