Кой какво чете

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пет мар 30, 2012 12:09 pm
Контакти:

Re: Кой какво чете

Мнение от Flesh » нед юли 13, 2014 2:56 am

Отказах се от Слепоглед. Интересна е, но е написана доста тежко. Не ми се занимава с хард сай фай.

Вместо това за ден и половина прочетох Пътешествие по Екватора на Майк Хорн. Страхотна книга и невероятно приключение.
Започнах и другата му книга - Покорителят на невъзможното.

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » нед юли 13, 2014 7:20 pm

браво
гордост си
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » чет юли 17, 2014 6:10 pm

Започнах "Кралят в жълто" на Робърт Чеймбърс.Много харесвам старите майстори на хоръра,но ще видим.

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Dinh
Dinh
Регистриран: съб апр 13, 2013 6:11 pm

Мнение от dancho_stavrev » съб юли 19, 2014 2:41 pm

Почвам Крепостта на Ф. Пол Уилсън. С големи очаквания съм, надявам се да се оправдаят. :ae:
Изображение

Потребителски аватар
deimos
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: пон авг 31, 2009 11:55 pm

Мнение от deimos » съб юли 19, 2014 4:56 pm

dancho_stavrev написа:Почвам Крепостта на Ф. Пол Уилсън. С големи очаквания съм, надявам се да се оправдаят. :ae:
Миналата година прочетох книгата и ми остави много добри впечатления. Определено я препоръчвам!
“Fiction is the truth inside the lie.”

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Dinh
Dinh

Мнение от dancho_stavrev » съб юли 19, 2014 5:19 pm

deimos написа:
dancho_stavrev написа:Почвам Крепостта на Ф. Пол Уилсън. С големи очаквания съм, надявам се да се оправдаят. :ae:
Миналата година прочетох книгата и ми остави много добри впечатления. Определено я препоръчвам!
Прочетох първите 30 страници. Допада ми засега. Харесва ми и това, че действието се развива в близки земи, а също и заради познанията по история, които явно се очертава да получа от книгата.
Изображение

Потребителски аватар
Stargazer
Dinh
Dinh
Регистриран: пет юли 03, 2009 5:09 pm

Мнение от Stargazer » съб юли 19, 2014 7:36 pm

Реших да зачета малко Удхаус, че ми се разтоварва. Изтеглих си от Читанката, като за уикенда :)
Захванала съм пък за трети път "Сблъсък на крале" на Мартин, обаче пак ми стихна ентусиазмът, а бях решила да си ги припомня отначало и да изчета този път цялата поредица. Не съм се отказала, ще я мъча, ако трябва насила ще я дочета, просто искам да я прекрача най-сетне тази 2-ра част, че на 2 пъти ме спъна. Не е да не ми харесва - харесва ми, ама тегава работа. Пък и като съм изгледала сериала, нямам мотивация да разбера какво ще стане. То и без сериала същата работа - милите ми приятели останаха глухи за протестите ми преди време и ми разкриха почти всеки по-такъв момент, който можеше да ми направи кефа сама да си го прочета. Ама като съм си навила на пръста да прочета пустите му книги, няма да се предам :ae:
I've tried to fill this silence up
But now it's back again

It's deafening...

corcoran82
Commoner
Commoner
Регистриран: вт май 17, 2011 4:41 am

Мнение от corcoran82 » нед юли 20, 2014 4:23 am

Айде и аз да се включа във форума, стига воайорство толкова години :)
Чета успоредно "Американски богове" на Геймън, "Бряг край мътни води" на Лансдейл и "Странният рицар на свещената книга" на Антон Дончев.
Романът на Геймън е един от най-силните, които са ми попадали от години насам. Изключителен стил, въображение и пълнокръвни герои. Една от книгите, за които още на 30-ата страница реших, че е брилянтна, оттам-насетне впечатлението само се засилва. Тъкмо, когато реша, че няма как да стане по-добра, книгата ме изненадва. Не е чудно, че поръчах останалите му книги накуп.
Лансдейл е чудо на чудесата. Чел съм "Батман в плен на моторите" - детска книжка с някои странни, в смисъл на успешни, хрумвания, но слабо, според мен, изпълнение. Вярно, когато бях на десет бях влюбен в романа, но скоро я препрочетох и се удивих какво наивно хлапе съм бил. За сметка на това "Бряг..." е нещо фамозно. Изключително изчистен стил, увлекателна, четивна - за два дни съм на 50-ина страници от финала. Не е нещо нечувано като сюжет, но е написана по невъзможно добър начин. Особено в сравнение с "Пътуващо представление с вампир" на Леймън, която, по моему, е страшен боклук. Единият автор просто може да пише.
Книгата на Дончев се разказва за тайната книга на богомилите, започва интригуващо и ми беше рекламирана от приятел като по-добра от "Време разделно". Е, при положение, че "Време разделно" ми е любимата българска книга, трябваше да зачета. Ще докладвам при интерес.

Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Мнение от Flesh » пон юли 21, 2014 12:40 am

Днес имах "щастието" да се возя във влака София - Перник към 3 часа и съответно (кой би помислил!) си носех книжки с мен. Зачетох ето това наглед интересно нещо

Изображение

Та чета си аз до към 60-та страница, след което започнах да прескачам някои части и да минавам набързо от абзац на абзац. Пък тя взе че свърши.

Пънк версията на Хобит? ПЪНК ВЕРСИЯТА НА ХОБИТ??? ПЪНК ВЕРСИЯТА НА БАБА МИ ТЕРЛИЦИТЕ!!!

Супер скучна книга. Нищо интересно не се случва. Ама никога. Не знам кой чукундур й е дал награда.

Мега. Тъпа. Книга.

Потребителски аватар
Stargazer
Dinh
Dinh
Регистриран: пет юли 03, 2009 5:09 pm

Мнение от Stargazer » ср юли 23, 2014 12:02 am

"Американски богове" на Нийл Геймън. А "Сблъсък на крале" си седи... :huh:
I've tried to fill this silence up
But now it's back again

It's deafening...

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » чет юли 24, 2014 9:15 am

айде и аз "Кривата на щастието"
м/у другото аз отново съм в дупка и нищо не ми се зачита, а което ми се - хвърлям го след няколко страници,
но ето че това не ми се ще да оставям
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Мнение от Flesh » пон юли 28, 2014 12:25 am

В момента чета Изплези си езика на Ма Дзиен. Абсолютно брилянтна книга. Невероятно човешка и ако щете духовна (но не по онзи гнусен начин).

Потребителски аватар
killswitch
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт юли 16, 2013 5:52 pm

Мнение от killswitch » пон юли 28, 2014 9:39 am

" Thr3e " Ted Dekker - не бях чел този автор . Много добър трилър е книгата , поне засега .

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » вт юли 29, 2014 11:00 am

"Демонични песни" на Ф. Пол Уилсън. Добра е книгата. Авторът е готин. По-нататък ще пусна по-обширно мнение за книгата в темата и.

Потребителски аватар
nicksson
Childe
Childe
Регистриран: пон дек 30, 2013 10:17 am

Мнение от nicksson » ср юли 30, 2014 6:35 pm

Покрай вълната Ф. Пол Уилсън, в която явно не само аз съм изпаднал, чета "Некроскоп" на Брайън Лъмли. Книгата адски много се доближава до духа на "Крепостта". Части от действието се развиват в Русия и Румъния, а авторът доста често споменава и България. Лъмли е направил доста пространно проучване и според мен е уловил духа на Балканите. Над 1/3 от книгата вече "изядох" и дотук е много яка (въпреки доста мудното начало, което със сигурност може да откаже някои читатели).

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Dinh
Dinh

Мнение от dancho_stavrev » чет юли 31, 2014 10:26 am

nicksson написа:Покрай вълната Ф. Пол Уилсън, в която явно не само аз съм изпаднал, чета "Некроскоп" на Брайън Лъмли. Книгата адски много се доближава до духа на "Крепостта". Части от действието се развиват в Русия и Румъния, а авторът доста често споменава и България. Лъмли е направил доста пространно проучване и според мен е уловил духа на Балканите. Над 1/3 от книгата вече "изядох" и дотук е много яка (въпреки доста мудното начало, което със сигурност може да откаже някои читатели).
Има ли я издадена в България?
Изображение

Потребителски аватар
nicksson
Childe
Childe

Мнение от nicksson » чет юли 31, 2014 10:52 am

Не, за съжаление няма нищо издадено на български (мисля, че дори и разкази няма издавани до момента).

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » чет юли 31, 2014 10:58 am

Данчо, можеш да хвърлиш едно око на тази тема.
Нищо негово не е издавано, но скоро ще видим един разказ на Лъмли в тази предстояща антология. :)
Изображение

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Dinh
Dinh

Мнение от dancho_stavrev » чет юли 31, 2014 12:38 pm

Благодаря за отговорите, момчета. Питах, защото като потърсих името му в Гугъл, ми излязоха само страници на руски (понеже го търсих на български език). Явно това е поредния автор, незаслужено пренебрегнат в България. Жалка картинка... Иначе относно Крепостта на Ф. П. Уилсън, на средата съм. Бавничко я чета, но ми прави впечатление, че автора едва ли не зорлян подминава да спомене България по какъвто и да е повод. :)) Всички съседни държави спомена, но не и нашата мила родина. Иначе книгата много ми харесва, засега поне.
Изображение

Потребителски аватар
nicksson
Childe
Childe

Мнение от nicksson » чет юли 31, 2014 1:11 pm

Всъщност в "Крепостта" Уилсън наистина не споменава България, но ако питаш мен не е нарочно. В прякото продължение на "Крепостта", а именно REBORN, ни споменава, нас българите. Също така споменава и град Търговище, но тук си мисля, че говори за румънското Търговище, а не за нашето.

От своя страна пък Лъмли вече на 5-6 места ни споменава (на средата на книгата съм и аз) и то не просто неща от рода на "граничи с България", а доста по-сериозни :) Последно ставаше въпрос за уиски: един от героите казва на друг да намери (в Румъния става въпрос) шотландско уиски, а не онова, което правят в България. Лично аз не съм запознат дали през 1975 година (тогава се развива това действие) сме произвеждали и изнасяли българско уиски в Румъния. Ще ми е интересно някой по-запознат да ни светне по въпроса :) Личното ми мнение е, че Лъмли е пил българска ракия и я е помислил за уиски :)

Отговори