Бурята на века

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Re: Бурята на века

Мнение от BOTQTA » ср май 28, 2014 7:00 pm

Е това е епична работа вече. За ценители като нас тука поне... Иначе ако ми кажат да си купя "сценария за даден филм" (и то не някой Оскар-филм, а второразряден ужас), ще им се смея много на всички! :D Вероятно така се чувстват 98% от хората, като видят тази книга. Но за нас, останалите 2%... целуваме книгата и я купуваме с широка усмивка на лицето!
На мен пък "Sorry, Right Number" много ми хареса. Не ми пречеше, че е във формата на сценарий, не я усетих дори! Както се казва на надписа над "една камина" - Важна е историята, не разказвача!!! В нашия случай може да го модифицираме като "Важна е историята, не под каква форма ти я поднасят". :)
Купувам я скоро!

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » вт юни 03, 2014 8:27 pm

Изданието е много добро. Хубава хартия, хубави корици (художествено и технически погледнато). Днес си го взех. И "Курджо" е така, само че си го оставих за по-късно... пари за ядене трябват... Текстът вътре си е роман, просто е написан в друга форма. Кинг си го казва още в предговора. Според мен е зарибявка.

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » съб юни 07, 2014 10:31 am

И аз си я купих тези дни. Първо препрочетох "Съжалявам, но не е грешка" за разгрявка и после започнах и Бурята. И наистина - в сравнение с на Бард изданията това е в пъти по-качествено и ще се запази във времето повече. Плеяда също пускат качествени, но там цената е с 5-10 лева повече... :D И аз мисля да си взема Куджо по-нататък...

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » чет юни 12, 2014 7:39 pm

Прочетох 2/3 от книгата. Не мисля, че ще ми се даде някакъв отговор до края на книгата. За това направо питам: има ли някакъв скрит смисъл това
Born in lust, turn to dust.
Born in sin, come on in.
?????
Не ми се вярва да е сложено само защото има рима и се говори за грехове и смърт. Или аз търся под вола теле? Някой начетен нещо да каже?????
Иначе книгата е 6 точки! После мисля пак да гледам филма, веднъж го гледах преди няколко години, ама дори не помня финала какъв беше. Така че с наслада си чета книгата. Както се казва и в предговора, това не е никакъв сценарий, това си е чиста книга, написана под малко по-странна форма. Той и самия Кинг казва в предговора: "Нямах притеснения! Дори и да отхвърлят идеята за филма, много лесно това щеше да се превърне от сценарий в роман."

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » пет юни 13, 2014 2:04 am

Няма скрит смисъл, просто Линож обича да реди стихчета :)
Изображение

Потребителски аватар
30sthell
Breaker
Breaker
Регистриран: чет мар 22, 2012 9:08 am

Мнение от 30sthell » пет юни 13, 2014 3:52 pm

Linoge написа:......
6. Поради необяснима причина смятам за нужно да погледна коментарите в сайта на Helikon
7. Виждам това >>>> ''Хамериканеца Кинг май много е закъсал за парици...''
8. Плаче ми се, но аз се държа мъжки, докато пиша този пост.
Helicon - това книжарницата, в която продават хималайска сол и няк'ви вина ....не знам кой е закъсал, ако е така :wink:

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » пон юни 16, 2014 8:30 am

"Градът ви гъмжи от прелюбодейци, педофили, крадци, чревоугодници, убийци, побойници, сребролюбци и мошеници. Зная всичко за всеки един от тях. Родените в похот ще станат на прах. Да дойдат при мен родените в грях."
Линож иска да им каже вероятно, че всички са грешници и за това е дошъл тук. Е то ако се замисли човек... то почти навсякъде е така, не само в малкия град, какъвто е Литъл Тол. Е, не мога да го разбера, борн ин син, кам он ин! :D

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » пет юли 17, 2015 8:50 pm

Едно ревю на книгата:
Свежо, прохладно, мрачно и доста по-интересно отколкото в реалния живот на един обикновен човек. Най-малкото героите обитават идилично островче. Е... дотук с нещата, които ще ни се сторят атрактивни. Малко, скучно островче, рядко населено и пълно с най-обикновени еснафи, чиито живот се свежда в работа и спане... и някоя изневяра между другото. Нещо типично за Стивън Кинг. И така, докато авторът не реши да захлюпи внезапно по тенджера на главите им, за да бие по нея като по барабан... *Дан* - *дан* - *дан*! Как да знаят откъде им е дошло? Ако си герой от книга и те е създал Стивън Кинг обикновено нещата не се стичат по онзи начин, по който си предполагал, че ще се стекат.
http://slovoyadets.blogspot.com/2015/07 ... st_16.html

Потребителски аватар
Vorpax
Commoner
Commoner
Регистриран: съб мар 24, 2018 11:42 pm

Мнение от Vorpax » пон яну 07, 2019 3:40 pm

Бурята на века е една прекрасна книга! Макар и под формата на сценарии (изобщо да не ви плаши това) си е чистокръвен роман, който ми отвя главата. Атмосферата е смразяваща - буря, виелици, сняг, изолация на малък остров, сплутено общество изправено пред извънредна ситуация и надвиснало древно зло. Повдига въпроса от морална гледна точка - изборите които правим, дали са правилни или грешни и човешкия дух в безизходица и под натиск. Дали обаче жителите са си го заслужили? Защото всички имат тайни.. и скрити грехове за, които може би си плащат и то с цената на човешки живот.
Faith in Chaos

Отговори