Коя книга на Кинг четете в момента?

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
Pavli
Breaker
Breaker
Регистриран: пон май 15, 2006 3:52 pm
Контакти:

Мнение от Pavli » ср авг 16, 2006 9:30 am

На мен Кулата толкова всепогъщаща ми се струваше
докато я четях, че не можех дори да си помисля да
чета нещо успоредно с нея. :)
Ама аз поначало съм моногамна по отношение на книгите,
така че едва ли съм критерий. ;)

Потребителски аватар
stihopletec
Breaker
Breaker
Регистриран: нед мар 12, 2006 3:51 am
Контакти:

Мнение от stihopletec » ср авг 16, 2006 6:06 pm

В момента се чете "Зеленият път" ...
За света може да си само един човек, но за един човек може да си света !
Лесно е да умреш за човек, който си обичал, но е трудно да намериш човек, за когото си заслужава да живееш !
Почувствайте кога сте свършили и оставете четката или молива.Останалото е само живот. (Стивън Кинг)

Потребителски аватар
lanfear
Breaker
Breaker
Регистриран: съб апр 15, 2006 1:19 am

Мнение от lanfear » чет авг 17, 2006 6:15 am

Аз пък си взех вчера "Понякога те се завръщат"...иии още не съм я почвала :oops: ми няма кога - ма довечера след работа :) ИИ чета и "Сблъсък", май го писах това по - горе, иии и там върви бавно, тя пък ми е на компа и е съвсем трудно...ма ще ги прочета. Преди да завърша, надявам се... :)
Advocatus diaboli

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » пон авг 21, 2006 8:56 am

Тъъъъъъй, прочетох Стрелецът- в началото много странна ми се видя тази книга, като някакъв уестърн, като нещо, което като че ли не е писано от Кинг...
След това вече си промених отношението, но ми е леко объркана тази книжка, тъкмо ми стана интересна и я зачетох в захлас и тя взе, че свърши...Май не съм свикнала книгите на Кинг да свършват така бързо... ;)
Сега малко почивка и после пак продължавам с Тъмната кула :D

Потребителски аватар
NoLabel
Dinh
Dinh
Регистриран: нед авг 21, 2005 10:05 pm
Контакти:

Мнение от NoLabel » пон авг 21, 2006 9:46 pm

От сега да ти кажа, че 7-те части на Кулата представляват една история! Всяка книга свършва горе-долу така! Някои имат по-завършен край, други не, но в общи линии....
Изображение

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » вт авг 22, 2006 8:28 pm

NoLabel написа:От сега да ти кажа, че 7-те части на Кулата представляват една история! Всяка книга свършва горе-долу така! Някои имат по-завършен край, други не, но в общи линии....
Знам, че историята е една - Тъмната кула... :)
Обаче не мога да се сдържа да си дочета нещата, които имам непрочетени в нас на Кинг.
По повод на това-за да не пускам друга тема - чета разказите аз от Всичко е съдбовно, едва 3-4 съм прочела от тях, но са всичките някакви такива зловещи..., сигурно много ще ви разсмея с тези редове.
Искам да кажа, четох ТО, четох Стрелеца скоро, но от тях не изпитвах това чувство, четях си ги нормално.
То е ясно, че ако не Кинг, кой друг да пише зловещи неща, но явно този сборник с разкази ми действа малко по-странно...
Някой ще си каже ли мнението за него? :?

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Регистриран: пон апр 17, 2006 9:34 pm
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » чет авг 24, 2006 4:53 pm

Много е добър има много хубави разкази вътре.
Особено "Зала за аутопсии" - държи в напрежение от началото до края отдавна не бях чел толкова бърз и динамичен разказ поне аз го четях доста бързо и бях в напрежение почти до края.
1408 - също е много хубав разказ доста е зловещ като добрите стари работи на Кинг някъде пишеше, че самият той се е стреснал като го е прочел за първи път след като го е завършил.
"Да се возиш на вагончето на смъртта" също е добър преди няколко месеца гледах и филма изненадах се, че беше добре направен и почти нищо не беше спестено.

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » чет авг 24, 2006 5:04 pm

може би този сборник трябва да бъде кръстен "за смъртта" или нещо подобно, а не Всичко е съдбовно :lol:
Искате ли да отворим нова тема за сборника или не ви е интересно?
Между другото, благодаря за коментара, другите като че ли не ми обърнаха внимание... :?

Потребителски аватар
Polia
Commoner
Commoner
Регистриран: пет авг 25, 2006 2:17 pm
Контакти:

Мнение от Polia » пет авг 25, 2006 3:48 pm

Сега като започнах Тъмната кула VII нямам търпение да разбера как ще свърши цялата история. А направо не искам да свършва :?

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » чет сеп 07, 2006 9:18 pm

започвам "Ученик за пример" :D

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » пет сеп 08, 2006 10:58 am

Аз почвам третия Сблъсък.След това - Клетка.

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » съб сеп 09, 2006 8:01 pm

Ох, този "Ученик за пример" много зловещ бил.... :roll:
Не знаех, че Кинг пише на такива сериозни теми...
Направо ми настръхна косата, на това отгоре мислех да си чета книжката вечер, преди лягане, а сега някакси ми се изгуби това желание, хич не ми действа като приспивателно... :?
И при вас ли е било така?Коментарите ви ще прочета ли ?

Потребителски аватар
Meriadoc
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт авг 30, 2005 10:28 pm
Контакти:

Мнение от Meriadoc » чет сеп 14, 2006 6:35 pm

Аз не съм го чел за съжаление. Трябва да поправя грешката час по-скоро. Всъщност какво му е сериозното, не става ли дума за поредния изперкал ученик?

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » чет сеп 14, 2006 9:48 pm

Meriadoc написа:Аз не съм го чел за съжаление. Трябва да поправя грешката час по-скоро. Всъщност какво му е сериозното, не става ли дума за поредния изперкал ученик?
Разказва се за едно странно "приятелство" между един ученик и един възрастен мъж. Говори се за концлагери и такива зловещи неща...Повече няма да издавам ;)
Тази нощ мисля да дочета книгата, че някакви смешни странички са ми останали 8)

едит- книгата много ми хареса като цяло. Искам да кажа, интересна е, макар, че трудно се чете, има много гадни моменти, пригответе се със здрави нерви. Но определено трябва да бъде прочетена от всеки уважаващ себе си фен на Кинг :p

По темата-
От утре започвам Трите карти :D

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пет сеп 15, 2006 4:04 pm

Кои са гадните моменти ? То че не съм много нормален и касапските неща не ме страскат е истина ама нищо стряскащо не намерих в книгата. Само утрепа някаъв клошар и изпече 1 котка.
Книгата е много хубава понеже Кинг се е поставил на мястото на стар нацист и се е опитал да разкаже за нещата, които са ставали тогава през неговите очи.

Потребителски аватар
foog_odd
Commoner
Commoner
Регистриран: нед май 28, 2006 3:16 pm

Мнение от foog_odd » пет сеп 15, 2006 6:42 pm

Днес привършвам "Стрелецът".Утре почвам "Трите карти"

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от Abigel » пет сеп 15, 2006 8:54 pm

Bad_Dog написа:Кои са гадните моменти ? То че не съм много нормален и касапските неща не ме страскат е истина ама нищо стряскащо не намерих в книгата. Само утрепа някаъв клошар и изпече 1 котка.
Книгата е много хубава понеже Кинг се е поставил на мястото на стар нацист и се е опитал да разкаже за нещата, които са ставали тогава през неговите очи.
това МАЛКО ли е? :roll:

Потребителски аватар
Bad_Dog
Подстрекател
Подстрекател
Контакти:

Мнение от Bad_Dog » пет сеп 15, 2006 9:11 pm

Abigel написа:
Bad_Dog написа:Кои са гадните моменти ? То че не съм много нормален и касапските неща не ме страскат е истина ама нищо стряскащо не намерих в книгата. Само утрепа някаъв клошар и изпече 1 котка.
това МАЛКО ли е? :roll:
ами не е много то по твойта логика всеки второкласен екшън изобилстваш от пукотевици и кървища е страшен. Това е Кинг той не пише детски приказки /и най-малкото, което може да очакваш е някой да умре/ даже този роман му е един от най "леките" той е "дълбок" от гледна точна на това, че се е опитал да опише живота на един нацист и какво би станало ако този човек се е опитал /до колкото може/ да забрави и да се изолира от обществото и в един момент някой идва и отключва всичко в него. Но откъм насилие е нищо.

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

да не се чете от хора, непрочели "Ученик за пример"

Мнение от Abigel » пет сеп 15, 2006 9:27 pm

уф, да, знам, че Кинг не пише детски приказки, прочела съм по-голямата част от нещата, издавани в Бг, а тези, които не съм, ги чета в момента и смятам да ги прочета!

Искам да кажа, че съм прочела над 30негови книги/зависи дали ги броим като цяло за романи или части на книги/ и много малко от тях ми въздействат по такъв начин, както е било със Сейлъмс Лот и Мизъри. А класацията се води вече от "Ученик за пример"- не става дума за живота на този нацист, а за разказите за това какво е било тогава, какви зверства са извършвани и как едно малко момче попива всяка една такава информация с интерес. Старецът говори за убийства и изнасилвания, а детето вика " готено" и си яде сандвича през това време...
Да, Библиотечна полиция не ме възхити, както и То - има два момента, в които става дума за секс с деца.
Приемам това като изключение, което няма да ме накара да спра да чета Кинг.
Ноооооо - говорим за нещо РЕАЛНО, не знам, може би аз реагирам странно на книгата, но до сега не съм се чувствала така, докато чета друга негова книга, независимо какви гадости, кървища и прочие има вътре...

п.с. а "Трите карти" ми върви малко бавно, но съм в началото още... :roll:

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:22 am
Контакти:

Мнение от DiZZy » съб сеп 16, 2006 10:11 pm

Знам за какво говориш, Веси ;)
И на мен ми се случи същото, четейки тази книга (мойте Сезони са на отделни книжки)
Не че има някакви кървища, психарий и ала-бала,това в повечето случай не прави нито книгите, нито филмите страшни, просто самата атмосфера в точно тази книга ти дава някакво усещане за.....тежест :? Не мога да го опиша...и аз си я взех за нощно четиво, а се свърши дотам, че я четях в 12 наобяд :lol: И Трупът също ме депресира, въпреки, че и той е далеч от представите за страшен...даже се разказва за приятелство...
Не знам, явно всичко зависи предимно от човека и е строго индивидуално. Ще ми се да имам и другите 2 новели от цикълът, за да мога да си затвардя впечатленията, но уви..за сега нямам подобни шансове...
Веси, подушвам, че сме от 1 порода :lol:

Отговори