Джо Хил

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Re: "Кутия с форма на сърце" от Джо Хил

Мнение от PostMortem » ср апр 07, 2010 1:02 am

Звучи твърде интересно :rolleyes:

Имам един въпрос - защо Джо Хил не е с фамилията на баща си ? Да не би да му е доведен син или нещо такова, знам ли и аз.
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » ср апр 07, 2010 1:59 am

Защото не иска да го купуват заради баща му, нито да го сравняват с него. Иска да го четат заради достойнствата на собствената му проза, а не защото е син на Кинг.
Изображение

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » ср апр 07, 2010 4:11 am

Мда, като гледам съм пропуснал да напиша мнението си за книгата. А то е, че книгата адски много ми хареса. Личи си, че Джо Хил е повлиян в някаква степен от баща си, но то и няма как да е иначе, пък и не е в толкова голяма степен. Самата идея много ми хареса, атмосферата ми хареса, че дори и успях да се уплаша в един момент, което, за мое съжаление, ми се случва изключително рядко. Не знам какво е да спиш на светната лампа или да не смееш да отидеш до кенефа. Освен ако не е запушен и не смърди на гов....каааааакто и да е. Книгата е страхотна и аз наистина се изненадах от този факт. Очаквах да е много по-слаба, но истината е, че ме грабна още в началото и не ме пусна до края. Браво на Джо Хил, дано се появят и други негови творби тук.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

"Locke & Key" by Joe Hill (комикс)

Мнение от deadface » съб апр 10, 2010 3:45 am

Изображение
"Locke & Key" by Joe Hill
http://en.wikipedia.org/wiki/Locke_&_Key
www.amazon.com

"Locke & Key" е комикс на ужасите по сценарий на Джо Хил, по-големият син на Стивън Кинг. Комиксът има 3 мини поредици от по 6 броя, озаглавени "Welcome to Lovecraft", "Head Games" и "Crown of Shadows". Повече информация за "Locke & Key" ще намерите в английската уикипедия.

*

Изображение
Locke & Key - Volume 1: Welcome to Lovecraft (01-06)
Даунлоуд
или
Даунлоуд

Изображение
Locke & Key - Volume 2: Head Games (01-06)
Даунлоуд

Изображение
Locke & Key - Volume 3: Crown of Shadows (01-02)
Даунлоуд

Изображение
Locke & Key - Volume 3: Crown of Shadows (03)
Даунлоуд

Изображение
Locke & Key - Volume 3: Crown of Shadows (04)
Даунлоуд

*

От тук може да си свалите всички по-горни броеве (общо 16) накуп.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Re: "Horns" by Joe Hill

Мнение от deadface » пет апр 30, 2010 11:07 am

http://www.youtube.com/watch?v=6Lxs5x26Lec" onclick="window.open(this.href);return false;

Джо чете откъс от "Horns"
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Re: "Locke & Key" by Joe Hill (комикс)

Мнение от deadface » вт май 04, 2010 8:14 pm

Изображение
Locke & Key - Volume 3: Crown of Shadows (05)
Даунлоуд
или
Даунлоуд
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет юли 15, 2010 1:54 am

Изображение
Locke & Key: Welcome to Lovecraft Special Edition

"Locke & Key: Welcome To Lovecraft was the first story arc of the Locke & Key comic book series written by Joe Hill, illustrated by Gabriel Rodriguez and published by IDW Publishing. It consists of six issues, the first of which this is a special edition of, sold out in a single day. Welcome To Lovecraft serves as a prologue to the three-act story proper. Act One consists of two six-issue storylines, the first of which, "Head Games", (posted in Avaxhome by yours truly) commenced with the release of its first issue on January 22, 2009 and earned two Eisner award nominations, for Best Limited Series and Best Writer . The second six-issue storyline in Act One will be entitled "Crown Of Shadows" and is expected for release in the Fall/Winter of 2009. This special edition contains the original script by Joe Hill and includes an all-new 11-page story, "Freddy Wertham Goes to Hell", written by Hill and drawn by the late Seth Fisher."

Щракнете върху някой от двата емотикона Изображение Изображение

Впрочем, "Locke & Key" спечели наградата "British Fantasy" за най-добър комикс/графичен роман за 2009 :smile:
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб юли 31, 2010 12:39 am

Изображение
Locke & Key - Volume 3: Crown of Shadows #6

"Crown of Shadows reaches a shattering climax in the standalone tale, 'Beyond Repair.' In a terrible night of grief and rage, Nina Locke discovers a new key, one which opens a cabinet capable of mending smashed objects; but some things, she will learn, are beyond repair..."

Щракнете върху емотикона Изображение

Изображение
Locke & Key - Volume 3: Crown of Shadows #1-6 (complete)

The dead plot against the living, the darkness closes in on Keyhouse, and a woman is shattered beyond repair, in the third storyline of the Eisner-nominated series. Dodge continues his relentless quest to find the key to the black door, and raises an army of shadows to wipe out anyone who might get in his way. Surrounded and outnumbered, the Locke children find themselves fighting a desperate battle, all alone, in a world where the night itself has become their enemy.

Даунлоуд
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед авг 08, 2010 11:38 pm

Изображение
Locke & Key - Volume 3: Crown of Shadows (hardcover)
www.amazon.com

Така изглежда изданието с твърди корици на комикса, което включва 6-те броя на "Crown of Shadows" и излиза на 10-ти август.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт авг 24, 2010 2:25 pm

Нещо любопитно - Steven Spielberg, Alex Kurtzman, Robert Orci и Josh Friedman ще снимат телевизионен филм (вероятно сериал) по комиксите.

http://nymag.com/daily/entertainment/20 ... ges_k.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт авг 31, 2010 5:17 pm

Изображение
Locke & Key: Keys to the Kingdom #1 (of 6)
www.amazon.com
You’re looking at LOCKE & KEY: KEYS TO THE KINGDOM #1, which features a standalone story called “Sparrow.” With the exception of the last two issues, all of the stories in KEYS TO THE KINGDOM are standalones; you don’t need to already be familiar with the series to jump in and enjoy. Every issue will also introduce a set of new keys (again, except for the last two). And when KEYS wraps up, we’ll be moving into the final stage of the larger story. I have had more fun than I can easily say writing about Bode, Tyler and Kinsey, but the good times have to end sometime; you can kill a good thing, draggin’ it out too long. The plan is for just two more books after this one, and then I will really be closing the door on LOCKE & KEY.
Даунлоуд

или щракнете върху емотикона Изображение
Изображение

Потребителски аватар
podlecii
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 20, 2008 2:59 pm

Мнение от podlecii » вт сеп 07, 2010 11:29 am

deadface написа:Нещо любопитно - Steven Spielberg, Alex Kurtzman, Robert Orci и Josh Friedman ще снимат телевизионен филм (вероятно сериал) по комиксите.
Прочетох вчера първата част - Welcome to Lovecraft и доста ми хареса. Един сериал би се получил много, много добре особено щом и Спилбърг се е заел.

:offtopic: това е първият комикс, който чета и затова си инсталирах първата програма, която намерих - comic rack. Вие с какво четете и ако има по-добра програма моля кажете?
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт сеп 07, 2010 12:57 pm

Аз използвам CDisplay. Не знам дали е по-добра, но е 1 мб и съм доволен от нея. Можеш да разглеждаш комикси и без специална програма. Просто преименуваш файла от .cbr на .rar или от .cbz на .zip и го отваряш/разархивираш с най-обикновен WinRar - появява се папка, пълна с .jpg файлове, които могат да се отварят с всяка програма за разглеждане на картинки.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед окт 17, 2010 11:46 pm

Locke & Key - Welcome to Lovecraft, Legacy Edition (prologue issue)
Locke & Key (6 issue mini)
Locke & Key - Head Games (6 issue mini)
Locke & Key - Crown of Shadows (6 issue mini)
Locke & Key - Keys to the Kingdom (1 from 6 issue mini)
Демонойд

Изображение
Locke & Key: Keys to the Kingdom #2
www.amazon.com

"On a bitter winter day, Kinsey Locke encounters a madwoman who just might be able to unlock the darkest secrets of Keyhouse. But forcing the truth out of her won't be easy, and besides... Dodge has no intention of ever giving Erin Voss a chance to tell what she knows."

Щракнете върху някой от емотиконите Изображение Изображение
Изображение

Потребителски аватар
podlecii
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 20, 2008 2:59 pm

Мнение от podlecii » пон дек 20, 2010 8:39 am

Изображение
Locke & Key: Keys to the Kingdom #3
тук го има :smile:
Изображение

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Мнение от Buhlio » съб яну 08, 2011 10:19 am

Четях я, очаквайки всеки момент да ме грабне, но това не се случи.Имаше един момент, в който интересът ми наистина беше подбуден, мисля, че в втората част, но след това пак загубих връзката си с героите и не ми пукаше какво ще им се случи.А това усетя ли го, значи просто не е мой тип книга.
Не е лоша, но лично мен не успя да ме впечатли с нищо.Още от началото очаквах именно такова развитие на събитията, към края ми доскуча.Може би я приех по този начин, тъй като очакванията ми бяха огромни.Оставих се да се заблудя, че ще чета нещо от нивото на Кинг или дори по-добро, което си е само мой проблем.Това е искреното ми мнение, радвам се за всеки, на който му е харесала книгата - нали това е целта все пак? Искаше ми се и аз да я обикна, но не можах.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср яну 26, 2011 2:34 am

Алтернативен линк за 3-ти брой -> Изображение

*

Изображение
Locke & Key: Keys to the Kingdom #4 (of 6)
www.amazon.com

When Squadron Strange accept a mission from a ghost, they find themselves on their most perilous raid ever... straight into the heart of a haunted mansion! Sgt. Rufus Whedon and Corporal Bode Locke have a terrifying lesson to learn: if you're dealing with a dead man, you better think fast and fight hard, if you don't want to wind up one yourself!

Щракнете върху емотикона Изображение
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет мар 04, 2011 4:51 am

Изображение
Locke & Key: Keys to the Kingdom #5 (of 6)
www.amazon.com

Illusions will be smashed and good people will be destroyed in a shattering two-part story that changes everything. Tyler Locke begins, finally, to consider what he knows about the terrifying but mysterious enemy that has harrowed the Locke family for months-only to find that all the evidence points to a single suspect: Zack Wells.

Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет апр 28, 2011 3:34 am

Изображение
Locke & Key: Keys to the Kingdom #6 (of 6)

Keys to the Kingdom' comes to a close-as Dodge and Tyler Locke confront one another at last. Tyler came armed with the truth; Dodge prefers sharper instruments, and shows his willingness to use them, in a story that will tear more than one life to shreds.

*

Всички броеве на:

Locke and Key
Welcome to Lovecraft
Head Games
Crown of Shadows
Keys to the Kingdom

Даунлоуд
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон юли 18, 2011 2:58 pm

Изображение

http://books.usatoday.com/bookbuzz/post ... e/177105/1
Джо Хил пише роман за вампири, вероятно ще излезе в края на тази или през следващата година
Изображение

Отговори