Кой какво чете

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Кой какво чете

Мнение от deadface » чет фев 25, 2010 1:57 pm

Аз още съм на "Онзи, който убива в гората", но междувременно успях да прочета две книги на Мелиса де ла Круз за вампири. Само дето вампирите се оказаха паднали ангели, които пият кръв, а книгите - по-скоро чиклит :devil: Иначе имаше забавни моменти, ама няма да спойлвам, че току-виж ги издали у нас.
Изображение

Потребителски аватар
FRNDS
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет дек 05, 2008 10:49 pm

Мнение от FRNDS » пет фев 26, 2010 3:40 pm

Прочетох на Кунц - "Драконови сълзи" - не останах особено очарован. Самият сюжет е добър, хареса ми като замисъл, но начинът на разказване на Кунц не ми допадна. Това ми е втората прочетена негова книга. От засегашните прочетени негови книги мисля, че въобще не може да се сравни с Кинг (лично мнение).

В момента чета на Стивън Кинг - "Безсъние".
Много е важно да имаш до себе си някой, който вярва в теб. Не са нужни гръмки думи. Самата вяра обикновенно е достатъчна.

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср май 14, 2008 10:23 am

Мнение от shewolf » съб фев 27, 2010 10:48 am

Приключих с "Човекът вълк" - книгата се оказа много добра, следва почти дословно сюжета на филма, но атмосферата е пресъздадена отлично.
Довърших и "Унищожителят на злото", щеше да ми допадне още повече, ако не беше отвратителният превод. На всичкото отгоре свърши така, сякаш някой не е превел последната страница :a010:
В момента чета "Здрач", но на Дмитрий Глуховски . Дотук съм много доволна, общо взето има ли набъркани южноамерикански индиански племена / и североамерикански става / аз съм доволна, но наистина е увлекателно написана.
Вeware what stalks You in the night
Вeware the Shewolf and her bite

http://www.plovdivmetalforum.net/smf/index.php

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср мар 17, 2010 3:03 am

Най-сетне дочетох "N" на Arthur Machen. Няма нищо общо с едноименния разказ на Кинг и не е хорър. Става дума за едно място (парк), на което няколко реалности съществуват едновременно. Когато гледат към него, понякога хората виждат разни златисти, сребристи и лилави цветя, дървета, каквито никога преди не са виждали и причудливи постройки. А в действителност въпросното място изглежда съвсем различно. Доста странен и объркан разказ, още не мога да реша дали ми харесва.

Междувременно приключих и "Онзи, който убива в гората" на Матю Скот Хансън. Оказа се доста динамичен трилър/хорър за високо 3 метра и половина йети (или, ако предпочитате, Голямата стъпка), което ловува хора, убива ги по най-различни начини и после ги изяжда. В книгата има доста убийства (поне 20-30), но не са описани особено детайлно. Авторът е наблегнал повече на действието, отколкото на атмосферата и чувството на страх. Има и свръхестествен елемент, но не е ключов и не е развит особено - Хансън го е използвал като пикантна подправка към основното ястие. Същото се отнася и за единствената сцена на изнасилване, в която йетито внезапно решава, че преди да види сметката на една от главните героини, ще я... Има доста неща, които не са изпипани и не звучат достатъчно убедително, но като цяло романът е доста добър. Напомня на книгите на Питър Бенчли ("Челюсти", "Звяр"), но им отстъпва като атмосфера и персонажи.

Прочетох и един неиздаден у нас роман на Джеймс Патерсън - "Alex Cross's Trial". По-различен е от всички негови трилъри, които съм чел до момента. Няма серийни убийци, а Ку Клукс Клан и действието се развива в началото на 20 век. Не ми допадна особено, може би защото е съдебен трилър.

В момента чета "Къде изчезна Джоана Крос" от Дейвид Амброуз. Вече съм на финала. Доста зловещ свръхестествен трилър. Като го прочета, ще коментирам повече.
Изображение

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от shewolf » ср мар 24, 2010 11:29 am

Напоследък не ми остава време да пиша, но поне съумявам да чета :)
Така прочетох "Заразата"на дел Торо и Хоган. Съгласна съм с всички положителни коментари за нея :) Представена е една мааалко по-различна концепция за вампирите, доста по-брутална и по-нелицеприятна от насадената напоследък. Мрачна и зловеща на места, в очакване съм на следващите части.
След нея прочетох "Полетът на щъркелите" на Гранже. Толкова динамична книга не бях чела отдавна. Повече ми хареса от "Пурпурните реки". За 250 страници главният герой успява да прекоси три контитента, някои даже повече от веднъж; набъркани са многожество сюжетни линии, на места става доволно брутална. Препоръчвам я :)
И снощи започнах и приключих с "Артур и отмъщението на Малтазар". Много отдавна исках да прочета някоя от книжките, за да видя дали на Бесон и писането му се отдава. Е, отдава му се :) Много ми хареса, при възможност ще се сдобия и с другите две части.
В момента чета "Огън от Ада" на Престън и Чайлд

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » ср мар 31, 2010 4:17 pm

Като един истински Пауър Метълист и заклет Фентъзи Фен се мъча с Legend на David Gemmell

Главен персонаж е някакъв тип Druss, който размахва брадва и точно като Олд Шетърхенд ги бие по 7 наведнъж. Абе, накратко:не ме грабва. Предишната, която прочетох от него Knights of dark renown беше доста по-добра

А прочетох и първа част на "Вещерът" на Анджей Сапковски
най-доброто фентъзи, което ми е попадало от години, смазващо от раз повечето американци!!! Тоя заслужава да бъде много голям!
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср мар 31, 2010 7:50 pm

Прочетох "Къде изчезна Джоана Крос" от Дейвид Амброуз и "Изкушение" от Дъглас Кенеди, като и двете ми харесаха, при това доста. В момента чета "Душата на злото" на Максим Чатам - криминален трилър за серийни убийци в духа на "Мълчанието на агнетата".
Изображение

Потребителски аватар
FRNDS
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от FRNDS » ср мар 31, 2010 9:22 pm

Дочетох "Безсъние" като много ми хареса, даже се нареди сред любимите ми на Краля.
Сега съм подхванал "Клетка" на Кинг.
Много е важно да имаш до себе си някой, който вярва в теб. Не са нужни гръмки думи. Самата вяра обикновенно е достатъчна.

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Мнение от PostMortem » ср мар 31, 2010 10:21 pm

В момента чета "Баскервилското куче" на сър Артър Конан Дойл. В началото съм, но съм очарован от интригуващия стил и увлекателността. През пролетната ваканция може и да се напъна и да я прочета и без туй не е много голяма :)
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Потребителски аватар
FRNDS
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от FRNDS » ср мар 31, 2010 11:42 pm

PostMortem написа:В момента чета "Баскервилското куче" на сър Артър Конан Дойл. В началото съм, но съм очарован от интригуващия стил и увлекателността. През пролетната ваканция може и да се напъна и да я прочета и без туй не е много голяма :)
Ще ми кажеш ли горе долу за какво става въпрос в книгата?

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет апр 01, 2010 12:27 am

FRNDS, малко ще му е трудно, нали е още в началото :rolleyes: Ето ти инфо тук и тук. Аз имам смътни спомени (чел съм я в основното училище), но беше доста мрачна и зловеща.
Изображение

Потребителски аватар
Ted
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 12, 2007 5:18 pm

Мнение от Ted » чет апр 01, 2010 12:34 am

Аз също съм на вълна Артър Конан Дойл, а именно "Шерлок Холмс.Том 1" от (поне според издателство Труд) пълната колекция произведения, включващи Холмс.

Потребителски аватар
charlie
Childe
Childe
Регистриран: съб юни 02, 2007 4:01 pm

Мнение от charlie » пет апр 02, 2010 12:44 am

Чета на Кинг "Кристин" и засега съм очарована. Успоредно с нея от любопитство съм подхванала "Скитница" на нашумялата с поредицата "Здрач" госпожа Майър. Историята е симпатична, доста наивно написана, но като цяло не е зле.
"Всеки глупак знае как да умре.Трудното е да се научиш как да оцелееш."

Потребителски аватар
stihopletec
Breaker
Breaker
Регистриран: нед мар 12, 2006 3:51 am
Контакти:

Мнение от stihopletec » вт апр 06, 2010 1:48 am

Тъкмо довърших последната издадена в България книга на поредицата "Вещерът" на Анджей Сапковски. Доста добро полско фентъзи, което успя да ме изненада :)
За света може да си само един човек, но за един човек може да си света !
Лесно е да умреш за човек, който си обичал, но е трудно да намериш човек, за когото си заслужава да живееш !
Почувствайте кога сте свършили и оставете четката или молива.Останалото е само живот. (Стивън Кинг)

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » вт апр 06, 2010 12:38 pm

Тъкмо привършвам със първата част от трилогията „Кръвта на Нострадамус” на Ендрю Лоурънс. Много добро начало, обещава останалите две части да са много увлекателни. Довечера като се прибера почвам втората книга, че да видим какво ще става нататък :smile:
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от shewolf » вт апр 06, 2010 3:23 pm

Прочетох "Пиратски ширини" на Майкъл Крайтън - действието се развива 1665 година в Порт Ройал ( което ме подсеща за http://www.youtube.com/watch?v=5qL-fE4QEl4" onclick="window.open(this.href);return false; :tooth: ). Главните герои, под командването на капера Чарлз Хънтър, имат за цел да ограбят съкровище от испански кораб, като по пътя си към него се сблъскват с канибали, морски чудовища, урагани, интриги и сума други препятствия. Изобщо книгата е изпълнена с действие и се чете на един дъх. Препоръчвам я.
В момента съм на средата на "Натюрморт с гаравани" на Престън и Чайлд. До този момент е една от техните книги, които ми харесват най-много.

Machete
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: пет апр 25, 2008 6:50 pm

Мнение от Machete » ср апр 07, 2010 7:14 pm

Преди няколко дни приключих "Непознат в Огледалото" на Сидни Шелдън. Като изключим финала на книгата, останах с добри впечатления. Интересен портрет на тъмната страна на шоубизнеса, пречупен през погледа на измислени персонажи, отразяващи обаче толкова много реални такива, чиито мечти биват разбивани ежедневно в ада, наречен Холивуд.

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от shewolf » чет апр 08, 2010 3:09 pm

Приключих с "Натюртморт с гарвани" - оказа се най-бруталната книга от Престън/ Чайлд, която съм чела до момента :) Препоръчвам с две ръце.
Започнах "Призрачни светлини" на Дейвид Морел. Съвсем в началото съм и не мога да споделя повече.

Потребителски аватар
Метеорит
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср окт 28, 2009 6:24 pm

Мнение от Метеорит » чет апр 08, 2010 4:12 pm

аз пък съм на шестата част от Тъмната кула ,,Песента на Сузана,,.Не е лоша.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Мнение от Buhlio » чет апр 08, 2010 10:06 pm

Приключих
Къщата на духовете - Исабел Алиенде
Вещиците - Ан Райс 2 том
Не заспивай - Грет Айлс
Майкъл Джаксън - КОНСПИРАЦИЯТА - Афродайт Джоунс
И последно тази, която стана любимата ми книга - Спасителят в ръжта - Селинджър.

В момента
Дракула - Брам Стокър
Вещиците - Ан Райс - Том 3
Безсъние - Стивън Кинг
Дъщеря на съдбата - Исабел Алиенде
Майстора и Маргарита - Михаил Булгаков

Редувам ги, като съм наблегнал на "Вещиците", тъй като от няколко месеца чета цялата поредица от четири части и "Дъщеря на съдбата" от Исабел Алиенде."Безсъние" и "Дракула" ги препрочитам като разтоварващо четиво.

Отговори