Коя книга на Кинг четете в момента?

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » съб ное 05, 2005 9:00 am

Annabell написа:В момента съм на Куджо, чета я на английски и ще видя зор... Последно прочетох "Firestarter".(Беше преведена като"Живата факла"!).
После се насочвам към "Мъртвата зона".
Изображение
Първо добре дошла във форума!много се радвам на нови хора, които пускат първите си мнения именно в темата Стивън Кинг.
освен това много ми харесва и никът ти :lol:
Защо я четеш на английски, това не е чак толкова трудно откриваема книга на Кинг, поне според мене?!
Виж, ако го знаеш добре, това е друг въпрос.

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » съб ное 05, 2005 11:05 am

@Анабел, добре дошла!
@Аби, аз само да вметна нещо относно книгите на английски. Не знам за Анабел, но аз имам 6-7 "кинги" :) на английски, при положение, че ги имам и на български. Изключвам On writing и Danse macabre (кога ли ще се сетят да ги преведат....) Английският ми не е перфектен (не мисля, че чужд език въобще може да бъде перфектен), не е дори много добър. Но се кефя да чета Стив в оригинал и определено това за мен е най-добрият и приятен начин да научавам нова лексика и да затвърдявам вече наученото. ;)
Изображение

Annabell
Commoner
Commoner
Регистриран: съб ное 05, 2005 12:17 am
Контакти:

Мнение от Annabell » пон ное 07, 2005 12:36 am

:) Благодаря за приветствията!!!
Чета я на английски донякъде защото обичам предизвикателствота и за да видя как пише Стивън в оригинал. При превода донякъде се променя значението(зависи от настроението на преводача...).
Иначе и аз с моя не-перфектен английски съм чела книги на този език- любовни романи, за което не се гордея особено! !!:lol: Но тогава съм била млада....:)
Съгласна съм с unheard lullaby, не е възможно чужд език да ти е перфектен. Да не говотим, че на някои хора и родния не е такъв.

Изображение

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » чет ное 24, 2005 2:55 pm

Аз чета от скоро "Талисманът", но скоро няма да го прочета, защото не ми остава време за него.
А иначе книгата е много увлекателна, но аз съм още на първите 100страници, така че впечатленията си ще споделя по-нататък.
Само да кажа, че малко ми напомня на "Сблъсък" и "Очите на дракона". Има някакъв приказен елемент в нея и това много ми допада!

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » чет ное 24, 2005 3:02 pm

а3 чета "Кери", от 2 седмици си я мъкна в раницата и се ненамирам време /желание да я дочета.

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » чет ное 24, 2005 3:17 pm

Wednesday13 написа:а3 чета "Кери", от 2 седмици си я мъкна в раницата и се ненамирам време /желание да я дочета.
още не си я чел?
много странно. все си мислех, че си прочел почти всичко на Кинг...
аз обаче...изобщо не харесах "Кери"... :oops:

Потребителски аватар
RoyalHunt
Childe
Childe
Регистриран: ср ное 16, 2005 4:51 pm
Контакти:

Мнение от RoyalHunt » чет ное 24, 2005 7:17 pm

Аз май споменах, че чета "Магьосникът" от сагата за "Тъмната Кула" в една друга тема, ама айде да си кажа и тук...
See a million faces - can you let it go?
Try to stop this bloody rain paintin' on the snow.
Blood, death - all around - livin' on the edge,
Look smashed flesh -
And bones prayin' for revenge

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » чет ное 24, 2005 8:10 pm

Аз чета Storm of the century, но много бавно върви :cry: , защото е във вид на сценарий и е шантавичко.
Изображение

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » чет ное 24, 2005 9:39 pm

Abigel написа:
Wednesday13 написа:а3 чета "Кери", от 2 седмици си я мъкна в раницата и се ненамирам време /желание да я дочета.
още не си я чел?
много странно. все си мислех, че си прочел почти всичко на Кинг...
аз обаче...изобщо не харесах "Кери"... :oops:
еми намират се книжки които не съм чел, иначе "Кери" е малко странна (поне 3а мене) и ще споделя мнение чак когато я прочета, 3ащото в момента съм объркан. хем ми харесва, хем не, някво странно :roll:

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:22 am
Контакти:

Мнение от DiZZy » съб фев 04, 2006 1:08 pm

Роуз Мадър! И много ми харесва за сега ;)
И понеже видях горните мнения ще кажа само...Кери рул3! :D

garraty
Commoner
Commoner
Регистриран: пон мар 06, 2006 8:46 pm

Мнение от garraty » пон мар 06, 2006 9:12 pm

Първо: Здравейте на всички :D. Това ми е първия пост (надявам се да имам още много :D). В момента чета "From a Buick 8" - книжното тяло (едно от приятелчетата ми я подари за рождения ден) и "Needful things" на *.pdf (препоръчвам ви я :D) на PC-то. И тъй като съм пич :D (така поне си мисля) имам и едно линкче за вас. (Вижте втория ми пост)

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » пон мар 06, 2006 10:03 pm

Здравей. Добре дошъл, "пич" ;) Надявамв се да поостанеш. :)
Изображение

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » пет апр 14, 2006 7:07 am

приятели, не съм спала цяла нощ, затова ще пусна един малко тъп пост....абе аз ли полудявам, или имаше някаква тема за "Долорес" или в някоя от другите теми питах за нея - за какво се разказва....
Е, аз вчера я започнах и съм някъде на половината й, много е увлекателна, започнах да чета Кинг така, както преди....
Не знам дали на вас ви е интересна, но моето внимание го прикова...Добрият стар Кинг.... ;)
А .... :oops: дочитам и Томинокърс..... срам ме е от себе си, но реших да пробвам какво е да четеш две книги едновременно, досега май не съм го правила, особено и двете да са на Кинг....
не знам дали разбрахте нещо от това, което написах....,ама днес не съм много в кондиция...
:?

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » пет апр 14, 2006 11:56 am

Имаше тема за Долорес, да. На мен не ми е от любимите книги, определено. Но става. Аз почти винаги чета 2-3 книги едновременно, не ми пречи, ама ако са на Кинг ми идват в повече емоциите. :?
Изображение

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пон апр 17, 2006 9:40 pm

Първо здрасти на всички нов съм във форума :) .

Сега чета "Тъмната Кула VII - Изгубени Гласове". тъпото е, че тази година завършвам университет и нямам никакво време за четене чета я от 3 месеца и съм до към средата просто както казах нямам никакво свободно време от протоколи и курсови проекти. Лятото обаче като свърша ще се хвана сериозно и ще я довърша :D . Така бях и с "Вълците" мотах ги 3 месеца, но зимата се претнах и ги минах за 3 седмици.

Потребителски аватар
lanfear
Breaker
Breaker
Регистриран: съб апр 15, 2006 1:19 am

Мнение от lanfear » вт апр 18, 2006 11:00 am

В момента съм си приготвила Зеления път ама не ми остава време - прочетох 1та страница, усетих, че ако седна, ще я чета цяла нош, и се отказах. А и сега чета 2...не 3 други...мани мани... WOT 8, Sword of Truth 1та, и "любимата" ми "Българско Възраждане"... гъх... мразя го тоя Николай Генчев...
Advocatus diaboli

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » вт апр 18, 2006 7:14 pm

lanfear на бас че ще се спукаш от рев на '3еленият път' ;)

Потребителски аватар
lanfear
Breaker
Breaker
Регистриран: съб апр 15, 2006 1:19 am

Мнение от lanfear » вт апр 18, 2006 7:18 pm

Със сигурност, на филма тотално оревах всичко наоколо, а и по принцип си рева книги и на филми и на песни и на какво ли още не...
Advocatus diaboli

Изображение

Изображение

Vile
Dinh
Dinh
Регистриран: вт авг 30, 2005 12:51 pm

Мнение от Vile » вт апр 25, 2006 11:19 am

Гавръцнах "Долорес" и първата книга на "Неизживени Спомени"... леле бях забравил колко потискаща и болна е тая книга... та сега чета втората :)

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » вт апр 25, 2006 9:25 pm

"Неизживени Спомени" е много добра книга на мен не ми е никак потискаща даже ми беше доста забавна. Имаше един монет от 100-тина страници на първата част, където ми беше доста скучно, но на последните 50 страници стана много весело. На втората част направо се разбих от смях не можех да спра прилича малко на "Войната на семейство Роуз". Особено накрая, когато започна да раздава "играчки" :D .

Отговори