Кой какво чете

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср май 14, 2008 10:23 am

Re: Кой какво чете

Мнение от shewolf » пет авг 13, 2010 1:33 pm

Прочетох "Взривената въздушна кула", успя да постигне динамичността на първите две части. Имайки предвид, че главната героиня прекарва голяма част от времето в болница / не го считам за спойлер, резюмето на задната корица на книгата издава повече инфо. Съжалявам, че го четох чак / е нормално. Много добра поредица. Интересно ми е дали ще изникнат продължения.
Днес успях да прочета и "Нос страх" от Джон Макдоналд. Малко скептично подходих като видях, че е писана преди повече от 50 години, но книгата е много хубава, по нищо не личи кога е писана. Динамична и държи в напрежение до последно. Препоръчвам.

Едит: Излъгах, личи си, че е писана преди 50 и кусур години: главният герой си поръчва бира - дава долар и му връщат 55 цента :tooth:
Вeware what stalks You in the night
Вeware the Shewolf and her bite

http://www.plovdivmetalforum.net/smf/index.php

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Мнение от PostMortem » съб авг 14, 2010 10:48 pm

Прочетох "Страшни разкази" и от днес почнах "Дракула - Немъртвият". Започва доста добре, харесва ми посоката на продължението. В книгата са включени освен Дракула и злодеи като Батори и Джак Изкормвача, а също така и героят на автора на оригиналния "Дракула" - Брам Стокър.
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср май 14, 2008 10:23 am

Мнение от shewolf » пон авг 16, 2010 1:51 pm

Почивните дни успях да прочета двете излезли до момента у нас части на "Игрите на глада" от Сюзан Колинс. Наистина, както е цитиран Стивън Кинг на гърба на корицата "Не можах да я оставя" / Абстрахирах се от позитивния коментар на Стефани Майер :tooth: /. Идеята не е нова - след явно някакъв катаклизъм / не става ясно какъв / светът не е вече това, което ние познаваме. На мястото на Северна Америка се намира държавата Пандем, със столица Капитол / не е много оригинално, ама... /, в която живее "елита" на нацията и като цяло благоденства. Останалата част от континента е разделена на Окръзи - дванадесет на брой, всеки от които отговаря за определена индустрия, където хората се подчиняват на правилата на Капитола и живеят в бедност и с ограничена свобода. Всяка година за забавление се организира нещо като Реалити шоу, в което участниците са по едно момче и момиче на възраст от 12 до 18 години от всеки Окръг, които се избират чрез жребий. Целата на т.нар. Игри е, че накрая от участниците оцелява само един. Въпросните Игри се провеждат, за да напомнят на Окръзите, че са напълно във властта на столицата и са на датата на потушаване на бунт срещу властта, потуешен преди 75 години. Та главната героиня Катнис, се оказва "печеливша" е един такъв жребий, замествайки доброволно по-малката си сестра.
Книгата е написана много майсторски и наистина е трудно да я оставиш. Героите успяваш да усетиш близки / поне при мен беше така /. Чувствах се така сякаш гледам хубав филм, така образно беше описано всичко, че читателят сякаш вижда картини пред себе си. Убийствата не са представени брутално, но въпреки това са доста въздействащи / и доста разнообразни при това :tooth:.
Ако не е станало ясно досега, ПРЕПОРЪЧВАМ Я.
Последната част излиза след по-малко от 10 дни в Щатите, дано по-скоро се появи и при нас :)

Започнах "Черната мълния" на Джон Сол
Вeware what stalks You in the night
Вeware the Shewolf and her bite

http://www.plovdivmetalforum.net/smf/index.php

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

Потребителски аватар
CELL
Breaker
Breaker
Регистриран: вт юли 20, 2010 4:44 pm

Мнение от CELL » вт авг 17, 2010 9:38 am

Вчера си купих Скарпета на Патриша Корнуел и се надявам да ми хареса така,както ме харесваха по-старите ...

Потребителски аватар
bruja
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: вт мар 23, 2010 12:39 pm

Мнение от bruja » ср авг 18, 2010 9:34 pm

Сега чета Tyrannosaur Canyon на Дъглас Престън.
За първи път чета негова книга, харесва ми засега.
Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого. Марк Твен

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет яну 14, 2010 2:34 am

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » чет авг 19, 2010 6:16 am

Почнах "Драконови сълзи" на Дийн Кунц. Ама много мразя да чета за полицаи :huh: . Особено пък за партньори, които Откриват Любовта, докато Побеждават Злото :huh: :huh: . Но като се абстрахираме от това, книгата засега не е лоша.
Изображение

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » чет авг 19, 2010 1:45 pm

Особено пък за партньори, които Откриват Любовта, докато Побеждават Злото
Който иска да чете Кунц, трябва да му свикне на тия работи :smile: И на мен ми е досаждал, ама си е готин автор
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » пет авг 20, 2010 6:21 pm

Прочетох антологията "Stories: All-New Tales". Разказите на Джо Р. Лансдейл, Питър Строб и Ал Сарантонио рулират, тези на Нийл Геймън и Джо Хил също не са лоши, останалите не ми харесаха особено.

В момента - "Провидението Басенджи" на Саймън Кливланд.
Изображение

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » съб авг 21, 2010 10:29 pm

Dying Inside на Силвърбърг излезна забележително четиво. Thumbs up, дет се вика

Започвам Fiona McIntosh-Odalisque
това е първа част на трилогията Percheron
надявам се да е смотана, щото ако ми хареса, трябва да си купувам втора и трета :smile:
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от PostMortem » пон авг 23, 2010 10:25 pm

Прочетох "Дракула - Немъртвият" от Дейкър Стокър и Йън Холт.

Адски добра книга ! В началото подходих с доста съмнение към нея, но определено Брам може да е щастлив от това какво са направили наследниците му с продължението ! Много драма, емоции и прилично количество бруталност. В историята главно действащо лице, освен Дракула, е Елизабет Батори, също така е включен и героят на Брам Стокър.

Много интересна концепция, която променя из основи представа и внушението на оригинала.
Spoiler
Show
Оказва се, че Дракула е бил добрият през цялото време
Препоръчвам горещо на всички, които се колебаят дали да я взимат, както и на тези, които са чели оригиналният Дракула.

Следва да започна "Проклятието" на Кинг.

Потребителски аватар
bruja
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: вт мар 23, 2010 12:39 pm

Мнение от bruja » пон авг 30, 2010 6:01 pm

препрочетох "Цар Плъх" на Клавел, сега започвам "Ключът към бездната" на Хосе Карлос Сомоса, по препоръките, прочетени тук.
Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого. Марк Твен

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от PostMortem » пон авг 30, 2010 10:34 pm

Преди няколко дни прочетох :

Стивън Кинг - Проклятието

Една доста добра книга, както се и очакваше, в която имаше доста комични елементи за мен(имаше едно сравнение, което беше "като сляп епилептик със сърдечен удар", което направо ме разби).

Заслужава си за четене определено, а образът на Ричърд Джинели супер ме изкефи,
Spoiler
Show
даже ми стана гадно, когато накрая умря.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт авг 31, 2010 12:48 pm

Прочетох "The Ruins" by Scott Smith. Авторът, който е чудесен разказвач, успява да създаде една изключително зловеща атмосфера, а мрачната история се разгръща плавно като река (романът няма глави, които да накъсват действието). Като цяло книгата ми хареса повече от филма, въпреки че между двете няма големи разлики.

Прочетох и "Провидението Басенджи" на Саймън Кливланд. Понеже авторът е българин, който издава книги в Щатите под псевдоним, предполагах, че е написал романа на български и след това го е превел на английски. Оказа се, че не е така. Това, което прочетох, беше един ужасно нескопосан български превод, пълен с всевъзможни грешки. За съжаление недостатъците на книгата далеч не се изчерпват с превода. Авторът има доста посредствен стил и нито един елемент от прозата му не звучи убедително (особено нереалистични са действията на главните герои и диалозите). Самият роман (по-точно новела) е нещо средно между свръхестествен трилър и хорър, но не успява да уплаши по никакъв начин читателя, нито да го накара да отгръща нетърпеливо страниците. А сюжетът е толкова неправдоподобен и изсмукан от пръстите, че не става и за B-Movie.

В момента - "Истории оттук-оттам" на Джоан Харис. До момента съм прочел 5 разказа от сборника. Нито един не успя да ме впечатли като история, но авторката има изненадващо приятен стил.
Изображение

Потребителски аватар
charlie
Childe
Childe
Регистриран: съб юни 02, 2007 4:01 pm

Мнение от charlie » вт авг 31, 2010 2:36 pm

"Японски детектив" :smile: Изключително приятна книжка, съставена от две криминални истории - повестта "Чудовище в мрака" на Едогава Рампо и романа "Плюшеното мече" на Сейичи Моримура. Прочетох първата и съм на половината на втората и определено много ми харесват. Стила на авторите и проблемите, които засягат силно се различват, но и двамата пишат увлекателно, интригуващо и поддържайки напрежението, успяват да задържат вниманието на читателя.
"Всеки глупак знае как да умре.Трудното е да се научиш как да оцелееш."

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет яну 14, 2010 2:34 am

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » ср сеп 01, 2010 4:08 pm

"Ключът към дверите" на Джан Сийгъл. Това е първата част от трилогията "Децата на Просперо". Леко и приятно фентъзи, щедро подправено с вещици, върколаци, сирени и наследници на Атлантида :) . Въпреки, че не е нищо особено, увлича доста. Ако евентуално стане нещо особено по-нататък, ще доложа :tooth: .
Изображение

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Мнение от Buhlio » ср сеп 01, 2010 7:59 pm

Наследството - Том Савидж
По пътя - Керуак
Кристин - Стивън Кинг

Наблегнах на Кристин от вчера.

Machete
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: пет апр 25, 2008 6:50 pm

Мнение от Machete » съб сеп 04, 2010 4:34 am

Buhlio написа: По пътя - Керуак
Тъкмо щях да попитам кои книги на Керуак са издавани у нас, баси съвпадението. :tooth: Е, мерси де. :) Дано си я намеря.

А по темата:

"От утрото до здрача" на Сидни Шелдън и "Прокълната Кръв" от Хамет. :smile:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб сеп 04, 2010 3:49 pm

"Handling the Undead" на Йон Линдквист. Вече прочетох първите 30-ина страници и трябва да отбележа, че романът не отстъпва по нищо на "Покани ме да вляза" :smile:
Изображение

Потребителски аватар
BLADE
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 17, 2006 11:59 pm

Мнение от BLADE » нед сеп 05, 2010 11:07 pm

Процесът - Кафка. Нещо много ме мъчи този разказ. Личи си, че е писан преди многооо време. Интересна история, но някак си стила на писане ме отекчава на моменти, но ще се преборя :) :tooth:
http://jordanlozanov.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » ср сеп 08, 2010 12:22 am

Richard Laymon - Dreadful Tales

Засега съм прочел само преговора и първия разказ, който ми хареса. Жалко, че едва ли ще издадат нещо ново на Ричард Леймън на български (скоро).

Отговори