Луксозните Издания

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker
Регистриран: вт мар 17, 2009 1:01 pm

Луксозните Издания

Мнение от READER » нед яну 01, 2017 6:40 pm

Има хора, за които книгата не е обикновен неодушевен предмет, а много повече. Предлагам това да е тема за ценителите на истинската, луксозна, хартиена книга. Всеки, които притежава луксозно издание да сподели какви са му впечатленията спрямо цената, дизайна, качеството на хартията, превод и цена и всичко останало, което Ви вълнува в едно луксозно издание.
"Способен съм на всичко, стига то
да е човешко. Който ме надмине,
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker

Re: Луксозните Издания

Мнение от READER » нед яну 01, 2017 6:50 pm

Имам няколко луксозни издания, които с гордост притежавам и все повече се захласвам към книгите, които се правят за ценители.

"Властелинът на Пръстените" - Толкин - Притежавам луксозното издание с кожена корица и позлатеният надпис. Честно да си призная, препрочитам си това с меките корици, защото не искам да наранявам другото. :) От време на време просто отварям някоя и друга страница.

"Дракула" - Брам Стокър - Луксозното издание на "Deja Book". Красота!!!

И последно си закупих "Фондация" от Айзък Азимов на издателство "Бард". Добро творение, единственото нещо, което не ми допада - това са хартиените подвързии, които постоянно трябва да наместваш, особено ако четеш в легнало положение. :)

Сега са пуснали "Война и Мир" лукс от "Труд". Някой притежава ли някакво луксозно издание на труд, заслужава ли си човек да даде 60 лв. До сега не съм имал проблеми с луксозни издания, но четях мнение на потребител, които каза, че след второто прочитане на луксозно издание от "Труд", книгата почти се разпаднала.
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср юни 11, 2014 2:54 pm

Мнение от bglushkov » вт яну 03, 2017 7:02 pm

Аз имам Том Сойер, луксозното издание на Труд, и вече 3 години не е мръднало. Аз чета внимателно де, ама при положение, че се съхранява нормално, не бих казал, че изданията са лоши.

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker

Мнение от READER » вт яну 03, 2017 7:21 pm

bglushkov написа:Аз имам Том Сойер, луксозното издание на Труд, и вече 3 години не е мръднало. Аз чета внимателно де, ама при положение, че се съхранява нормално, не бих казал, че изданията са лоши.
Аз също обичам книгите си и не съм мърляч. Но така като чета това, което си написал, ми се струва достоверно. Не можеш да разбереш, кои потребители са истински и кои са от дадено издателство да оплюват други издателства. Така или иначе ще си я закупя де, защото много искам да я прочета. Благодаря ти за инфото.
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср юни 11, 2014 2:54 pm

Мнение от bglushkov » ср яну 04, 2017 4:36 pm

Спомням си, че си купувах пак от изд. Труд Война и Мир, но формата беше 4 книжки с меки корици в един футляр събрани. Цената беше 50 лв. но аз си взех комплекта за 25 лв. от някаква промоция. Така че първо изчакай дали няма да уцелиш офертата и чак тогава купувай. Едва ли бързо ще се изчерпа книга с такава цена.

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker

Мнение от READER » ср яну 04, 2017 6:59 pm

bglushkov написа:Спомням си, че си купувах пак от изд. Труд Война и Мир, но формата беше 4 книжки с меки корици в един футляр събрани. Цената беше 50 лв. но аз си взех комплекта за 25 лв. от някаква промоция. Така че първо изчакай дали няма да уцелиш офертата и чак тогава купувай. Едва ли бързо ще се изчерпа книга с такава цена.
Последния път така си виках и за луксозното издание на Шекспир, ще изчакам, ще изчакам и в един момент - изчерпан тираж. Ще изчакам и някой друг ден и ще поръчвам. Нали знаеш, колкото повече чакаш, накрая оставаш с пръст в уста. Знам ги иначе тези четири части, но когато вече бях навит да чета "Война и Мир" бяха изчерпани. Но те също се водят луксозно издание до колкото знам. Какво да се прави. А сега съм толкова щастлив, че я има, че не ми се иска да уцеля грешния момент, когато пак е свършила. Докато е прясна. Пък и когато давам пари за книги се чувствам най-щастлив.
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » чет яну 05, 2017 12:57 pm

Имам само едно луксозно издание:

"Дърк Джентли. Холистична детективска агенция; Дългият мрачен следобеден чай на душата." - Дъглас Адамс. Твърди корици, много добро оформление. Подарък ми е.
When I was younger, so much younger than today
I never needed anybody's help in any way
But now these days are gone, I'm not so self assured
Now I find I've changed my mind and opened up the doors…

Потребителски аватар
READER
Breaker
Breaker

Мнение от READER » пон яну 09, 2017 9:14 pm

Nothingness написа:Имам само едно луксозно издание:

"Дърк Джентли. Холистична детективска агенция; Дългият мрачен следобеден чай на душата." - Дъглас Адамс. Твърди корици, много добро оформление. Подарък ми е.
Ейййййййййййй, това от кога се каня да си го купя! :) Дъглас Адамс е Велик!
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Отговори